Sens życia, filozofia, polityka, gospodarka

+
Status
Not open for further replies.
m.onet.pl/biznes/branze,2bndl0
Z badania Ipsos przeprowadzonego na zlecenie TVP 1, TVN24 oraz Polsat News wynika, że najwięcej, bo 36,3 proc., właścicieli lub współwłaścicieli firm głosowało na Bronisława Komorowskiego. Tu nie ma zaskoczenia. Biznes nie lubi zmian. Ponadto Komorowski jest liberałem, chce euro w Polsce i partnerstwa przedsiębiorca-państwo. Zapowiedział stworzenie karty młodego przedsiębiorcy i złożył w Sejmie projekt, który przewiduje możliwość odliczania nawet 150 proc. wydatków na badania i rozwój od podstawy opodatkowania.

Na drugim miejscu znalazł się Paweł Kukiz. Poparło go aż 26 proc. ludzi biznesu.
 
Ad 1. Ukochany Prezydent jest gwarantem zakonserwowania obecnego porządku.
INNY kandydat, najlepiej skłócony z PO, gwarantuje zmiany.
Niestety, obecnie każda zmiana, będzie zmianą na lepsze.
Naprawdę uważasz, że potrzeba nam kolejnych 5 lat rządów tandemu Komorowski-Kopacz?

Ad 2. Kukiz odpadł, ale zostali ludzie, którzy na niego głosowali. Sztab uważa, że lepiej, żeby zostali w domu.
Ad 1. Prezydent w Polsce nie ma aż takich kompetencji, aby "zagwarantować zmiany". Zresztą PO rządziło już w sytuacji, kiedy było skłócone z głową państwa - poza żenującymi kłótniami o to kto, gdzie i czym poleci do niczego konstruktywnego to nie doprowadziło. Więcej, było jedną z przyczyn Smoleńska.

Ad 2. Nie, sztab uważa, że uda im się tych wyborców przekabacić/wygrać z powrotem, stąd chociażby ta desperacka akcja z referendum. Ale do kogo właściwie pijesz? Bo to my tutaj na forum porównujemy do Leppera, a nie Komorowski czy jego sztab.
 
@beli_macor

No i co wynika z tego newsa, który zacytowałeś? Właścicelem firmy może być każda osoba fizyczna, która zarejestruje w CEIDG działalność gospodarcza. Jak ktoś myśli "przedsiębiorca", to od razu wyobraża sobie prezesa w garniturze, za machoniowym biurkiem. Takie statystyki są bezużyteczne.
 
Racja.

Najlepiej nic nie zmieniać.
Chłopie, ale żeby coś zmienić, trzeba mieć NA CO zmienić, bo inaczej nie znaczy lepiej.

Na kogo więc zamierzasz zagłosować zamiast na "Ukochanego Prezydenta"? Na Dudę, jak rozumiem, za którym stoi chory psychicznie Macierewicz, Kaczyński i pani Pawłowicz.
 
Nigdy w historii świata jeszcze się nie zdażyło, aby cokolwiek dobrego wynikło z myślenia: "Jest źle, musimy coś zmienić, odsunąć obecną władzę! Nie mamy co prawda pomysłu jak dokonać zmian, nie mamy żadnego programu, ale jesteśmy autentyczni i szczerzy, więc jak już będziemy rządzić, to wtedy coś wymyślmy. Na pewno nam się uda".
 
Myślę, że bardzo mało wyborców Leppera zagłosowało na Kukiza, znacznie więcej z nich zagłosowało na Ukochanego Prezydenta.
Wyborcy Leppera dawno temu przenieśli swoje preferencje na PiS, jeszcze wtedy gdy owa partia "zjadła" Samoobronę.

A biorąc pod uwagę, że większość wyborców Kukiza ma <30 lat, to teoretycznie mieli góra jedną szansę głosować na nie-promilowego Leppera. A i to wątpliwe. Tutaj zgoda, że pomiędzy elektoratami brak wspólnego zbioru.

Zresztą źródło 20% Kukiza widać w tendencjach sondaży z ostatnich kilku dni w zeszłym tygodniu - gdy rosło Kukizowi, to spadało Komorowskiemu (i w drugim planie, Korwinowi). A Duda zebrał elektorat PiS-u (i zapewne też część po Korwinie). Stąd właśnie nadzieja sztabowców BK - że to była "tylko" żółta kartka, a ci wyborcy w II turze jednak zagłosują za prezydentem, bo nadal obowiązuje strach przed PiS-em. Ja się jednak obawiam, że po prostu oddadzą nieważne głosy, albo oleją wybory.
 
AD już przyjął zaproszenie, miejmy nadzieję że BK zrobi to samo - tzn. że zdaje sobie sprawę, że nie ma pod tym względem wyboru.
Hmmmmmm....
Bronisław Komorowski said:
- To jest niejasna propozycja w związku z tym, że albo jest się politykiem, albo jest się obywatelem tylko i wyłącznie. Propozycja, aby dwóch kontrkandydatów - tzn. pan Andrzej Duda i ja debatowali ze sobą przy udziale trzeciego konkurenta, który przestał być konkurentem (...), wydaje mi się być rzeczą co najmniej dziwną - powiedział Komorowski w środę pytany przez dziennikarzy w Warszawie o tę propozycję.
 
Wybory będą niezłym testem na to, jak silny jest jeszcze strach przed PiSem, gdyż póki co Komorowski i jego ludzie bardzo się starają, by przegrać. Jak tak dalej pójdzie, to dojdzie do tego, że wstyd się będzie przyznać, że ktoś na Komorowskiego głosował :lol:.
 
My się tu wszyscy produkujemy a wybory przecież pozamiatane już. "Piechotka" zmobilizował wyborców i (Co ważniejsze) działaczy PSL do głosowania na BK. Jak powszechnie wiadomo PSL to już stan umysłu zaraz się zbiorą ci wszyscy urzędnicy ARIMR-u wójtowie i inne gminne Ziutki asekurowane przez PSL od lat na ciepłych synekurach i natychmiast znajdzie się parę procent przewagi nad Dudą. Chłop żywemu nie przepuści!
 
Cała ta kampania Komora to jakiś ponury żart.

Nie rozumiem, czemu nie postraszono wyborców coraz ciekawszymi czasami, w jakich przychodzi nam żyć wobec poczynań Rosji, czemu nie wyolbrzymiono wszystkich zasług prezydenta, czemu na spotach nie ma migawek ze spotkań z najznakomitszymi osobistościami na świecie. Nie, zamiast prężenia się jak mąż stanu, prezydent przez cała pierwszą kampanię spał, a teraz dał się wpieprzyć w jakieś chodzenie po ulicach i parkach, gdzie musi wdawać się w pyskówki z gimbami, kloszardami i babciami Jadziami - co go tylko ośmiesza i wystawia na ataki. Ja pierd**ę.
 
[video=youtube;0D2b-jbv5YE]https://www.youtube.com/watch?v=0D2b-jbv5YE[/video]

Było? Bo nie jestem na bieżąco z tematem ostatnio. :)

---------- Zaktualizowano 21:18 ----------

Hipokryt:
 
Nie rozumiem, czemu nie postraszono wyborców coraz ciekawszymi czasami, ...
prezydent przez cała pierwszą kampanię spał, a teraz dał się wpieprzyć w jakieś chodzenie po ulicach i parkach, gdzie musi wdawać się w pyskówki z gimbami, kloszardami i babciami Jadziami - co go tylko ośmiesza i wystawia na ataki. Ja pierd**ę.

Sam sobie odpowiedziałeś:
Chłopie, ale żeby coś zmienić, trzeba mieć NA CO zmienić, bo inaczej nie znaczy lepiej. ...

Ukochany Prezydent nie ma z kim przegrać, ponieważ każda alternatywa jest gorsza, a więc MUSI WYGRAĆ.

Skoro MUSI WYGRAĆ, to po co się starać? Po co robić jakąkolwiek sensowną kampanię?

---------- Zaktualizowano 20:24 ----------

Sygnał buntu: PO i Komorowski nie słuchali ludzi
Zapowiedział pan, że w proteście nie pójdzie do wyborów w pierwszej turze. Czy pójdzie pan zagłosować w drugiej turze, na kogo i dlaczego zagłosuje?
Precyzyjniej mówiąc, zapowiedziałem, że nie oddam swojego głosu na żadnego kandydata. Tak też zrobiłem. Pojechałem do komisji wyborczej, wziąłem kartę do głosowania i wrzuciłem ją do urny bez skreśleń. Zrobiłem, co do mnie należało jako obywatela, i skorzystałem z prawa do niepopierania kandydatów, którzy mnie nie przekonali.

W drugiej turze musi już jednak obowiązywać reguła mniejszego zła. Dlatego zagłosuję na Komorowskiego. Przy wszystkich jego słabościach nie oddałbym władzy w czasie, gdy u granic Polski trwa wojna wywołana przez agresywną i nieprzewidywalną Rosję, niedoświadczonemu i zupełnie niesprawdzonemu politykowi*.

*to mówi Włodzimierz Cimoszewicz. Tak myśli sztab. Czy tak będą myśleli wyborcy?

Abstrahując już od faktu, że z takim Naczelny Wodzem to ho, ho! Odbijemy Lwów, Wilno i zajmiemy Moskwę - to jasne jak słonice na niebie.
___________________________________________________________________
A, nie mogę się powstrzymać ;) nawiązując do pewnego użytkownika (sami wiecie którego).

Na sztandarach w sztabie powinien powiewać napis: Gott mit uns, a członkowie sztabu, nawet ci honorowi powinni sobie wytatuować: Meine Ehre heißt Treue oraz Semper fidelis - wróżę im ten sam koniec.

Amen.
 
Last edited:
Ukochany Prezydent nie ma z kim przegrać, ponieważ każda alternatywa jest gorsza, a więc MUSI WYGRAĆ.
Ależ nie ulega wątpliwości, że sztab Komorowskiego wyszedł z założenia, że Bronek wygra, choćby całą kampanię przeleżał w hamaku - i jeszcze kilka m-cy temu byłbym podobnego zdania. Tyle że w polityce zawsze jest z kim przegrać, a pierwsze sygnały ostrzegawcze dla Komora nie pojawiły się wczoraj.
 
Ale niektórzy NIGDY nie umieją wyciągać wniosków.

---------- Zaktualizowano 20:42 ----------

A pozostawianie TAKICH ludzi u Władzy WCALE nie jest objawem rozumu ani rozsądku.

---------- Zaktualizowano 20:42 ----------

Wręcz przeciwnie.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom