Sens życia, filozofia, polityka, gospodarka

+
Status
Not open for further replies.
Yngh Pełna zgoda nowa formacja lewicowa musi powstać na gruzach SLD. SLD musi umrzeć by lewica mogła się odrodzić. Bo potencjał na lewicę jest(Zwłaszcza liberalną) rosnący w społeczeństwie antyklerykalizm rozmaite inicjatywy oddolne(KPH Feminoteka fundacja transfuzja inicjatywa "Miasto jest nasze) oraz media(Kultura liberalna Magazyn Liberte Polskie Radio RDC) problem stanowi jedynie brak lewicy Parlamentarnej Twój ruch swego czasu skumulował ten potencjał, ale Janusz Palikot, którego nienawidzę go koncertowo zmarnował i z 12% zrobiło się 1, 2% przykre. Problem lewicy jest jeden interesuje ją tylko władza albo nic a mnie by interesowało nawet to trzecie miejsce zdolność koalicyjna lewicy byleby była no, ale cóż będą to marzenia ściętej głowy póki trwa Miller. Co do zaś prawa drogowego jestem za wszelkimi zmianami wzmagającymi bezpieczeństwo z konfiskatą auta włącznie.
 
Fantastyczny wywiad ze Stasiukiem: http://wiadomosci.wp.pl/martykul.html?kat=141202&wid=17596874

Dawno mi się tak dobrze nie czytało cudzej opinii. Wydaje mi się niesamowicie celna: to podsumowanie Polaków (pogarda, ale i szczerość), ten komentarz o wyjeżdżających w panice... Pomimo pewnych inklinacji poglądowych, autor mi się jawi jako zdystansowany i pogodzony z życiem i okolicznościami komentator rzeczywistości. Dobry jest ten komentarz, nie sprawia mi przykrości, choć i moje niektóre postawy krytykuje. Ale tak, jak zwykle reaguję drażliwością na kpinę i ataki, tak tu nie stawiam się z automatu w pozycji agresywnej samoobrony; nie czuję potrzeby.
Podoba mi się taki ton. Chciałabym kiedyś nabyć podobny dystans, podszyty ironią i autoironią, ale bez jadu i mimowolnego jątrzenia.
W zasadzie to jest klasa sama w sobie, bardzo rzadka do spotkania. Cenne.
 
Wywiad faktycznie ciekawy, ale komentarze pod pokazują, że dla komentujących tam, zupełnie niezrozumiały :D
 
Bo potencjał na lewicę jest(Zwłaszcza liberalną) rosnący w społeczeństwie antyklerykalizm rozmaite inicjatywy oddolne(KPH Feminoteka fundacja transfuzja inicjatywa "Miasto jest nasze) oraz media(Kultura liberalna Magazyn Liberte Polskie Radio RDC)
Chyba trochę zbyt optymistycznie podchodzisz do sprawy. Większość lewicowych inicjatyw wciąż jest dość niszowych. Gdybym czasem nie przeglądał KP to nigdy bym o nich nie usłyszał. Wyjątkiem są ruchy miejskie ale te choć często zdominowane przez lewicę to zajmują się sprawami, które mogą zostać pozytywnie ocenione ponad podziałami lewo-prawo. Z mediami też sprawa nie wygląda tak dobrze. Do szarego człowieka przebija się tylko RDC. Radio publiczne czyli jego charakter jest tylko wyrazem poglądów aktualnego nominata na stanowisko redaktora naczelnego.

Zaskakująco banalny. :p
 
ScipioPl


Masz rację z RDC, choć nie do końca stacja istotnie jest częścią PR więc upolitycznionego nadawcy publicznego(Zresztą je lubię), ale wciąż aktualną naczelną pozostaje otwarcie liberalna i bardzo przeze mnie ceniona Ewa Wanat to ona jest tam sterem kapitanem i okrętem, więc charakter stacji wydaje się oczywisty. Ponad to radio lokalne ma osobny zarząd członkowie zarządu RDC są przyjaciółmi i współwyznawcami poglądów pani Wanat, więc nie tak łatwo będzie ją wysadzić ze stanowiska na szczęście.
 
Wcześniej miałem mgliste pojęcie o Elonie Musku i Tesla Motors. Teraz wiem, że to był ogromny błąd. Niesamowity człowiek i niesamowita firma.
Oby to był zwiastun rewolucji w motoryzacji - czyli uwolnienia od wąskiej zależności od ropy (a szerzej, paliw kopalnych). W Hameryce to kompletna zmiana myślenia, ale przecież my w Europie udanie to stosujemy w komunikacji miejskiej i lokalnej (tramwaje, trajtki, kolejki elektryczne). O ekologii nie wspominając - łatwiej przecież filtrować zanieczyszczenia na miejscu w elektrowni, niż pilnować każdej oddzielnej rury wydechowej.

A tutaj z przymrużeniem oka, na temat "flagowca" Tesla Motors: http://theoatmeal.com/comics/tesla_model_s
 
O ekologii nie wspominając - łatwiej przecież filtrować zanieczyszczenia na miejscu w elektrowni, niż pilnować każdej oddzielnej rury wydechowej.
Nie wspominając o tym, że w przypadku przerzucenia się np. na elektrownie atomowe, pozyskiwana energia staje się bardzo czysta (z wyjątkiem wyobrażenia o niej w umysłach działaczy niektórych pro-eko organizacji) i do tego zazwyczaj tania.
Ogólnie dążenie do stopniowego uniezależniania się od ropy uważam za dobre i kibicuję tej inicjatywie. Dla nas, Europejczyków, jest to też istotne geopolitycznie, w celu uniezależnienia się do Rosji. Dość naturalnym połączeniem dla Tesli wydaje się być energia słoneczna (wyobraźcie sobie samochody elektryczne, które mogłyby się same ładować podczas jazdy w słoneczny dzień), dlatego nie dziwię się, że Elon Musk także tutaj próbuje namieszać (SolarCity). Natomiast jeśli chodzi o tramwaj, on powraca do łask także w USA, często w wersji unowocześnionej i pod trochę inną nazwą (light rail).

Z niecierpliwością czekam na kolejne artykuły WBW dotyczące działalności Muska, zwłaszcza SpaceX. Czuję, że gość może zrobić wiele dobrego dla świata i że będzie o nim głośno. Lat ma przecież dopiero czterdzieści parę.
 
Last edited:
Co to? Nikt nie dyskutuje o aktach z afery taśmowej? Aha, zapomniałem nie ma sprawy, została zamieciona pod dywan. Oj, coś czuje, że pan S. popełni samobójstwo.
 
Last edited:
Jako miłośnik historii i państwowiec wiem jak ważną rolę w państwie spełnia wywiad. Polityka polityką władza PO dawno się skompromitowała mniejsza o nich niech wywlekają te afery, ale za ujawnienie personaliów oficerów tajnych służb pana S powinno spotkać coś bardzo przykrego. I to powinna być ostatnia rzecz, jaka go spotka w życiu. Niech no tylko teraz te fotokopie przeczytają ruscy to jest działanie na szkodę państwa. I po co by zyskać głosy oburzonych w wyborach? Jestem liberałem i pacyfistą wiem, że wywiad posuwał się często do szwindli i niemożebnych okrucieństw, ale nie cierpię takiej obłudnej ekspiacji. Skąd on miał te akta? Od obrażonego na cały świat agenta to jasne, który to niczym Snowden zaprzysiągł sobie krucjatę w celu ujawnienia nieprawidłowości w służbach, ale gdy byłeś w służbach to ci one jakoś nie przeszkadzały prawda? Moje zdanie jest takie jak już się siedzi w jakimś układzie to siedzi się do końca a nie zdradza kolegów, bo życie uczy, że im głośniej, kto woła o sprawiedliwość tym więcej sam kryje brudu za paznokciami. A tego, kto farbę o nazwiskach oficerów rozpuścił należałoby powiesić za jaja oczywiście po cichu tak sądzę i tak się pewnie stanie.
 
A cóż za cyrki się działy w trakcie likwidacji WSI przez naszego eksperta od brzóz (czytaj : Antoniego Macierewicza). I jak dotąd jest praktycznie bezkarny (a od jesieni to już w ogóle).
 
I_w_a_N Przychylam się w 100% jego też powinna spotkać za to, co zrobił z wywiadem jakaś odpowiedzialność. NATO zmieniło pod wpływem ówczesnego szumu kody do rakiet!
 
Podstawowy problem PO jest taki, że Ewa Kopacz nie ma w sobie tej charyzmy, którą bez wątpienia posiadał Donald Tusk (co by o nim nie mówić).
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom