Sens życia, filozofia, polityka, gospodarka

+
Status
Not open for further replies.
Propo tematu-proponuje soundtrack do waszych ciezkich przemyśleń;). Creed- What's this life for?Hurray for a childThat makes it throughIf there's any wayBecause the answer lies in youThey're laid to restBefore they know just what to doTheir souls are lostBecause they could never findWhat's this life forI see your soul, it's kind of grayI see your heart, you look awayYou see my wrist, I know your painI know your purpose on your planeDon't say a last prayerBecause you could never findWhat's this life forBut they ain't here anymoreDon't have to settle the scoreCause we all liveUnder the reign of one kingIdealny utworek aby choć na chwilke "odpłynąć"
 

nowy

Forum veteran
Ja myśle, ze jedyne co nami kieruje to szczescie i pech, nie ma czegos takiego jak przeznaczenie, bo o wszystkim decyduje my sami, a jedyne co moze wplynac jakos na nasze losy to wlasnie szczescie i pech, no i my
 
Jak to mówi stare porzekadło: ,,Sami jesteśmy kowalami własnego losu''. Więc moją tezą jest to, że ani przeznaczenie, ani szczęście czy pech decydują o własnym losie tylko my sami.
 
Hmm... Geralt też nie wierzył w przeznaczenie... Ja też myślę, że to my decydujemy o własnym losie i tylko my.
 

nowy

Forum veteran
Ale szczęscie tez ma wplyw na nasze losy, moze nie tak wielki jak my sami ale jednak
 
A nie macie czasem uczucia, że robiąc coś wydaje się wam że już to gdzieś widzieliście lub ktoś wam o tym wspominał? Deja vu ? spełniony sen...?
 

nowy

Forum veteran
Moj kumpel ma co chwile sny, niektore mu sie spelniaja, ale to nic waznego. Ja osobiscie wogole nie pamietam moich snow wiec trudno mi powiedziec
 
Matej said:
Hmm... Geralt też nie wierzył w przeznaczenie... Ja też myślę, że to my decydujemy o własnym losie i tylko my.
Wiesz co do Geralta to nie był bym taki pewien... momentami wydawało mi się, że on zaczyna wierzyć w przeznaczenie, ale po prostu bał się do tego przyznać..."Miecz przeznaczenia ma dwa ostrza, jednym jesteś ty, drugim śmierć..."
 
Według mnie przeznaczenie nie istnieje. A właściwie - wolałbym, aby nie istniało. Bo nie lubię być do niczego zmusznay .
 
Przeznaczenie - nie wiem, ale jeśli jest, to fajnie, żeby było przychylne moim chęciom . Zwłaszcza teraz .Jeszcze coś na temat miłości: to uczucie jest strasznie dziwne - potrafi w jeden dzień poprawić i popsuć humor, miłość - gdy dopadnie - rządzi człowiekiem. Do tego stopnia, że człowiek nie może myśleć o niczym innym.Świat się wtedy zmienia i człowiek zaczyna rozumieć, po co żyje .
 
Colly said:
Jeszcze coś na temat miłości: to uczucie jest strasznie dziwne - potrafi w jeden dzień poprawić i popsuć humor, miłość - gdy dopadnie - rządzi człowiekiem. Do tego stopnia, że człowiek nie może myśleć o niczym innym.Świat się wtedy zmienia i człowiek zaczyna rozumieć, po co żyje .
Popieram w całej rozciągłości mysle ze to jest podsumowanie przemyslen o milosci
 
Czasem ta miłość, szczególnie ta nieodwzajemniona potrafi być niebezpiczna i doprowadzić do obłędu. To ona również zdrodziła "zazdrość
 
Nightmare said:
Według mnie przeznaczenie nie istnieje. A właściwie - wolałbym, aby nie istniało. Bo nie lubię być do niczego zmusznay .
a moze tak jest i koniec? Moze dlatego gdybanie nie ma nigdy sensu?
 
o kutfa.... ale się porobiło Sorki chłopaki (pań w tym poście chyba nie było) ale musiałem coś napisać Co do miłości - określa ją pewna fraszka:Miłość jest jak sraczka,Przychodzi znienacka.A tak serio: jest to pojęcie, które każdy z nas inczej rozumie wraz z wiekiem i doświadczeniem poznając jego twarze. Co innego mówiąc "kocham" myśli szesnastolatek, inaczej "kocha" ktoś przed trzydziestką, a zupełnie różne jest to uczucie u osiemdziesięciolatków. Ważne jest jedno - nie należy bawić się w amerykański serial i mianem miłości nazywać każde przyspieszające puls uczucie. Takie słowa jak "kocham", "piękne", "doskonałe" należ zachowywać dla zjawisk wyjątkowych. Nie można pozwaolić by stały się czymś powszednim.
 
Wiesz Yahoo ja mam 17 lat i potrafię odróżnić miłość od jakiegoś zauroczenia, czy czegoś w tym stylu. I jak do tej pory nie zdarzyło mi się zakochać... co prawda kilka dziewczyn mi się podobało, ale nie była to na pewno miłość.Co tej zacytowanej fraszki to jest dokładnie tak jak piszesz... tylko ja bym to ujął trochę inaczej, mniej dosadnie
 
Tiborku ja nie piszę, że szesnastolatek nie wie co to miłość! Piszę, że każdy, zależnie od wieku io doświadczenia inaczej to uczucie odbiera.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom