Sens życia, filozofia, polityka, gospodarka

+
Status
Not open for further replies.
A ja słyszałem w tv, że Giertych stara się o podwyżke dla nauczycieli, także trzeba uważać i nic nie mówić przy nich o naszym ministrze, bo "niechcący" nie uda nam się zdać....Lepper ciągle jakies podwyżki wymyśla i podatki zmniejsza....
 
Wiesz, gdyby naprawdę zmniejszył kiedyś podatki to miałby u mnie plusa Co do Giertycha, to teraz jedynym słusznym poglądem wśród młodzieży będzie pogląd głoszony przez jedyne słuszne młodzieżowe ugrupowanie Myślał ktoś z Was o zapisaniu się do Młodych Demokratów czy jakiejś innej młodzieżówki?
 
Tibor said:
Po prostu dużo wcześniej powinna być zwrócona uwaga na nie trzymanie się wątku dyskusji w tym temacie....
Tibor a jaki jest wątek tego tematu? Jest tak ogólny,że zasadniczo można dyskutować o dupie Maryny (dosłownie) i to się mieści w ramach wątku Taki temat o wszystkim i o niczym.
 
Taka mała uwaga dla wszystkich "parających" się polityką w tym wątku - polecam mniej ogladać telewizcji, a wiecej samodzielnie myśleć.
 
Tibor said:
Wiesz, gdyby naprawdę zmniejszył kiedyś podatki to miałby u mnie plusa Co do Giertycha, to teraz jedynym słusznym poglądem wśród młodzieży będzie pogląd głoszony przez jedyne słuszne młodzieżowe ugrupowanie Myślał ktoś z Was o zapisaniu się do Młodych Demokratów czy jakiejś innej młodzieżówki?
A u mnie miałby plusa gdyby obniżył te podatki, a potem by państwo nie upadło....hehe, młodzieżo wszechpolska łącz się....
 
Wyczyściłem trochę ten temat ("trochę" to mało powiedziane ). Bo choć oczywiście jest on bardzo szeroki to jednak nie mieszczą się w nim prywatne pyskówki, które powinny rozgrywać się na privie. Tematu nie zamkniemy jak postulują niektórzy. Po prostu trzeba go pilnować... co niniejszym czynię
 
Najlepsza dla kraju byłaby "Polska Partia Miłośników Piwa" (czy jakoś tak to było) Niestety nie kandydowali w wyborach
 
Nowy -> Nawet, jeśli by nie zbawiła, to przynajmniej rozniosła by na szablach obecnie panujących Poza tym, szlachta się chyba czegoś nauczyła przez ostatnie 300 lat, nie?
 
Się obrażę. Ja jestem szlachcic! I jakoś rosyjskiego nie umiem...Miko -> Jesteś strasznym pesymistą. Chyba nie tylko, ale od na ten temat można by potężne dysputy przeprowadzić...Arczi -> prędzej szlachta, niż walczący o chwałę Polski prezydent Lech K.
 
Popieram cię Donie w całej rościągłości.Też jestem szlachcicem i też się obrażę.Chej! Panowie Bracia! szable w dłoń i Polska znów nasza.
 
Szlachta straciła już dawno w Polsce swoją elitarność: W tej chwili szlacheckie korzenie ma co trzeci Polak. Chyba, że by do szlachty nie liczyć tej zubożałej z XIX wieku, która niczym się nie różniła od chłopów. Co innego gdyby rządziła magnateria. A w tej chwili szable mają przedewszystkim nowobogaccy bo ich na to stać. (Nie kryje, że strasznie mnie to wkurza, zwłaszcza jak koleś zawiesi badziewną podrubke na ścianie i twierdzi, że to "rodowa" )
 
No to ja się nie zaliczam do tej zubożałej (chyba, że idzie o aktualny stan majątkowy, ale to już inna bajka)... Tu szczegółów swojego pochodzenia nie podam. A nuż, moja rodzina ma jakichś wrogów wielkich? Mogę powiedzieć tylko, że korzenie mej rodziny sięgają XII wieku. Co do szabel... Ja tam rodowej nie mam (przepadła daaawno temu, kiedy świat był jeszcze młody ), ale postaram się o jakąś replikę, jednak nie będę się chełpił, że to rodowa... I tu się z Nowym zgadzam. No bez przesady, pewną przyzwoitość trzeba mieć.A nowobogaccy... Trzeba ich obecność przeboleć...
 
XII wiek nono, a wiesz kim ten czlowiek był (ten z XII) wieku bo to może być ciekawe. Od pewnego czasu interesuje się takimi rodzinnymi legendami/historiami. Słyszałem już jedną bardzo ciekawą od kuzynów, pozostałe ograniczają się do tego, że koleś miał jakiegoś krewnego tam i tam. Jeśli możesz to napisz coś więcej o tym.
 
Geno to tak jak z partiami nawet w PSL-u może się zdażyć geniusz. Nawet w LPRze zakonspirowany gej.Poza tym nikt tu na serio nie myśli o przejęciu władzy za pomocą szabel. No może poza Donem
 
Tego by jeszcze tylko brakowało, żeby do władzy powróciła partia strcite szlachecka. Po pierwsze jedyne "poważna" partia jaką jest Partia Szlachecko-Magnacka ma bardzo znikome poparcie, a poza tym kto w tym kraju poparłby ich program polityczny i kto z nas chciałby poworu monarchi...niech będzie, że konstutucyjnej?Co do przeszłości, to szlachta była zawsze zbyt konserwatywna i zbyt mało postępowa aby zrobić, coś dobrego dla kraju, chociażby Hotel Lambert, podczas Wielkiej Emigracji, czy całe zacofane ziemiaństwo...
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom