Sens życia, filozofia, polityka, gospodarka

+
Status
Not open for further replies.
Nie jestem na bieżąco z tym tematem (chociaż chyba powinienem: http://pl.thewitcher.com/forum/index.php?/topic/220-sens-zycia-filozofia-polityka-gospodarka/page__view__findpost__p__843638 ), ale tego chyba nie było:

http://pej.cz/ACTA-wejdzie-bez-wzgledu-na-wszystko-Komisarz-ds-handlu-UE-zapowiedzial-ze-zignoruje-decyzje-Parlamentu-Europejskiego-a3500

Aczkolwiek nie jestem pewien, czy jest się czego obawiać, bo "Komisja będzie kontynuować planowaną procedurę przed Trybunałem tak, jak jest do tego uprawniona." - czyli mimo odrzucenia nadal będzie badane, czy te zapisy nie łamią przepisów, a potem, po poprawkach, sprawa wróci na wokandę?
 
@Up

No cóż, demokracja pełna gębą Jej właściwa definicje podał już kiedyś jeden słynny "demokrata":
http://www.youtube.com/watch?v=RRHMP_mRlac&feature=related
 
http://panoptykon.org/wiadomosc/acta-juz-naprawde-ostatnie-starcie-strasburg-0407
Wygląda na to, że wkrótce czeka nas koniec zamieszania w sprawie ACTA.
 
zi3lona said:
Ale tworzenie "obozów pracy" na których ktoś zarabia to gigantyczne pole do nadużyć.
Ale ja nie mam na myśli wykorzystywania więźniów i zarabiania na nich. Chciałbym żeby więźniowie zarabiali na siebie.
Dajmy na to, że zwykły człowiek zarabia na lince 10zł/h "na rękę"(strzelam). Firma mogłaby płacić więźniowi te 10zł, z tym że nie dostałby tej kasy do łapy. Cześć z tej sumy poszłaby na opłatę za więzienie, a reszta do rodziny więźnia. Jeśli takowej by nie posiadał to na jego konto w banku, żeby po wyjściu mieć jakieś "klepaki" na start.
A jeśli ma dożywocie, to mógłby przeznaczyć resztę sumy na co chce - np. na jakieś lepsze jedzenie, na cel charytatywny, dla państwa. Osobiście bym chciał, żeby niewielki procent z tych 10 zł obowiązkowo "szedł" do państwa, ale wtedy ktoś wpadłby na genialny pomysł, żeby zamykać kogo popadnie, bo jest na tym biznes.
 
10zł zysku na godzinę za siedzenie w więzieniu? Wiesz ilu Polaków marzy o takim wynagrodzeniu? Ja nie dałbym im więcej niż płacę minimalną...
 
Coś dla POpaprańców, którzy twierdzą, że państwo do niczego nas nie zmusza, tylko bardzo dba o nas i nasze rodziny.
http://orka.sejm.gov.pl/Druki7ka.nsf/0/7BEE578C6AAB0E76C12579DD004EA0D4/%24File/293.pdf
http://www.blog.optivitanutrition.pl/2012/07/przymusowe-szczepienia-totalitarnego-systemu-tylko-w-polsce/

Dobrze, że będziemy mieć wybór czy szczepić się dobrowolnie, czy przymusowo.
Niech żyje wolność!
 
Na szczęście szybko (po trzystu newsach o tym, że tym razem wyginiemy) znajdzie się szczepionka za jedyne 10$/porcja? : P
 
Sheladin said:
Coś dla POpaprańców, którzy twierdzą, że państwo do niczego nas nie zmusza, tylko bardzo dba o nas i nasze rodziny.
Po naradzie stwierdziliśmy, że jednak dostaniesz za to warn.

Nie będziemy tu pozwalać na chamstwo. Jeżeli chcesz sobie pogadać w tym tonie, obrzucając się kupą z innymi, to fora onetu, czy innych portali tego typu stoją otworem. Tutaj oczekujemy jednak nieco wyższej kultury wypowiedzi.
 
Vattghern said:
Nie będziemy tu pozwalać na chamstwo.
Przyklaskujecie i pochwalacie posty (# 5800) typu:
"zalatujesz mi typem który chetnie by sie wydarł 'jebać policja tylko bug może nas sądzić'"
"naprawdę już po tych kilku zdaniach widzę, że masz zatrważającą wiarę w ludzi, czyli czynnik, który od setek lat potrafi spierdolić wszystko"
"w takim razie spieprzaj z kraju"

Dla Ciebie i Twoich kolegów i koleżanek używanie wulgaryzmów jest przykładem kultury z najwyższej półki, ale wyraz "POpaprańce" to już totalna obelga.
Jak to nazwać?
Hipokryzja, czy fanatyzm PO
PS. Kogo obraziłem poprzednim postem? Nie był do nikogo konkretnego skierowany.
 
Sheladin said:
Przyklaskujecie i pochwalacie posty typu:
"zalatujesz mi typem który chetnie by sie wydarł 'jebać policja tylko bug może nas sądzić'"
"naprawdę już po tych kilku zdaniach widzę, że masz zatrważającą wiarę w ludzi, czyli czynnik, który od setek lat potrafi spierdolić wszystko"
"w takim razie spieprzaj z kraju"
Dla Ciebie i Twoich kolegów używanie wulgaryzmów jest przykładem kultury z najwyższej półki, ale wyraz "POpaprańce" to już totalna obelga.

Nie chodzi o to aby przerzucać się na ilość wyzwisk, obelg czy chamstwa. Bo tego typu wypowiedzi (zapewniam Cię) znalazłyby się po każdej stronie politycznej barykady (również u tych "prawdziwych Polaków" ). Tutaj chodzi o zachowanie pewnej kultury dyskusji, jaka przystoi dorosłym inteligentnym ludziom z tego forum, a nie polskiej klasie politycznej.

Sheladin said:
Hipokryzja, czy fanatyzm PO.
PS. Kogo obraziłem poprzednim postem? Nie był do nikogo konkretnego skierowany.

Nie obrażasz nikogo konkretnego to fakt (żadnej pojedynczej jednostki) ale w stosunku do pewnej grupy społecznej (zwolenników danej partii). Na słowo "fanatyzm" z Twoich "ust" mogę się co najwyżej uśmiechnąć.
 
IwaN said:
Tutaj chodzi o zachowanie pewnej kultury dyskusji, jaka przystoi dorosłym inteligentnym ludziom z tego forum, a nie polskiej klasie politycznej.
Tutaj chodzi o to, że niektórzy są śl*pi (niewidomi jest chyba bardziej kulturalne).
Mogę bez żadnych konsekwencji używać wulgaryzmów. Tzn. ja nie mogę, ale inni mogą. I nic się nie stanie. Ale wystarczy użyć słowa "popapraniec", żeby niektórzy się obudzili.
Wystarczy pojechać po PISie, a otrzymamy brawa...
 
O co tutaj chodzi? Jestem pewien, że za "PiSiory" też byłby warn. I dobrze.*


*
Leżącego się wszak nie kopie.
To był tylko żart!
 
Firnomir said:
O co tutaj chodzi? Jestem pewien, że za "PiSiory" też byłby warn. I dobrze.*
Dokładnie.

Nie opowiadamy się po żadnej ze stron, kiedy interweniujemy. Jeżeli kogoś razi jakaś wypowiedź, to raportujcie. Wtedy zareagujemy. Nie patrząc, jakie argumenty niesie, a czy argumenty nie są po prostu przygotowaną do rzutu kupą.

Warny lecą nie za pojedyncze posty wbrew pozorom. Chyba, że się naprawdę mocno przegnie w takim poście, a za całokształt.

Po prostu staramy się nie dopuścić tutaj do komentarzy rodem z pewnych stron internetowych.

I tyle jeśli chodzi o moderatorskie podejście.

Jeśli chodzi o moje prywatne opinie, to też nie lubię PO. PiSu też nie. W ogóle patrząc na całą scenę polityczną się załamuję.
 
Stryjekmod said:
Że co? Za użycie słowa POpapraniec warn? Pewnie to jest ta mowa nienawiści o której mówił Tusk i jego banda
"Banda" to określenie o zabarwieniu lekko pejoratywnym. Proponuję używanie zwrotu: "Apostołowie mesjasza 21-go wieku". Którzy planują uratować swe owieczki od chorób i nadmiaru pieniędzy.
http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/minister-rostowski-bedzie-szpiegowlal-polakow_267420.html
Ale pamiętajmy: Szpiegowanie nas to tylko dla naszego dobra. Bo każdy z nas jest oszustem, którego trzeba trzymać krótko.
 
Sheladin said:
Tutaj chodzi o to, że niektórzy są śl*pi (niewidomi jest chyba bardziej kulturalne).

Chodzi o to że każdy ma swoje racje i przekonania. Jeśli chcesz ich przekonać do swoich prawd zrób to w zwięzły prosty sposób, a nie pluj na nich jadem rodem z salonów politycznych (i popularnych forów internetowych).

Sheladin said:
Mogę bez żadnych konsekwencji używać wulgaryzmów. Tzn. ja nie mogę, ale inni mogą. I nic się nie stanie.

"Wolnoć Tomku w swoim domku". W odosobnieniu swojego mieszkania/domu możesz mówić wszystko. Tak samo w gronie swoich przyjaciół/znajomych (o ile ci ludzie ten język będą tolerować), ale na forum publicznych wypowiedzi wypada już zachować odrobinę kultury. Sam zarzucasz jej brak pewnej partii politycznej, a ludzi z nią związanych (lub ich wyborców) nazywasz "POpaprańcami". Tego typu wypowiedziami zrównujesz się z chamstwem, które rzekomo potępiasz. Pomyśl trochę zanim napiszesz, bo naprawdę wystawiasz zły wizerunek wyborcom PiS'u.

Sheladin said:
Ale wystarczy użyć słowa "popapraniec", żeby niektórzy się obudzili.
Wystarczy pojechać po PISie, a otrzymamy brawa...

Powiedziałbym, że to pewna obsesja, ale nie będę szedł w tym kierunku dyskusji. Jeśli sądzisz, że coś takiego ma TUTAJ miejsce - zgłoś to do moderatora z domaganiem się sprawiedliwości. Ja tego typu zachowań nie zauważam, ale muszę przyznać iż nie wszystko czytam więc mogę przegapiać (nie mnie jednak to zgłaszaj, czy przedstawiaj, a maszemu gronu moderatorów).
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom