Sens życia, filozofia, polityka, gospodarka

+
Status
Not open for further replies.
Dlaczego usunięto mój - będący refleksją nad językiem debaty publicznej - post, skoro był w pełni zgodny z regulaminem oraz tematyką wątku?
@zi3lona
Strasznie nie lubię, bo niewygodne i szybko sie skrzynka zapycha, ale ok.
 
Last edited:
Podnoszone argumenty dot. kart do głosowania wg mnie są absurdalne. Znaczy, karty mogłyby być lepsze, ale wskazywanie, że to mogło mieć znaczący wpływ na wynik wyborów, najlepiej świadczy o stosunku niektórych do wyborców :lol:. Natomiast jeśli część wyborców autentycznie zagłosowała na PSL, bo byli pierwsi na karcie, to można tylko spuścić głowę w zadumie i pogratulować PSL-owi tej części swego "elektoratu" :)lol:), a ludzi, którzy olali wybory przestrzec przed tym, że *tacy* wyborcy też głosują, więc rezygnując z oddania głosu, zwiększają *ich* realne znaczenie. Zastanawiam się jednak, o co takie halo, skoro w wyborach z 2010 w sejmikach PSL miał 16,30%. W 2006 PSL również miał dwucyfrowy wynik (13,24% głosów). PSL w samorządach od dawna jest znacznie silniejszy niż w parlamencie krajowym - taka specyfika partii. Pan Kukiz i jemu podobni niech się więc stukną w głowę.
 
Last edited:
PSL w samorządach od dawna jest znacznie silniejszy niż w parlamencie krajowym - taka specyfika partii.
Tym bardziej, że ostatnio dość sporo "podbierali" zdolnych samorządowców, również poza swoimi tradycyjnymi matecznikami - stąd niezłe wyniki np. na Pomorzu czy Warmii/Mazurach, również w wielu miastach. PSL jest dla polityków takiego szczebla atrakcyjny, gdyż - na tle innych partii - jest to ugrupowanie dobrze zarządzane, z dużym stopniem demokracji wewnętrznej. Zresztą sam fakt, że jest to największa partia (pod względem liczby członków), o czymś świadczy.
 
@Yngh
Ale ludziom, którzy krzyczą o fałszerstwach nie chodzi przecież o to, że naprawdę w to wierzą, tylko o darmową reklamę w mediach.

Przynajmniej taką mam nadzieję, wolę cyników od idiotów.
 
Tegoroczne wybory to jakieś jaja - niedziałający system zliczania głosów, ogromna ilość głosów nieważnych i jeszcze takie sprawy jak te:
- z 8 osób zagłosowało na jakąś osobę, która według wyników nie dostała ani jednego. Z relacji wynika, że osoby ten były w pełni świadome co do wyboru kandydata, aż nie chce mi się wierzyć, że nie wiedziały jak poprawnie zagłosować.
http://gosc.pl/doc/2251754.Znikajace-glosy-w-Krakowie

- PKW ogłosiła wyniki wyborów do sejmiku świętokrzyskiego chociaż nie dostała wyników od wojewódzkiej komisji wyborczej.
http://wpolityce.pl/polityka/222700...-odpowiada-nie-wiemy-skad-pkw-ma-takie-wyniki
 
Dowiedziałem się właśnie (mama w komisji wyborczej), skąd absurdalny wynik PSL-u oraz tak duża liczba głosów nieważnych. Po prostu sfałszowali te wybory. A tak poważnie, to ludzi naprawdę przerosła "książeczka" z listami do sejmików, masowo zaznaczali na wszystkich stronach. A część komisji przerosło sprawdzenie tego - jak widzieli, że na pierwszej stronie krzyżyk, to nie patrzyli na dalsze, tylko liczyli jako ważny głos na PSL. Czyli wyniki wyborów naprawdę zależą od tego, jaki się wylosuje numerek, ech.
 
Ale Ty poważnie mówisz, że głos z pierwszej strony chce ktoś liczyć jako ważny, nawet jeśli dalej jest źle?
 
Mówię poważnie, że był komisje, w których jacyś geniusze widząc krzyżyk na pierwszej stronie, nie sprawdzali, czy na dalszych coś jest. A biorąc pod uwagę skalę tego, ile osób nie rozumie zasad wyborów do sejmiku, to szalenie promowało to PSL. I nie byli to pojedynczy ludzie, tylko komisje całe - akurat ta, w której była moja rodzicielka ogarnęła, ale część innych w okolicy już nie. Przypuszczam, że nie był to lokalny ewenement. Dlatego teraz liczą od nowa. :p
 
Firnomir said:
Mówię poważnie, że był komisje, w których jacyś geniusze widząc krzyżyk na pierwszej stronie, nie sprawdzali, czy na dalszych coś jest
Jeśli to nie były incydentalne przypadki, to rzeczywiście ogromny błąd, bo głos nieważny to nieważny. Przecież oddać głos nieważny można także świadomie, jako formę dezaprobaty dla systemu, a frekwencja się wtedy nabija. Mogę sobie choćby narysować słoneczko na karcie PO albo skreślić wszystkich na liście PiSu :lol:. W każdym razie, jeśli do tego sprowadza większość nieprawidłowości, to starczy po prostu wszystko dobrze policzyć. W poprzednich wyborach samorządowych liczba głosów nieważnych w wyborach samorządowych przedstawiała się następująco:

Ciekawe, ile będzie teraz.

Hmm... Swoją drogą, to kula śnieżna w mediach ciągle się powiększa... /cynik mode/ Wiecie, ja w sumie nie miałbym nic przeciwko powtórce wyborów w moim mieście, i to na każdym szczeblu, gdyż nie podoba mi się ich wynik :p /cynik mode/.
 
Niezłe wałki, u mnie w mieście słyszałem, że jeden Pan dostał od jakiejś tam grupki spoooro głosów po czym na listach okazało się, że ma parę razy mniej niż powinien. Dziwi mnie Wasze lekkie podejście tak sprawy :)
 
Widzę, że moje województwo choć raz jest w czołówce czegoś :p

Jeszcze ma najwyższą przestępczość.

Btw, w sumie byłoby śmiesznie, gdyby serio PSL wygrał. Moglibyśmy zaśpiewać:

Niezłe wałki, u mnie w mieście słyszałem, że jeden Pan dostał od jakiejś tam grupki spoooro głosów po czym na listach okazało się, że ma parę razy mniej niż powinien. Dziwi mnie Wasze lekkie podejście tak sprawy

Ale wiesz, nie wierz we wszystko, co jest napisane w Internetach etc.
 
Last edited:
@Firnomir
yyy... "słyszałem w moim mieście" nie w internetach. A tak odnosząc się do tego co napisałeś, już bardziej wole wierzyć w ten internet pełny trolli niż bardzo "wiarygodne rzetelne" media. Przecież tu ewidentnie jakiegoś rodzaju wałki są robione :D
 
@Firnomir yyy... "słyszałem w moim mieście" nie w internetach. A tak odnosząc się do tego co napisałeś, już bardziej wole wierzyć w ten internet pełny trolli niż bardzo "wiarygodne rzetelne" media. Przecież tu ewidentnie jakiegoś rodzaju wałki są robione :D
Poza internetem ludziom też zdarza się kłamać. Na jakiej podstawie wnosisz, że "ewidentnie"? To bardzo poważny zarzut. Podpowiem, że opóźnienia w ogłoszeniu wyników oraz cyrki z systemem informatycznym, jakkolwiek skandaliczne i kompromitujące, nie są najmniejszym dowodem na jakiekolwiek fałszerstwo.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom