Sens życia, filozofia, polityka, gospodarka

+
Status
Not open for further replies.
Moja wypowiedź nigdzie się nie tyczy jakości tego konkretnego filmiku, tylko stwierdzenia, że jaka partia, takie filmiki na youtube. Wynika bowiem z niego, że można dokonać sensownej oceny partii wyłącznie na podstawie filmików. Co jest bzdurą. A św. Tomasz patrzy.

A mój komentarz tyczył się właśnie filmiku, Twoje wnioskowanie jest błędne. To jak mam oceniać partię aniżeli przez wypowiedzi ich przedstawicieli lub czytania ich programu? Oczywiście nie czytałem ich programu bo nie jestem masochistą, wiem, że możesz mnie nazwać ignorantem, ale jakoś nie bardzo zachęciły mnie kłamstwa Rudego :)
 
Wipler jest w tej chwili jedynym parlamentarzystą, który może z jako taką wiarygodnością proponować konkretne rozwiązanie w postaci zmiany struktury własności całej branży
Można wiedzieć czemu?
na przestrzeni ostatnich 9 lat pozostałe ugrupowania stały się dla mnie kompletnie niewiarygodne. Sam Wipler przekonuje mnie swoimi dotychczasowymi działaniami w sejmie
Jakimi działaniami i jak te działania mają się do tego, że jest w tej chwili jedynym parlamentarzystą, który może z jako taką wiarygodnością proponować konkretne rozwiązanie w postaci zmiany struktury własności całej branży?
Każdy poseł ma taki sam wachlarz działań: zapytania, interpelacje, udział w głosowaniach i działalność w komisjach. A Wipler skupia się tu moim zdaniem na ważnych rzeczach: interpretacji przepisów podatkowych, wydatkach poszczególnych resortów, dostępie do informacji publicznej.
A więc Wipler jako jedyny może z jako taką wiarygodnością proponować konkretne rozwiązania w branży górnictwo, bo skupia się na interpretacji przepisów podatkowych, wydatkach poszczególnych resortów, dostępie do informacji publicznej i stworzył "pouczającą mapę" wydatków państwa polskiego? Nie rozumiem.
 
A mój komentarz tyczył się właśnie filmiku,

Jaka partia takie filmiki na jutube.


Nie, Twój komentarz tyczył się zależności między jakością partii jako takiej a jej filmików na jutube.



Oczywiście nie czytałem ich programu bo nie jestem masochistą, wiem, że możesz mnie nazwać ignorantem, ale jakoś nie bardzo zachęciły mnie kłamstwa Rudego :)

W jaki sposób możesz rozliczać partię z jej działań, skoro nie wiesz, jakie działania ona zapowiadała i obiecywała? Chyba że retoryczne przemowy to dla Ciebie główne i jedyne źródło wiedzy - no ale wtedy nic dziwnego, że widzisz rozdźwięk między nimi, a rzeczywistością, bo z raz, że są one z natury rzeczy wyolbrzymione, a dwa - z uwagi na formę mogą zawierać jedynie cząstkę programu.


Olso nie bronię tutaj działań kolejnych rządów PO, tylko zwracam uwagę na błędne podejście do sprawy.
 

Attachments

  • 1.png
    1.png
    22.9 KB · Views: 50
Nie, Twój komentarz tyczył się zależności między jakością partii jako takiej a jej filmików na jutube.





W jaki sposób możesz rozliczać partię z jej działań, skoro nie wiesz, jakie działania ona zapowiadała i obiecywała? Chyba że retoryczne przemowy to dla Ciebie główne i jedyne źródło wiedzy - no ale wtedy nic dziwnego, że widzisz rozdźwięk między nimi, a rzeczywistością, bo z raz, że są one z natury rzeczy wyolbrzymione, a dwa - z uwagi na formę mogą zawierać jedynie cząstkę programu.


Olso nie bronię tutaj działań kolejnych rządów PO, tylko zwracam uwagę na błędne podejście do sprawy.

Odwracasz kota ogonem. Próbujesz mi wmówić, że oceniam partię wyłącznie na podstawie filmiku, lecz wcale tak nie napisałem.

Kto powiedział, że nie wiem co zapowiadała i obiecywała? Nie trzeba znać całego programu, żeby zauważyć, że mówi się jedno a robi drugie. Myślę, że czytanie programu nie zmieniło by niczego w tej kwestii.
 
Odwracasz kota ogonem. Próbujesz mi wmówić, że oceniam partię wyłącznie na podstawie filmiku, lecz wcale tak nie napisałem.


Zdanie (w sensie logicznym, nie gramatycznym) "Jaka partia takie filmiki na jutube." można przeformułować do postaci "Jakość partii politycznej wprost przekłada się na jakość jej filmików na youtube", a z tego z kolei można śmiało wywnioskować, że skoro jakość partii widać dokładnie po filmiku na ytb, to można oceniać partie wyłącznie na ich podstawie, stanowią one bowiem miarodajny i wystarczający wyznacznik jakości partii.
Nie twierdzę, że Ty dokonujesz oceny w ten sposób, tylko że mówisz, że taka ocena jest sensowna. Bo to właśnie powiedziałeś. A to, imho, bzdura.

---------- Zaktualizowano 00:52 ----------

Przy "sprzyjających" wiatrach wygra ten miesiąc albo i kwartał...

Ktoś wie może jakie były obowiązki informacyjne banków przed pierwszym kryzysem franka? Bo jeśli ludziom mówiono, że piszą się na hazard niewiele się różniący od forexa, to trudno mi z nimi sympatyzować, skoro sami się na to zdecydowali. (inna sytuacja jeśli na poważnie wmawiano im, że wszystko ok i nic nie może się spaprać)
 
Ktoś wie może jakie były obowiązki informacyjne banków przed pierwszym kryzysem franka? Bo jeśli ludziom mówiono, że piszą się na hazard niewiele się różniący od forexa, to trudno mi z nimi sympatyzować, skoro sami się na to zdecydowali. (inna sytuacja jeśli na poważnie wmawiano im, że wszystko ok i nic nie może się spaprać)

Informacja o tym że kurs może ulec zmianie była, ale wiadomo marketing też robi swoje i nikt nie powie z strony banku że w przypadku czarnego scenariusza są Państwo w czarnej d***e,ale na ich usprawiedliwienie przewidzenie takiego rozwoju sytuacji w tak długiej perspektywie jest nie możliwe, więc jeśli ktoś brał taki kredyt na 10/15+ lat to się zwyczajniej powinien liczyć że na rynku walutowym może wydarzyć się praktycznie wszystko, tak czy inaczej prawdziwy problem to się zacznie jak frank będzie powyżej 5 zł a są duże szanse że tak się stanie i wtedy zaczną się problemy.
 
@Firnomir Jesteś mistrzem lania wody. Niestety to nie sprawia, że mądrze mówisz. Troche Ci zazdroszczę bo ta umiejętność bardzo się przydaje w życiu :). Jeszcze raz napiszę, że nigdzie nie napisałem, że uważam za sensowne ocenianie partii tylko i WYŁĄCZNIE na podstawie filmików na jutube. Co najwyżej napisałem, że skoro PO to dno i dwa metry mułu to nie można się po nich spodziewać dobrego filmiku na yt, lecz raczej takiego na ich poziomie. Tam nigdzie nie jest zasugerowane, że obejrzałem filmik, stwierdziłem, że jest słaby i na tej podstawie oceniłem partię co Ty próbujesz mi wmówić jakże pięknym laniem wody. Rozumiem, że jak ktoś Ci powie "Jaki ojciec taki syn" to też uważasz, że ktoś sugeruje, że "jakość" ojca można ocenić tylko i wyłącznie na podstawie "jakości syna" i na odwrót.

"Jakość partii politycznej wprost przekłada się na jakość jej filmików na youtube", a z tego z kolei można śmiało wywnioskować, że skoro jakość partii widać dokładnie po filmiku na ytb, to można oceniać partie wyłącznie na ich podstawie

Tu masz błąd w rozumowaniu. Wszystko jest w tym zdaniu ok, poza tym, że niepotrzebnie tam użyłeś słowa "wyłącznie"
 
aktywnosć poselską jak najbardziej pochwalam, ale.. naprawdę tylko tyle wystarczy do zostania mesjaszem?
Tak. Moim zdaniem by wyrosnąć ponad większość polskich posłów wystarczy mieć jakąś wizje polski do jakiej się dąży, podejmować merytoryczne działania przybliżające ją np. zgłaszając wnioski mniejszości podczas posiedzeń komisji sejmowych, i nie działając w jawnej sprzeczności z tą wizją kiedy akurat partia zdecyduje, że słupki sondażowe każą robić jakieś głupoty.
 
Last edited:
Tyle szumu wokół likwidacji kilku kopalń, tyle gadania o reformach w górnictwie, tyle porównań Kopacz do Thatcher, a w efekcie wszystko kończy się co najwyżej głośnym pierdnięciem, bo trudno inaczej określić zawarte "porozumienie". Rząd - związki zawodowe 0:1. Pobawiliśmy się, a teraz wszystko będzie po staremu. Żal. Teraz pozostaje tylko z zainteresowaniem obserwować ten "głęboki proces naprawczy" i zastanawiać się, kiedy temat znowu powróci :lol:.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom