Sens życia, filozofia, polityka, gospodarka

+
Status
Not open for further replies.
Normalnie straszne (i piszę to bez sarkazmu).
PO miało niepowtarzalną szansę na dokonanie pozytywnej zmiany w tym sektorze gospodarki, a tak to zaprzepaściło. Przyszła standardowa sytuacja - rok wyborczy, czyli wszystkim ustępujemy i obiecujemy. Zapowiedzi poważnych zmian poszły w odstawienie (lub zapomnienie) zostając wypartymi przez chęć kolejnej kadencji.

Ech.... żal.

Jeszcze większy tym bardziej, że nie ma żadnej alternatywy, która nie byłaby zbyt słaba (jak SLD i reszta Palikotów - zresztą lewica jest za socjalem, więc tutaj odpada ) albo nazbyt populistyczna i szkodliwa (PiS i reszta "prawicy" - chyba bardziej pro-pomocowa niż lewica :D).
Po jednej rozsądnej i odważnej reformie emerytalnej PO chyba postanowiło trzymać status quo.
 
jestem szczerze zażenowany. i zły.

nikt w tym kraju nie ma jaj. wystarczy roszczeniowo wychodzić na tory, krzyczeć, grozić posłom, a wygra się wszystko. pod warunkiem oczywiście, ze jest sie górnikiem.
 
Fakt, koszt 2,3 mld pln wpompowanych w te kopalnie może przysporzyć ból głowy, ale z drugiej strony jeśli faktycznie postawi je na nogi a następnie podreperowane i ekonomicznie stabilne zostaną poddane procesowi prywatyzacji za pieniądze które faktycznie są warte (a nie jk by się to teraz stało że zostały by oddane za przysłowiową złotówkę) to jestem to w stanie jakoś zrozumieć-oczywiście pomijam fakt że to się powinno stać dekady temu... a nie teraz, no ale na to to nikt nigdy nie miał jaj więc jest jak jest.
 
"Nauczmy młodzież ryzykować - powiedziała Magdalena Ogórek, kandydatka SLD na prezydenta. Dodała, że trzeba znieść ograniczenia prawne dla młodzieży i zaproponowała, żeby osoby do 25. roku życia nie odpowiadały za przestępstwa gospodarcze przez pierwsze dwa lata działalności. (...) Przekonywała też, że trzeba wyzwolić energię młodzieży i przedsiębiorców. - Musimy znieść wszelkie możliwe zakazy prowadzenia działalności gospodarczej, musimy w końcu obniżyć podatki tak, by nikomu nie opłacało się zatrudniać na czarno - wyliczała. (...) Ogórek mówiła również o tym, że Polska powinna zorganizować rodzaj Gwardii Narodowej - obronę terytorialną złożoną z obywateli. - Można to szybko zrealizować, szkoląc i dołączając do obrony kluby strzeleckie i myśliwskie - powiedziała" ( źródło)
Wieszczę fuzję SLD-KNP. :D
 
"Nauczmy młodzież ryzykować - powiedziała Magdalena Ogórek, kandydatka SLD na prezydenta. Dodała, że trzeba znieść ograniczenia prawne dla młodzieży i zaproponowała, żeby osoby do 25. roku życia nie odpowiadały za przestępstwa gospodarcze przez pierwsze dwa lata działalności. (...) Przekonywała też, że trzeba wyzwolić energię młodzieży i przedsiębiorców. - Musimy znieść wszelkie możliwe zakazy prowadzenia działalności gospodarczej, musimy w końcu obniżyć podatki tak, by nikomu nie opłacało się zatrudniać na czarno - wyliczała. (...) Ogórek mówiła również o tym, że Polska powinna zorganizować rodzaj Gwardii Narodowej - obronę terytorialną złożoną z obywateli. - Można to szybko zrealizować, szkoląc i dołączając do obrony kluby strzeleckie i myśliwskie - powiedziała" ( źródło)
Wieszczę fuzję SLD-KNP. :D

Patrząc z perspektywy prywatnej, nie kraju - jestem za!
 
"Nauczmy młodzież ryzykować - powiedziała Magdalena Ogórek, kandydatka SLD na prezydenta. Dodała, że trzeba znieść ograniczenia prawne dla młodzieży i zaproponowała, żeby osoby do 25. roku życia nie odpowiadały za przestępstwa gospodarcze przez pierwsze dwa lata działalności. (...)


:l

naprawdę nie wiem co powiedzieć.
 
Powinna być młodzież do 70 roku życia i przez pierwsze 50 lat. Wszyscy by zagłosowali na panią Ogórek wtedy.
 
Jak to co, głosujesz na nią a potem jedziesz na pierwszy lepszy uniwersytet z cysterną wódki i zakładasz multum firm które mogą "kreatywnie" funkcjonować:) dwa lata to wystarczająco duży okres czasu^^

nie no, coś poważnie chciałem, ale widzę, ze naprawdę, naprawdę się nie da.
byłem naprawdę pozytywnie nastawiony do pani doktor, ale... no ręce opadły
 
nie no, coś poważnie chciałem, ale widzę, ze naprawdę, naprawdę się nie da.
byłem naprawdę pozytywnie nastawiony do pani doktor, ale... no ręce opadły

No w końcu Miller się nią chce ratować i przyciągnąć do "siebie" młodych więc ją jakoś wypromować musi(bo przecież wiadomo że druga tura dla niej to na tą chwile jedynie za sprawą cudu), a taka populistyczna brednia dla kogoś kto ma małe prawo dostrzec dla czego ona nie jest realna do wykonania może być zachętą, zwłaszcza z ust młodej ładnej Pani doktor... Ale fakt zgodzę się że też miałem nadzieje że może akurat zacznie od czegoś konkretnego a nie tylko będzie za obrazek robić, no cóż na miejsce w parlamencie w przyszłej kadencji raczej wystarczy...
 
"Nauczmy młodzież ryzykować - powiedziała Magdalena Ogórek, kandydatka SLD na prezydenta. Dodała, że trzeba znieść ograniczenia prawne dla młodzieży i zaproponowała, żeby osoby do 25. roku życia nie odpowiadały za przestępstwa gospodarcze przez pierwsze dwa lata działalności. (...)" ( źródło)
Wieszczę fuzję SLD-KNP. :D
Pierwszy milion trzeba ukraść???
"Osobę do 25 lat, która nie prowadziła działalności przyjmę na stanowisko prezesa. Przez dwa lata wysokie zarobki." ;)
 
Żal mi trochę dr Ogórek - to wystąpienie to była przecież totalna kompromitacja; wyuczone na pamięć i wyrecytowane z asekuracją kartki i ze z trudem skrywaną tremą, a potem jeszcze szybki odwrót taktyczny przed dziennikarzami. Nie wspominając o postulatach, które były "ciekawe" - ale tak w myśli chińskiego przysłowia o ciekawych czasach.
 
Nie dało się sprzedać lasów, więc rząd szuka pieniędzy gdzie indziej.
Spłacać cudze długi.

by zdobyć środki na wypłatę odszkodowań za mienie odebrane Żydom przez Niemców i Sowietów
Ktoś tu zapomniał dopowiedzieć pewien ważny fakt - mienie, którego Polska potem nie zwróciła. Oczywiście w tych rzadkich przypadkach, gdy właściciele lub spadkobiercy przeżyli. Pomijam, że czasem chodzi o mienie rzeczywiście odebrane Żydom bezpośrednio przez państwo polskie - np. w ramach "bitwy o handel".
 
Last edited:
Tak sobie myślę, że wypłacenie Żydom odszkodowań/haraczu bardziej opłaci się Polsce niż zwlekanie z tym. Może dzięki temu będziemy mieli wreszcie jakieś inne pokłosie, niż te obecne, przeróżne idy marcowe i podobne.
 
Last edited:
Po co nam ta wolność, skoro i tak nasza "elita" sprzedaje kraj kawałek po kawałku? Nie lepiej byłoby przyłączyć się do Niemiec, mieć tam jakąś częściową autonomię i poziom życia kilka razy wyższy?
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom