Sens życia, filozofia, polityka, gospodarka

+
Status
Not open for further replies.
Pytanie na ile dokładne.

Ale i tak szooook.

---------- Zaktualizowano 20:08 ----------

Trzecie miejsce zajął Paweł Kukiz - 20,3 procent!
 
No właśnie to widzę,
powie mi ktoś...
 
To rozumiem, że głosujesz na Dudę w II turze?

---------- Zaktualizowano 20:14 ----------

Szacun Kukiz! - nareszcie ludzie przestali się bać "stracić" głosu!
 
To rozumiem, że głosujesz na Dudę w II turze?

---------- Zaktualizowano 20:14 ----------

Szacun Kukiz! - nareszcie ludzie przestali się bać "stracić" głosu!

Najchętniej na gościa z przeciwnego obozu niż premier i rząd - żeby sobie ekipki nawzajem patrzyły na ręce. Problem w tym , że kolejność wyborów jest do bani.
 
@I_w_a_N - Zgubiłeś Kukiza z 20% poparciem. :) W sumie to jestem troszkę zaskoczony. Oczywiście w przypadku Dudy i Komorowskiego to nie ma znaczenia, bo i tak będzie II tura. Nie spodziewałem się jednak tak dobrego wyniku Kukiza, a myślałem, że Korwin-Mikke będzie miał gdzieś w granicach 7-10%. No, ale to dopiero wstępne wyniki oparte na sondażach. Wracając do Dudy to z pewnością tak dobry wynik jest zasługą wysokiej frekwencji na wschodzie Polski.
 
Strach pomyśleć co będzie się działo jak w oficjalnych wynikach Komorowski wyprzedzi Dudę o, powiedzmy, 0,1%. Wyłączę media na 2 tygodnie. Na szczęście za 10 dni będzie powód by się od tej politycznej szopki skutecznie odłączyć:).
 
Szacun Kukiz! - nareszcie ludzie przestali się bać "stracić" głosu!
Akurat specyfika wyborów prezydenckich sprawia, że nie trzeba się bać straconego głosu, z racji na system II tury. Kto głosował na Kukiza, będzie mógł teraz zagłosować na Komorowskiego albo Dudę przecież.
 
No właśnie to widzę, powie mi ktoś...
Komorowski i PO skopali kampanię, ot co.

Bardzo źle to wygląda. Głosy z Kukiza i Korwina przejdą raczej na Dudę, niż Komorowskiego. Oczywiście dużo będzie zależało od poparcia samego Kukiza (Duda już zaczął żebranie). A wygrana Dudy to zły prognostyk na jesień.

Jedyne nadzieje to mobilizacja elektoratu anty-PiS (wątpliwa, po stronie PO jest niewysokie morale, a grzechy z lat 2005-07 wielu rodaków już zapomniało), albo debata (też słabo, Komorowski niespecjalnie dobrze w takich starciach wypada).
 
Odnośnie wyników...



Pocieszam się, że to jedynie przegrana bitwa, a nie wojna bo ja sobie takie "żyrandola" nie potrafię wyobrazić.
 
Być może teraz wielu wyborców przestanie mówić, że zwycięstwo Komorowskiego jest "pewne" i pójdzie na wybory chociażby po to, by zagłosować przeciwko Dudzie. Mnie w sumie cieszy taki a nie inny wynik, bo obala właśnie parę tego typu "prawd objawionych".

socchi said:
chyba tylko najtwardsi sldowcy skreślili kratkę przy jej nazwisku.
To ona w końcu była kandydatką SLD? ;)
 
Last edited:
@dooot @I_w_a_N

cios? no nie wiem. po tym, jak pani ogórek zaczęła się wreszcie odzywać machnąłem na nią ręką i poprzestałem na ładnych zdjeciach z pudelka. na tę kobietę zwyczajnie nie dało się zagłosować w tych wyborach, bo okazała się kandydaturą całkowicie beznadziejną. 2,5% to i tak zaskakujący wynik jak na kogoś, kto nikogo nie obraża, nie opluwa, mówi niewiele, a jak już to bez sensu. chyba tylko najtwardsi sldowcy skreślili kratkę przy jej nazwisku.

---------- Zaktualizowano 21:40 ----------


To ona w końcu była kandydatką SLD?

ostatecznie chyba tak. ale w sumie to nie wiem ;D
 
Dla mnie zaskoczeniem jest 20% zdobytych przez Kukiza. Tego się nie spodziewałem.
Przez dwa tygodnie będzie w mediach istny cyrk, ale wytrzymam.
Nadchodzi wszak Dziki Gon i to się liczy :)
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom