Sens życia, filozofia, polityka, gospodarka

+
Status
Not open for further replies.
Telewizji nie mam. Jak poszło, można to gdzieś na necie obejrzeć?
Jeśli nawet Ziemkiewicz w TVP Info mówił, że Komorowski wypadł lepiej niż zwykle, a Duda gorzej niż zwykle, przez co było blisko remisu, to wiadomo, że Komor ogólnie poradził sobie znacznie lepiej niż jego konkurent ;).
 
@Yngh
Mam nadzieję, że napisałeś to z przekąsem. Co mnie obchodzi jakiś gość z tv - każdy ma mieć swój rozum. Dla mnie obaj kandydaci są siebie warci, ale Komorowskiemu to się karna kuśka należy za to śmiechowe straszenie PiSem na każdym kroku. Nawet w podsumowaniu bardziej skupiał się na tym abym ja jako wyborca zagłosował bardziej wystraszony pisiorami niźli popierając jego samego. Generalnie nie ma na kogo głosować.
 
0_o
Mówisz o tym samym Gowinie, który przeprowadził debilną -- i na szczęście cofniętą -- reformę sądów rejonowych, sprowadzającą się do zmiany sposobu adresowania pism (i jako ktoś pracujący w kancelarii zapewniam cię, że było to mega irytujące) i tego samego Gowina, który na stanowisku ministra sprawiedliwości zajmował się walką z niemieckimi naukowcami, przeprowadzającymi tajne eksperymenty na zarodkach?
Mówię o jedynym polityku tej partii, który potrafił jeszcze w przekonujący sposób mówić o zmianach. Nie wszystko udało mu się zrobić ale deregulacja mogła być dobrym symbolem wewnętrznej odnowy w PO, tak długo jak w partii byłby ktoś kto mógłby z jako taka pasją o nią zabiegać. Po odejściu Gowina nikt w tej roli nie podjął.

Przypomnijmy, że PiS było zażartym orędownikiem zwiększenia deficytu budżetowego.
Jak już pisałem w przekazie dla wyborców PiS swobodnie miesza rozwiązania sensowne z bzdurami.

Raczej będzie robił to, co jego mentor Lech Kaczyński - czyli blokował wszystkie ustawy rządowe (nie ważne czy złe, czy dobre).
Czyli w praktyce równie często co Kwaśniewski.
Telewizji nie mam. Jak poszło, można to gdzieś na necie obejrzeć?
http://wyboryprezydenckie.tvp.pl/20097213/zobacz-cala-debate-komorowskiduda
 
@Maestro_Andrea Ofc było to nawiązanie do specyfiki tego komentatora (Rafała Ziemkiewicza) oraz charakteru komentarzy wypowiadanych przez publicystów po debacie (jak ktoś popierający danego kandydata mówi, że był remis, to wiadomo, że w rzeczywistości odbiór był zupełnie inny). W żadnej mierze nie sądzę, że ktoś powinien się kierować komentarzami publicystów czy "gościów z TV", jak to określiłeś.

Generalnie nie ma na kogo głosować.
Być może. Jednak jeśli zamierzasz oddać ważny głos, to na kogoś musisz się zdecydować. W przeciwnym razie de facto świadomie albo nieświadomie oddajesz prawo decydowania wyłącznie innym osobom.
 
Last edited:
Obejrzałem (a właściwie wysłuchałem, bo leciało w tle). Komorowski może Dudy nie zmiażdżył, ale wygrał zdecydowanie.

Starcie spindoktorów, Kamiński : Bielan 1:0 :p

A tak na powaznie, kilka uwag.

1. Jeżeli ktoś liczy na liberalne gospodarcze reformy PiS w "duchu Gowina", to niech się pozbędzie złudzeń. Duda powtarzał postulaty drugiego Dudy, tzn. populizm związków zawodowych. Z cofnięciem reformy emerytalnej na czele.

2. Jedwabne? Srsly? Aż tak Dudzie zależy na tych 2% Brauna i Kowalskiego? Smrodek nie przeszkadza?

3. Niektórzy prawicowi komentatorzy oskarżają Komorowskiego, że deprecjonował Dudę stosując zwrot "panie pośle". No a jak niby miał go adresować? "Panie Jędrku"? "Panie kandydacie"?

A wracając do humoresek - Karnowscy i przyjaciele chyba jednak mają inne zdanie co do wyniku debaty:
http://wpolityce.pl/polityka/244828...owski-zostal-znokautowany-przez-andrzeja-dude
http://wpolityce.pl/polityka/244826...rych-duda-wygral-a-komorowski-przegral-debate

Wiedziałem, że ta debata pójdzie Komorowskiemu źle, ale nie myślałem, że aż tak źle (...)

Pokonać Komorowskiego w debacie to nie jest sztuka. Sztuką było przygotowania kandydata tak – i to sztab PiS-u wykonał - że doszło do pogromu, do nokautu (...)

Politolog wyraził opinię, że dla Komorowskiego „jedynym wyjściem jest wycofanie się, jeszcze honorowe, z wyścigu prezydenckiego”. To jest ostatnia szansa, inaczej skompromituje się do końca i różnica między nim a Dudą będzie sięgała kilkudziesięciu procent
 
1. Jeżeli ktoś liczy na liberalne gospodarcze reformy PiS w "duchu Gowina", to niech się pozbędzie złudzeń. Duda powtarzał postulaty drugiego Dudy, tzn. populizm związków zawodowych. Z cofnięciem reformy emerytalnej na czele.
Wkurzył mnie ten fragment. Nie wierzę by ktokolwiek zdecydował się na faktyczne obniżenie tego wieku ale im więcej mowy będzie o tym pomyśle przed wyborami tym gorszym sygnałem byłby głos za tym.
Coraz bardziej zastanawiam się nad głosem nieważnym.
 
Coraz bardziej zastanawiam się nad głosem nieważnym.
Głos nieważny w obecnej sytuacji (przewaga sondażowa Dudy), to głos na Dudę i PiS.

Czas na "czerwoną kartkę" dla PO będzie jesienią - wtedy będziesz miał większy wybór, niż tylko PiS jako alternatywa.

No szlag człowieka trafia. Nie chodzi mi o sam fakt torturowania ludzi, ale o to, że to polscy podatnicy muszą za te "zabawy" w tortury płacić ze swoich kieszeni. Może niech nasze ówczesne władze na czele z p. Kwaśniewskim i Millerem dadzą z własnej kieszeni, hm?
Płacić powinien ten, kto torturował. Czyli jankesi.
 
Trollujesz czy udajesz durnia? Napisałem gdzieś, że pochwalam tortury? Jeśli widzi Ci się płacić odszkodowania za to, że paru urzędnikom przyśniło się, że podejrzewani są terrorystami w skutek czego zostały przeprowadzone na nich tortury, a Ci urzędnicy nie ponieśli konsekwencji, tylko właściwie obciążone zostało całe społeczeństwo (bo w małym stopniu każdy za to jakoś zapłaci) to powodzenia.
 
No szlag człowieka trafia. Nie chodzi mi o sam fakt torturowania ludzi, ale o to, że to polscy podatnicy muszą za te "zabawy" w tortury płacić ze swoich kieszeni. Może niech nasze ówczesne władze na czele z p. Kwaśniewskim i Millerem dadzą z własnej kieszeni, hm?
Skoro musimy wypłacać odszkodowania Żydom za holokaust to to jest standard. Nic nowego. Polska zawsze będzie chłopcem do bicia. Nie słyszałem jednak by Niemcy zapłacili za rabunek tysięcy arcydzieł, kosztowności z polskich muzeów i zbiorów albo za doszczętne zniszczenie Warszawy. Ach... to nie Niemcy zrobili tylko tajemniczy naziści.
 
Last edited:
Skoro musimy wypłacać odszkodowania Żydom za holokaust to to jest standard.
Że co, gdzie, jak?

 
... W przeciwnym razie de facto świadomie albo nieświadomie oddajesz prawo decydowania wyłącznie innym osobom.

W zamian za to za dwa lata będziesz się mógł spokojnie ogolić bez skrętu kiszek wynikającego ze świadomości, że Ty także wybrałeś tego pajaca, który właśnie Tobie i innym robi kolejne kuku. Czyli poniekąd jesteś współwinnym tych jego dzieł.

Przymus ważnego głosu to propaganda naszych elit polityczno-medialnych. Uważam, że 5 milionów świadomie nieważnych głosów - takich by było widać, że celowo oddano je nieważne - miałoby swoją wagę - dużo większą od 20,8 % Kukiza, którego program ograniczał się de facto do tego samego przekazu co przekaz nieważnych głosów oraz do dość poronionej (IMO) koncepcji JOW-ów.

W przypadku tych kilku milionów nieważnych głosów nasi "bublicyści" z Bożej łaski nie mieliby po kim jeździć a żółta kartka dla rządzących nami cwaniaków zostałaby pokazana.
Byłby to przekaz (IMO) - czekamy na kogoś poważnego i jak tylko się pojawi to dostaniecie do wiwatu - więc może to niektórzy z Was postarają się spoważnieć choć trochę przed następnymi wyborami?
Jedynie uważam, że należałoby oddać taki nieważny głos w taki sposób, by jasno pokazać gdzie się naszych polityków (obecnie) ma.
Gdyby Kukiz poprowadził taką kampanię buntu - miałby IMO większe poparcie.
 
Trollujesz czy udajesz durnia? Napisałem gdzieś, że pochwalam tortury? Jeśli widzi Ci się płacić odszkodowania za to, że paru urzędnikom przyśniło się, że podejrzewani są terrorystami w skutek czego zostały przeprowadzone na nich tortury, a Ci urzędnicy nie ponieśli konsekwencji, tylko właściwie obciążone zostało całe społeczeństwo (bo w małym stopniu każdy za to jakoś zapłaci) to powodzenia.

ani jedno, ani drugie. z treści postaw jasno wynikało, że istotnym problemem jest nie to, że takie zajścia miały miejsce, a to, że trzeba za nie zapłacić odszkodowanie. tak jakby to, że za błędy polityków płaci społeczeństwo było jakimś odkryciem. jeśli miałeś na myśli co innego - nie do mnie pretensje, ze nie potrafiłeś tego wyrazić w wystarczająco jasny sposób.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom