Sens życia, filozofia, polityka, gospodarka

+
Status
Not open for further replies.
Kim Dzong Un jest niezadowolony z poziomu krajowej produkcji homarów, a wszystko przez poważne zaniedbania w hodowli żółwi w przedsiębiorstwie pod Pjongjangiem. Wódz odwiedził hodowlę i udzielił reprymendy kierownikom.

- Trudno zrozumieć, że farma, w której wizytę złożył Kim Dzong Il, nie stworzyła nawet pokoju edukacji historii rewolucyjnej - miał stwierdzić Kim, którego słowa cytuje KCNA. - Pracownicy, którzy nie mają w świadomości osiągnięć przywódców, z ledwością mogą odnieść sukces w produkcji.


:laughing:

---------- Zaktualizowano 21:58 ----------

A, no i Andrzej D. klęczy przed włoską stygmatyczką:

 
Wrażenia po dzisiejszej debacie: wg mnie Duda wypadł lepiej niż ostatnio i starcie było w miarę wyrównane. Niestety obaj kandydaci *notorycznie* nie odpowiadali na pytania dziennikarzy, zwłaszcza na pytania zadane w pierwszej części debaty, którą prowadziła Monika Olejnik. Duda był bardziej wojowniczy niż ostatnio, czego można się było spodziewać. Niezłe ostatnie wystąpienie Komorowskiego.

Jeśli chodzi o sam sposób prowadzenia debaty, jednak TVP poradziło sobie lepiej. Większy profesjonalizm, mniej stremowani dziennikarze (tutaj w TVN kulała zwłaszcza Pochanke wg mnie) i mimo wszystko także większe uporządkowanie debaty.
 
IMO debata wyrównana ze wskazaniem na Komra. Duda wypadł lepiej niż ostatnio, ale wciąż był gadającym manekinem, na dodatek podczas I tury wyglądał, jakby zaraz miał umrzeć. Komor był bardziej swobodny, mniej stremowany (albo po prostu lepiej przypudrowany) i ogólnie nie biło z niego aż wyraźnie sztabowe szkolenie.
Obaj kandydaci kilka razy celnie w siebie uderzyli, ale odnoszę wrażenie, że jednak Komor uderzył dotkliwej panią Pawłowicz i kandydatem na ministra Dudy. Andrzej miał też kilka wyraźnie żenujących momentów - czyt. chorągiewka i czekoladowy orzeł, przy którym parsknąłem śmiechem.
 
Ja odniosłem wrażenie, że pomimo niezłego triku Dudy na wstępie (flaga PO postawiona na mównicy Komorowskiego), kandydat PiS wypadł zauważalnie gorzej niż w debacie TVP. Nasza debata to spektakl, a Duda miejscami zdawał się być bardziej poddenerwowany i dający się prowokować (zdarzało się, że cały czas dostępny na odpowiedź na pytanie dziennikarzy wykorzystywał aby prostować swojego oponenta), kilka razy też nie wyrabiał się w czasie.
Komorowskiemu natomiast zdarzało się być kilka razy mniej konkretnym i wymigiwać się od pytań konkurenta ale ogólnie merytoryczny poziom dyskusji był raczej średni, więc niejako wpisywało się to w polemikę.
 
Cisza wyborcza przedłużona do 22:30....
......
...
To jak, typujemy wyniki? ;D To nie jest agitacja wyborcza, so... Wg mnie wygra Komorowski z niewielką przewagą, tj. ok. 2 punktów procentowych.
 
@Ɲecroscope Co to za tajne informacje? Czyżbyś był liczącym głosy?

Rafał A. Ziemkiewicz @R_A_Ziemkiewicz
Po wszystkich brudnych chwytach tej władzy trudno nie podejrzewac, że coś mataczą i kombinują. Nie radzę próbować sztuczek!
 
Last edited:
I dupa... cisza wyborcza przedłużona o półtorej godziny, przez jedną panią, która w lokalu zeszła.
Ciekawe czy zdążyła zagłosować?

Miłośnicy teorii spiskowych będą mieli temat do drążenia :harhar:.

Muszę powiedzieć, że w mojej w komisji frekwencja była nieco większa, albo na taką godzinę trafiłem.
 
no nie do końca. żubr przez większość spał, a dudek latał ćwierkał i obiecywał gruszki na wierzbie całemu zagajnikowi. no i się opłaciło, proste
 
To jak, typujemy wyniki? ;D To nie jest agitacja wyborcza, so... Wg mnie wygra Komorowski z niewielką przewagą, tj. ok. 2 punktów procentowych.
Exit poll z 21 już kursuje po ćwierkaczu. Oczywiście kryptonimy "jadalne".

No i jeśli się to potwierdzi (a raczej tak, różnica na oko ok. miliona głosów), to... szkoda Polski.

Wołodia już pewnie otwiera szampana.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom