Sens życia, filozofia, polityka, gospodarka

+
Status
Not open for further replies.
@sebogothic
Masz jakieś może źródła mówiące o tym ogólnej niewdzięczności Syryjczyków? Czy jest to może jeden z tych faktów, który tak naprawdę faktem nie jest? Bo to, że znajdzie się kilku oszołomów, nie oznacza, że reszta myśli tak samo. A to, że ktoś mówi, że egzystuje w ciężkich warunkach, nie oznacza od razu, że ma o to pretensje do kraju do którego przybył.
 
Meksyk przyjął podczas II WŚ blisko 2000 Polaków i teraz sami widzicie efekty ://////
Jakie efekty? Nie słyszałem nic o ucinaniu głów i zamachach. Prawda jest taka, że muzułmanie NIGDY nie zintegrują się z Europejczykami, bo tego nie chcą i nie pozwala im na to ich religia. Zapomniałeś dopisać, że Argentyna przyjęła kilka tysięcy niemieckich nazistów.
 
Jakie efekty? Nie słyszałem nic o ucinaniu głów i zamachach. Prawda jest taka, że muzułmanie NIGDY nie zintegrują się z Europejczykami, bo tego nie chcą i nie pozwala im na to ich religia. Zapomniałeś dopisać, że Argentyna przyjęła kilka tysięcy niemieckich nazistów.

Pojedź do Macedonii. Pogadaj z miejscowymi. ok. 60% muzułmanów, ok. 30% prawosławnych i reszta katolików. Małżeństwa mieszane są normą. Dzieci wybierają zazwyczaj religię taką jaka im pasuje. Gdy Al-Kaida i ISIS próbowały się tam zadomowić to zostali (nie)grzecznie poproszeni o to by sp..dalali. Nie mieli wyjścia i to zrobili gdyż macedoński naród miał ich w d..pci.

[PISANKA]
I nie bardzo pojmuję o co Ci chodziło z tą integracją Europejczyków z muzułmanami. Czy to coś takiego jak integracja inuitów z tymi co to nie jedzą lodów?
I co ma zrobić taki np. europejski muzułmanin będący wrogiem nietoleracji - odintegrować się? A może odeuropejczyć i odmuzułmanić ?
A co jak jeszcze jest azjatą i lesbijką? To ma już zupełnie przewalone?:).
[PISANKA]
 
Last edited:
I co ma zrobić taki np. europejski muzułmanin będący wrogiem nietoleracji - odintegrować się? A może odeuropejczyć i odmuzułmanić ?
Dla mnie logika jest prosta: nie podoba się europejska kultura i styl życia? Zawsze mogą wrócić do siebie i tam być panami we własnym kraju, bo tutaj są tylko gośćmi a nie umieją tego uszanować.
 
Dla mnie logika jest prosta: nie podoba się europejska kultura i styl życia? Zawsze mogą wrócić do siebie i tam być panami we własnym kraju, bo tutaj są tylko gośćmi a nie umieją tego uszanować.

Masz rację. Norwegowie powinni wypieprzyć wszystkich polaków ze swojego kraju.
Kultura i styl życia zasadniczo różne. Na dodatek dla nich jesteśmy złodziejami i/lub pracoholikami co im się źle kojarzy.

[PISANKA]
A potrafisz sobie wyobrazić co taki złodziej-pracoholik potrafi nawyrabiać?
[PISANKA]


 
Last edited:
Dla mnie logika jest prosta: nie podoba się europejska kultura i styl życia? Zawsze mogą wrócić do siebie i tam być panami we własnym kraju, bo tutaj są tylko gośćmi a nie umieją tego uszanować.

Czyli polak wyjeżdżający do Anglii powinien zostać protestantem i natychmiast zaakceptować angielski (mocno kastowy IMO) styl życia. A jak mu się nie podoba to może być Panem we własnym kraju :).

---------- Zaktualizowano 21:40 ----------

Mają do tego pełne prawo w końcu to ich kraj.

Prawo ? W jakim sensie? Ktoś tam takie regulacje prawne przeforsował?
Czy może chodzi Ci o tzw. Prawo moralne?
Bo wg. tego ostatniego to amerykanie powinni wyp...dalać z USA i oddać ten teren indianom.
 
Czyli polak wyjeżdżający do Anglii powinien zostać protestantem i natychmiast zaakceptować angielski (mocno kastowy IMO) styl życia. A jak mu się nie podoba to może być Panem we własnym kraju :).

[PISANKA]
Masz jakieś rozdwojenie jaźni? Dwa razy odpowiadasz na tego samego posta?
[PISANKA]
 
[PISANKA]
Masz jakieś rozdwojenie jaźni? Dwa razy odpowiadasz na tego samego posta?
[PISANKA]


[PISANKA]
YHY:) A jak widzę - odpowiedzieć merytorycznie drugi raz zabrania EGO, religia, styl życia albo NiktNieWiCo*:)
[PISANKA]

* - niepotrzebne skreślić
 
twierdzi, że PO-PSL nie będzie oponować, bo wyszłoby na to, że przyklepują tylko "swoje" referenda, już się wtedy tego wyraźniej nie da pokazać.
Ja bym na miejscu Kopacz skontrował propozycję prezydenta poprzez dodanie własnych pytań (najlepiej niewygodnych dla PiS). A najlepiej przekształcenie tego w cały pakiet pytań - np. 3 od PiS (tzn. już zaproponowane przez AD), 3 od PO, i po 1 od pozostałych klubów (gdzieś do góra 10). Tym sposobem można przemycić takie sprawy, jak in vitro czy finansowanie KK. No i jak już szaleć, to na całego.
 
Ja bym na miejscu Kopacz skontrował propozycję prezydenta poprzez dodanie własnych pytań (najlepiej niewygodnych dla PiS). A najlepiej przekształcenie tego w cały pakiet pytań - np. 3 od PiS (tzn. już zaproponowane przez AD), 3 od PO, i po 1 od pozostałych klubów (gdzieś do góra 10). Tym sposobem można przemycić takie sprawy, jak in vitro czy finansowanie KK. No i jak już szaleć, to na całego.

Naród już i tak przeprowadza reductio ad absurdum - patrz pytanie: "Czy sześciolatki powinny mieć możliwość przechodzenia na emeryturę:)?"
Niestety - to nie mój pomysł (treść tego pytania) lecz bardzo mi się spodobało:)
 
Prawo ? W jakim sensie? Ktoś tam takie regulacje prawne przeforsował?
Czy może chodzi Ci o tzw. Prawo moralne?
Gdyby jakiś żul (porównanie w twoim klimacie, hehe pisanka hehe) zwaliłby ci się do mieszkania to chyba masz prawo go z niego wyrzucić a nie mieszkać z kimś takim pod jednym dachem? Takie samo prawo mają obywatele by decydować kto z nimi mieszka w jednym kraju. Kazimierz Wielki np. w średniowieczu przygarnął Żydów, których wypędzili Francuzi i Niemcy obwiniając ich o Czarną Śmierć (Niemcy ich jednak dopadli kilka wieków później). A obecnie w Polsce dość dobrze integrują się Wietnamczycy. Można? Można.

[PISANKA]
YHY:) A jak widzę - odpowiedzieć merytorycznie drugi raz zabrania EGO, religia, styl życia albo NiktNieWiCo* - niepotrzebne skreślić :)
[PISANKA]

* - niepotrzebne skreślić
Najlepiej tak pisać samemu nie mając nic ciekawego do dodania. Na tym skończę, bo zauważyłem już wcześniej, że masz strasznie dziwny, niezrozumiały i irytujący styl pisania.

A najlepiej przekształcenie tego w cały pakiet pytań - np. 3 od PiS (tzn. już zaproponowane przez AD), 3 od PO, i po 1 od pozostałych klubów (gdzieś do góra 10). Tym sposobem można przemycić takie sprawy, jak in vitro czy finansowanie KK. No i jak już szaleć, to na całego.
To może niech od razu krzyżówkę do rozwiązania dadzą?
 
Last edited:
Najlepiej tak pisać samemu nie mając nic ciekawego do dodania. Na tym skończę, bo zauważyłem już wcześniej, że masz strasznie dziwny, niezrozumiały i irytujący styl pisania.

Masz rację. Też uważam, że jak ktoś zadaje irytujące i niewygodne pytania, to najłatwiej jest go olać.
Kończ więc Waść i na dalszą drogę: Kilo wody pod stopą.
 
Też uważam, że jak ktoś zadaje irytujące i niewygodne pytania, to najłatwiej jest go olać.
Przecież odpowiedziałem ci na to pytanie, więc o co chodzi? Aaach... rozumiem to jest twój sposób wygrywania dyskusji. zi3lona ma swoje źródła, a ty durne dygresje w postaci pisanek (i nie tylko, bo we właściwych postach też czasami kilka kwiatków się znajdzie) by zniechęcić do siebie drugą osobę. Gdy to już zrobisz to napiszesz: "Pewnie! Tak jest najprościej ignorować merytoryczne pytania, bo właśnie zagiąłem twój sposób myślenia i pokazałem ci jak bardzo się mylisz!". Jesteś zwycięzcą. :eredinfacepalm:

Rozwiązanie sudoku jako warunek biernego prawa wyborczego
O! I to jest myśl! Przed przystąpieniem do kandydowania na jakiekolwiek publiczne stanowisko też powinno takie coś być.
 
Aaach... rozumiem to jest twój sposób wygrywania dyskusji. zi3lona ma swoje źródła,
Tez tego nie lubię, gdy ktoś podczas dyskusji chce żebyś podał źródła do swoich wypowiedzi. Co oni sobie myślą? Że człowiek jest zainteresowany merytoryczną wymianą zdań? Dlaczego nie możemy po prostu przedstawiać własnych opinii jako faktów, nawet jeśli nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

A tak btw. masz może te źródła o które Cię wcześniej prosiłem? O tym jak to Syryjczycy panoszą się w nie swoim kraju i dodatkowo są rosczeniowi w stosunku do gospodarzy? Bo mnie zastanawia cy może po prostu tam byłeś i to widziałeś, cy wyssałeś z palca?
 
Tez tego nie lubię, gdy ktoś podczas dyskusji chce żebyś podał źródła do swoich wypowiedzi. Co oni sobie myślą? Że człowiek jest zainteresowany merytoryczną wymianą zdań? Dlaczego nie możemy po prostu przedstawiać własnych opinii jako faktów, nawet jeśli nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.
A czy wszystkie opinie muszą mieć pokrycie w źródłach? Część z nich kształtowana jest przez poglądy i inny pogląd na daną kwestię będzie miał prawicowiec, a inną lewicowiec. I co? Mam wystawiać wszelkie referencje dlaczego myślę tak a nie inaczej?

A tak btw. masz może te źródła o które Cię wcześniej prosiłem? O tym jak to Syryjczycy panoszą się w nie swoim kraju i dodatkowo są rosczeniowi w stosunku do gospodarzy?
A czytałeś całego mojego posta? Chyba nie, bo gdybyś to zrobił dowiedziałbyś się, iż zobaczyłem to w dzisiejszych wiadomościach.

Widzę, że w tym temacie zgromadzili się niemal sami lewicowcy, którzy mają jedną taktykę: atakować, wyśmiewać i zmuszać do tłumaczenia, przy okazji oskarżając o kłamstwa. A chyba nie taki jest cel tego tematu? Ja jakoś nie mam problemu z tym, że ktoś śmie mieć inne poglądy.
 
@sebogothic
Oczywiście, że poglądy, czy przekonania nie muszą mieć źródeł, ale gdy podajesz coś jako fakt, to miło by było gdyby miało to jakieś odniesienie do rzeczywistości. Np. gdy powiedziałeś, że religia zabrania muzulmanom integracji, a w dodatku oni sami tej integracji nie chcą.
W swoim poscie mówiłeś o tym, ze w wiadomościach zobaczyłeś imigrantów żalących sie na swoją aktualną sytuacje. I szczerze powiedziawszy im się nie dziwię. Widziałeś jak wyglądają ich obozy? Na ich miejscu tez nie tryskałbym radością. Oczywiste też jest, że wśród uchodźców znajdzie się trochę nieciekaego elementu, ale wrzucanie przez to wszystkich do jednego worka jest delikatna przesadą i przypomina mi stereotypowe wyobrażenie o Polakach jako złodziejach, bo są wśród nas ludzie, którzy jadą na emigrację i kradną.

A jeśli akurat chodzi o atakowanie kogokolwiek to widzę, że Ty wiedziesz w tym prym, więc bądź tak uprzejmy i nie zgrywaj teraz biednego i zaszczutego wojownika o wolność słowa.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom