Sens życia, filozofia, polityka, gospodarka

+
Status
Not open for further replies.
Przecież nic nie stoi na przeszkodzie, żeby te dane i nieścisłości zweryfikować i wypunktować. Znaleźć te dotyczące Europy i uchodźców / migrantów z innych krajów. Mi niespecjalnie się w tej chwili chce, bo nie o dane się rozchodzi, tylko o postawę niektórych, która - przyznaję - nieco mnie przeraża.
Rozumiem też, że @[S]necroscope[/S] @Ɲecroscope reaguje alergicznie na pewien rodzaj argumentów, bo to jego emo, tak samo jak ja reaguję alergicznie na inny rodzaj argumentów, bo to z kolei moje emo. Umiemy z tym oboje żyć i nawet niespecjalnie skaczemy sobie do gardeł.
 
Last edited:
Przecież nic nie stoi na przeszkodzie, żeby te dane i nieścisłości zweryfikować i wypunktować.
Stoi na przeszkodzie to, że aby zweryfikować dane trzeba je zestawić z innymi danymi. Tymczasem mamy do czynienia z dynamicznym przepływem dużych mas ludzi, którzy nie dysponują dokumentami i z którymi często ciężko się porozumieć. Tak więc trzeba ich chyba najpierw poddać jakiejś procedurze, np. procedurze azylowej - tyle że nie każdy z nich składa wniosek o azyl, bo albo nie potrafi, albo chce starać się o azyl w innym państwie - a co za tym idzie trzeba ich gdzieś na ten czas umieścić.

Ogólnie rzecz biorąc panuje chaos, dlatego opieramy się głównie na raportach i wypowiedziach osób trzecich, a jak wiadomo, każdy ma własnych ekspertów.

Rozumiem też, że @necroscope reaguje alergicznie na pewien rodzaj argumentów
Tak.


PS Kopiuj/wklej: Ɲecroscope. Lenie.
(A jak wam kopiuje na czarno/czerwono, to najpierw do notatnika, a potem do przeglądarki.)
 
Ałć, zwalam na Iwana, skopiowałam od Niego...

---------- Zaktualizowano 13:57 ----------

Meh, znowu to robię i mieszam forumowiczów. Od Yngha, ofkors. On winien!
 
Portal Gazeta.pl nawet zablokował możliwość wszelkich komentarzy pod artykułami o uchodźcach
- Niech żyje wolność słowa, panie Michnik! Niech żyje! :thinking:
No i słusznie, bo pod wszystkimi było to samo. 95% nienawistnego hejtu (w porównaniu z którym my prowadzimy tutaj szalenie kulturalną rozmowę - serio, bez sarkazmu) i 5% ogłoszeń o tanich laptopach lub zarabianiu siedząc w domu :p

PS Kopiuj/wklej: Ɲecroscope. Lenie.
A wymowa jaka, "niekroskoup"? (https://pl.wikipedia.org/wiki/Spółgłoska_nosowa_podniebienna)
 
Last edited:

"Ɲ" dałem zamiast "N", jako że po fuzji CDPR i GOG wszystkie nicki na świecie były zajęte.
 
W Polsce jest +/- 38 milionów obywateli Polskich w tym z pochodzenia 200 000 Wietnamczyków pół miliona Ukraińców a my trzęsiemy portkami, bo przyjedzie w przybliżeniu 10 000 Arabów. Ludzie dalibyście już spokój.
 
@Izengrin

Ty sądzisz, że na tych 10 000 się skończy (pomijając fakt jak będą się mnożyć - średni przyrost naturalny znacząco przewyższa ten w Europie)?
Zresztą, najpierw u nas miało być 2000 uchodźców - wyciągnij wnioski.

Jedyne pocieszenie, że jesteśmy stosunkowo biednym krajem (w stosunku do zachodu) przez co mniej atrakcyjnym socjalnie.
 
Ty sądzisz, że na tych 10 000 się skończy (pomijając fakt jak będą się mnożyć - średni przyrost naturalny znacząco przewyższa ten w Europie)?

A czy to problem że będzie nas więcej? dla mnie nie.My Polacy mamy problem z akceptacją obcego zawsze tak było, ale pora to zmienić.
 
Last edited:
W Polsce jest +/- 38 milionów obywateli Polskich w tym z pochodzenia 200 000 Wietnamczyków pół miliona Ukraińców a my trzęsiemy portkami, bo przyjedzie w przybliżeniu 10 000 Arabów. Ludzie dalibyście już spokój.
Społeczności muzułmańskie bardzo słabo lub wcale nie integrują się ze społecznością kraju do którego przybyli. Nie miałbym problemu z przyjęciem i 100 000 uchodźców jeśli nie byliby oni wrogo nastawieni do nas i naszych praw.


A czy to problem że będzie nas więcej? dla mnie nie.My Polacy mamy problem z akceptacją obcego zawsze tak było, ale pora to zmienić.
Nigdy nie zaakceptuję obcego, który chce mi narzucić swoje prawa i obyczaje w moim (jeszcze) kraju.
 
Dla Polski kryzys imigracyjny póki co ma wyłącznie wymiar polityczny, bo:
a) nikt do nas przyjeżdżać nie chce,
b) uchodźcy, których przyjmiemy w ramach unijnej solidarności wyjadą stąd przy najbliższej sposobności do państw z lepszym socjalem, płacą, warunkami pracy i gdzie mają swoje mniejszości etniczne (czyt. do Niemiec).
Tak więc kłócimy się tylko o warunki.
 
@Izengrin

Ty sądzisz, że na tych 10 000 się skończy (pomijając fakt jak będą się mnożyć - średni przyrost naturalny znacząco przewyższa ten w Europie)?
Zresztą, najpierw u nas miało być 2000 uchodźców - wyciągnij wnioski.

Jedyne pocieszenie, że jesteśmy stosunkowo biednym krajem (w stosunku do zachodu) przez co mniej atrakcyjnym socjalnie.

Oczywiście, że się nie skończy. I nie trzeba czekać, aż się rozmnożą, a od ręki możesz pomnożyć przez 6 dzięki zasadom łączenia rodzin, za które to łączenie mamy zapłacić my. To oczywiście jedynie skromny początek, bo także przyszły rozdział kwot ma być obowiązkowy (z możliwością wykupienia się, ale i to za zgodą).
Pisałem o tym wielokrotnie - w kolejce czekają miliony.
I jeszcze jedno - ta horda przywlecze ze sobą także rozmaite choroby, które nie występują na naszym terenie. Jak niby mamy sobie z tym radzić jeśli dysponujemy bodaj jedna placówką specjalistyczną w tej materii. Jeśli ktoś nie bierze tego na poważnie, to radzę poczytać o kłopotach jakie maja z tym np. Włosi.
Całe to pieprzenie władz UE, a właściwie Niemiec, nie ma nic wspólnego z rozwiązaniem problemu. To jedynie zwykłe wylewanie wody z tonącego okrętu.
 
Wszyscy oni chcą jechać do Niemiec. W duchu solidarności przyjmijmy ich do Polski, a w duchu poszanowania praw człowieka zapytajmy gdzie chcą się udać i tam też ich odeślijmy. Proste. Cała Europa zachwyci się naszym poszanowaniem europejskich wartości.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom