Serca z Kamienia oraz Krew i Wino - dwa olbrzymie dodatki do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon

+
BTW - instaluję właśnie "W2" co by przed premierą sobie przypomnieć i autoupdate 10,55 GB przy prędkości 460 - 500 Kb/s?
Dociągasz poprawki, czy całą instalkę z GoG-a? Jeśli instalujesz z płyty, a dociągasz same poprawki, to sobie odpuść. Zarejestruj kopię na gog.com i ściągnij wersję cyfrową kompletnie połataną do najnowszej wersji. Legalnie i za darmo.
 
Dociągasz poprawki, czy całą instalkę z GoG-a? Jeśli instalujesz z płyty, a dociągasz same poprawki, to sobie odpuść. Zarejestruj kopię na gog.com i ściągnij wersję cyfrową kompletnie połataną do najnowszej wersji. Legalnie i za darmo.

Z płyty.
W sumie masz rację, może to i dobry sposób.
Ciekawe czy się uda, bo jak tylko dali taką możliwość to próbowałem zarejestrować tam swoją kopię W2 i coś nie szło.
Jakieś błędy, problemy z ładowaniem strony itp.
Dzięki za pomysł!
 
@Sylvin
No to pięknie!
"Tak należy grać w gry" - chciało by się rzec :)
Może jak czas mi pozwoli, a grafika i ciągłe loadingi w W1 nie doprowadzą mnie do szału, to też zrobię sobie taki maraton?
Zobaczymy.
Swoją drogą zastanawiam się jak w rzeczywistości wygląda te przenoszenie save'ów z jednej części do drugiej.
W sensie faktycznego oddziaływania na zastany świat i fabułę.
Nigdy jakoś nie miałem wytrwałości tego sprawdzić.
Pojawiają się jakieś dodatkowe postacie, albo nowe opcje dialogowe?
 
Wpływ jedynki na dwójkę jest znikomy. Dostajesz końcowy ekwipunek (zbroję Kruka i miecze), a w grze pojawia się kilka dialogów oraz wpisów w dzienniku (np. jeśli byłeś w związku z Shani to w dzienniku będzie informacja na ten temat). Największą nowinkę dostają osoby grające po stronie Zakonu, bo można spotkać Zygfryda. Generalnie są to tylko drobne smaczki dla fanów, nic istotnego dla fabuły.
 
Teoretycznie jakiś tam wpływ na sytuację może mieć związek Radowida z Addą, co dawałoby mu mocne prawa do ewentualnego tronu Temerii. Nie wiem, jak to wygląda w wypadku śmierci Addy w jedynce.
 
Jeśli Adda nie żyje (co jest domyślnym stanem świata) to Radowid chce przejąć Anais żeby się z nią ożenić, a nie brać na wychowanie tak jak w sytuacji kiedy Adda żyje. Fabuła jedynki jest raczej nieistotna dla całej serii, wybory nie będą wpływać na trójkę.
 
Jakby kogoś interere, na cdp.pl dodatki są kompatybilne z wersją pudełkową. Ja mam akurat zniżkę 30zł, to se kupię za 70 :D
 
@Tarathelion proszę, daj więcej szczegółów ;)

Proszę bardzo :)

Kwesta ceny:
Przede wszystkim, jednym z fundamentów na których zbudowany jest GOG jest jednolitość ceny niezależnie od miejsca położenia. Oznacza to, że regionalne ceny nie są możliwe. Dlatego też, Gog nie może ustalić tańszej ceny tylko dla Polski, musi być to cena taka jak wszędzie. Co więcej, rok temu, zasada ta została chwilowo zniesiona celem dostarczenia większej ilości gier na rynek. Społeczność Goga zareagowała negatywnie. Skończyło się na tym, że Gog wystosował oświadczenie przepraszając użytkowników i przyznając się do błędu. Tutaj masz link do oświadczenia - http://www.gog.com/news/getting_back_to_our_roots
Wynika z tego, że Gog nie ma możliwości oferowania Polakom produktów w niższej cenie.

Następnie, trzeba zwrócić uwagę na to jak wygląda sprawa z dolarem i euro. Oczywistym jest, że 25 euro, to nie jest 25 dolarów. Jak więc sprawa jest rozwiązana? Wystarczy spojrzeć na oficjalną stronę GOGa. Na stronie tej wyszczególnione są podstawowe 3 zasady GOGa Jedną z nich jest - Fair Price Package (because 1$ is not 1 euro). Klikając na tą zasadę, można przeczytać szczegóły działania. Jednakże, w Terms of Use są one opisane jeszcze bardziej szczegółowo:

6. PAYING FOR GOG CONTENT AND GETTING REFUNDS
Paying for GOG content

You can use a debit/credit card, PayPal or different local payment methods, to make purchases. Keep your payment details secure.
6.1 Surprise surprise, after you decide that you like a GOG game, GOG video or other GOG content, you usually will need to pay for it before you can access it (though we do have some free content too!) You can pay in different ways: (i) using a valid debit or credit card; or (ii) using PayPal or any other authorised payment providers. Keep your payment details secure.

You're responsible for your purchases. Kids – do not forget to get parental approval first.
6.2 When you use a payment method to buy GOG content, we're relying on your promise that you're able to use that method. You are responsible for any purchases made using your GOG account or payment method. Kids – your parent or guardian needs to approve any purchase you make.

You can pay in US Dollars and, depending on where you live, in Pounds Sterling, Euros, Australian Dollars or Russian Roubles.
6.3 You can always pay for GOG content in US Dollars. However if you happen to live in countries, where Pounds Sterling, Euros, Australian Dollars or Russian Roubles are used, you will be able to pay in your local currency. You might have to pay a currency conversion charge if you are not paying in your home currency and some banks might also add other kinds of transaction fees.
Fair Pricing

We work hard to offer fair pricing. This means, where humanly possible, we will offer you fair pricing for GOG content and if we can’t we will offer Store Credit out of our own pocket for any difference between what you pay and the US price.
Please treat this system sensibly and don't exploit it – that's not cool.
6.4. We stand by the simple truth that $1 does not equal 1€ - we are trying to apply fair conversion rates. In a perfect world we would apply the same method of pricing to all of the games we offer. However, things are a little bit more complicated, and there are some games in our catalogue that follow a different region-based pricing scheme. However, we wouldn't be GOG.com if we didn't find a way to make it right by the users who end up paying relatively more for such titles. Here's where the Fair Price Package comes in!

6.5. The Fair Price Package applies to all of the titles which we couldn't include in our standard pricing scheme. If you end up paying more for a game in your local currency than its US price, we'll refund you the difference out of our own pocket. The refunded value will be added to your account in Store Credit in the currency of your purchase. You'll be getting Store Credit that you can use to purchase anything on GOG.com or partially pay for an item that's more expensive. Store Credit will be credited to your GOG account in the currency in which you bought the relevant GOG content (e.g. if you bought a game in US Dollars, any Store Credit regarding it will be in US Dollars).


Wynika z tego, że jeśli płacisz w euro , a cena w dolarach wychodzi taniej (punktem wyjścia jest zawsze dolar), to dostajesz kredyt w sklepie do wykorzystania na przyszłe zakupy. Żeby nie być gołosłownym, zrobiłem szybki test zakupu dodatków za 25 euro. Zdjęcie z koszyka poniżej:
View attachment 12320

Wynika z tego, że płacąc 25 euro, dostajesz 2,10 ero kredytu do wykorzystania na przyszłe zakupy.


Jeśli zaś chodzi o kwestie języka i polskiej waluty, to jest to kwestia opinii. Osobiście nie zgadzam się z Twoimi wnioskami ponieważ GOG zawsze był spółką nastawioną na sprzedaż globalną, a nie na rynek polski. Przychody z zagranicy to ok. 98% całej sprzedaży na GOGu. Języki i płatności regionalne są wprowadzane zgodnie z zasadą - w pierwszej kolejność kraje w których sprzedaż jest najwyższa. Gdyby sprzedaż w Polsce byłaby wyższa niż w Niemczech, Rosji itd to mielibyśmy już swoją wersję w Polsce. Tak nie jest, więc nie ma co marudzić, przynajmniej według mnie. Zresztą prędzej czy później taka wersja zostanie wprowadzona jak przyjdzie kolej na Polskę, przynajmniej tak mi się wydaje. Nie widzę powodu dla którego Polska winna być traktowana preferencyjnie w tym przypadku. Jednakże, to jest kwestia opinii.
 

Attachments

  • Gog.PNG
    Gog.PNG
    26.5 KB · Views: 31
Last edited:
Warto jednak zwrócić uwagę, że pomimo tego wszystkiego ceny za naszą wschodnią granicą (czy to w Rosji czy na Ukrainie) są mniejsze. Na dowód zamieszczam zdjęcia otrzymane od znajomego.
Obecna cena dodatków (W przeliczeniu 72 zł)

Cena gry (w przeliczeniu 75 złotych)


A to prawdopodobnie najniższa cena z jaką można było nabyć Wiedźmina 3 na gogu.
 
Chyba Redzi wiedzieli co robią publikując tą informacje o dodatkach pare dni przed trailerem, to się zamówienia posypią pewnie. Cwaniaczki hehe. :p
 
Ey to chwila, na gogu są ceny dostosowane do regionu, nie ma jednej stałej? Skoro tak, to jestem zdziwiony, że u nas jest taka cena a nie choćby 20-21 dolców.
 
@Tarathelion zaraz, zaraz. Czemu GOG nie może ustalić ceny 25 euro i przeliczyć na PLN za dodatek do W3? Daje taką samą cenę - 100zł w złotówkach. Przez wahania kursu raz mamy 4.00 a raz 4.30 za euro i cena końcowa w przeliczeniu się*zmienia a tak, mając koszt w PLN byłaby stała ;) o to mi chodzi.

@Pslak u kogo była ta cena 16$? :D

Edit. Ciekaw jestem czy W3 pudełkowe będzie można za friko podłączyć pod GOG, tak jak z poprzednimi częściami gry. Byłoby to dobrym ruchem, wg mnie.
 
Last edited:
Nie rozumiem w takim razie tej ceny na GOG-u. Tym bardziej jest dla nas ewidentnie niekorzystna. :/
 
Last edited:
@Pslak u kogo była ta cena 16$? :D
@Karesh Ta cena była na GOGu w chwili niskiego kursu dolara do rubla (dokładnie 26 marca). GOG dość regularnie, prawdopodobnie co piątek, przelicza ceny z rubli na dolary. Gdyby kogoś to interesowało to wschodnia cena Wiedźmina 3 wynosi 1199 rubli, a cena dodatków 999 rubli, prawdopodobnie więc cena w przeliczeniu z rubli na złotówki mogła być jeszcze mniej korzystna dla wydawcy niż te 16 dolarów. Jeśli w ciągu tygodnia rubel tracił do złotówki,a GOG nie zdążył zaktualizować cen rubel-dolar, taka sytuacja mogła mieć miejsce.
 
Top Bottom