Serca z Kamienia oraz Krew i Wino - dwa olbrzymie dodatki do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon

+
Nie rozumiem tego ruchu. Co REDzi chcieli osiągnąć wypuszczając taką informację przed premierą gry?

Mnie np. jedynie zniechęcili do gry. Jeśli Wiedźmin 3 ma być "definitywnym zakończeniem opowieści o Geralcie", a dodatki mają mieć formę znaną z Nocy Kruka, to wolę już poczekać i zagrać od razu w pełną grę (tym bardziej, że dziś mój sprzęt nie wydoli, ale to już inna historia:p).

To by miało jeszcze sens, gdybyśmy w dodatkach wcielali się w zupełnie inną postać albo chociaż gdyby rozgrywały się w innym przedziale czasowym. Tak czy inaczej jednak powinni wstrzymać się z ogłaszaniem takich nowin do jakiegoś miesiąca po premierze gry i to o ile jest ona ciepło przyjęta i pozbawiona większych bugów. Myślał indyk o niedzieli...bez sensu:/
 
Last edited by a moderator:
Ja tam się ciesze, każda nowa informacja o Wieśku cieszy :D A co do zakończenia serii, przecież i tak jedno(czy raczej kilka) z zakończeń pozwala grać dalej.
 
Last edited by a moderator:
Ktoś ostatnio wspominał, zapomniałem gdzie, że chyba w pudełkach są kody na GoGa. To by miało sens, jeśli chodzi o kompatybilność pudełek z GoGiem. No tylko my na tym cierpimy jak na razie.

No i 100zł, trrochę za dużo, 70 było idealne, pół ceny samej gry.
 
To byłaby kompletna głupota gdyby pudełkowa wersja była kompatybilna tylko z GoGiem. Przecież tam z automata cena będzie dla nas niekorzystna, chyba że na cdp.pl będzie cenowo podobnie jak na GoGu po przeliczeniu na złotówki to co innego. I tak pewnie poczekam na wersję pod stimca :p

Same dodatki la mnie bomba, szczególnie czekam na ten Krew i Wino. Jak jeszcze pojawią się w Toussaint postacie które były w sadze to już w ogóle będzie miodzio. ;)
 
Trzeba poczekac aż się Redzi oagarną, bo może i jest info o kompatybilności jedynie z gogiem, ale jednocześnie jak się kliknie na "kup" na stronie dodatków na oficjalnej stronie gry, to jest i gog i cdp.pl i origin i steam więc możliwość kupowania w złotówkach.
 
Niektórym się forum pieprzy lub wcale nie wczytuje, w tym mnie.
U mnie też czasem nawala. :p

Co do tych dodatków to ja tam znalazłem genialne dla siebie rozwiązanie. Rezygnuję z pre-ordera W3 i poczekam sobie na spokojnie na jakąś Edycję Super Uber Rozszerzoną. I tak mój komp nie spełnia wymagań (choć trochę kusi by kupić i spróbować zainstalować by zobaczyć czy i jak będzie działało), więc nie ma sensu kupno gry tylko po to by postawić ją na półce. Można by oczywiście zupgreadować kompa, ale mi się tam nie śpieszy, obecny sprawdza się dobrze i mogę na nim przejść jeszcze masę, masę gier. Ostatnio rozpocząłem nadrabianie klasyków RPG, ale i nie tylko. Tak na dobrą sprawę na obecnym PC mogę odpalić chyba większość jak nie wszystkie gry które wyszły do 2014 roku. Dopiero później nastąpił gwałtowny skok wymagań. A Wiedźmin 3 poczeka, tak jak i poprzednie części, bo w żadnego Wieśka nie grałem w dniu premiery.
 
Last edited by a moderator:
U mnie też czasem nawala. :p

Co do tych dodatków to ja tam znalazłem genialne dla siebie rozwiązanie. Rezygnuję z pre-ordera W3 i poczekam sobie na spokojnie na jakąś Edycję Super Uber Rozszerzoną. I tak mój komp nie spełnia wymagań (choć trochę kusi by kupić i spróbować zainstalować by zobaczyć czy i jak będzie działało), więc nie ma sensu kupno gry tylko po to by postawić ją na półce. Można by oczywiście zupgreadować kompa, ale mi się tam nie śpieszy, obecny sprawdza się dobrze i mogę na nim przejść jeszcze masę, masę gier. Ostatnio rozpocząłem nadrabianie klasyków RPG, ale i nie tylko. Tak na dobrą sprawę na obecnym PC mogę odpalić chyba większość jak nie wszystkie gry które wyszły do 2014 roku. Dopiero później nastąpił gwałtowny skok wymagań. A Wiedźmin 3 poczeka, tak jak i poprzednie części, bo w żadnego Wieśka nie grałem w dniu premiery.

Kto myśli, że nie wytrzyma hype i poleci w premierę do sklepu po grę - REDpoint xD
 
Kto myśli, że nie wytrzyma hype i poleci w premierę do sklepu po grę - REDpoint xD
No, ale po co? Gdybym był pewien, że chociaż na tych minimalnych odpalę w rozdziałce 1360x768 w 25 fps to bym kupił. A tak to jest jak kupno kota w worku. Poza tym z tego co na obecną chwilę wiadomo dodatki będą dostępne jedynie w dystrybucji cyfrowej, a nie uśmiecha mi się pobieranie kilkudziesięciu GB. Dotychczas jedyną grą, w którą zagrałem w dniu premiery był Risen 2, to dla mnie normalka, a w ciągu tych kilku lat będę miał w co grać, więc hype mną nie zawładnie. ;)
 
Last edited:
Ciekawe, czy Geralt będzie mógł wyjąć z banku swoje oszczędności z poprzedniej wizyty w krainie winnic.
Ogłosili to by ludzie mogli kupić expansion pass na steamie.
 
Last edited:
To było do przewidzenia, biorąc pod uwagę różne wskazówki powiązane ze studiem w Krakowie. Zgodzę się, że ogłoszenie tego jeszcze przed premierą samej gry to nie był najlepszy pomysł, bo zaraz posypią się oskarżenia o wycinanie zawartości z gry. Z drugiej strony gdyby ogłosili to już po premierze, jak niektórzy tu proponują, to czy cokolwiek w tej kwestii by się zmieniło? Też zarzucano by, że ogłaszają płatne dodatki tuż po premierze i to pewnie wycięty kawałek gry. Uniknęliby tego chyba tylko gdyby zapowiedzieli to jakieś 3-4 miesiące po premierze, choć nie wiem jak korzystnie wypadłoby to pod względem marketingowym.
 
Nie wiem czy to było zamierzone przez REDów, ale czy to nie piękny marketing? Dwa wypasione dodatki na 30h.
To nie jest piękny marketing nawet w najmniejszym stopniu. Przynajmniej z perspektywy konsumenta. Bo co taki typowy konsument sobie pomyśli widząc zapowiadane miesiąc przed premierą dodatki? "Pff, pewnie wycięli to z gry i próbują mnie zrobić w konia, czekam na edycję GOTY/Rozszerzoną". A jak takich konsumentów pojawi się 1000, 10 000 i zaczną krzyczeć, że CDPR kłamie ("bo przecież DLC miały być darmowe!"), że sprzedaje pociętą grę?
Popatrz sobie na różne fora, serwisy - to właśnie się dzieje.
 
No to RED'zi właśnie w pełni stracili swoją "cnotę" i weszli w "szlachetne grono wielkich wydawców" pokroju UBI, EA czy Activision.

Nie mam tutaj żalu za płatne dodatki (bo z tymi już odgrażali się bodajże od czasów pierwszego Wieśka - nic jednak z tego nie wyszło), ale ogłaszanie ich na długo przed premierą. To poniekąd takie dzielenie skóry na niedźwiedziu (zabezpieczanie sobie ewentualnych pre-orderów - które może można cofnąć jak podstawowa gra nie spasuje, ale nie każdy będzie się w to bawił = zysk). Poza tym trzeba przygotować się na falę oskarżeń o wycięcie "kontentu" z podstawki.

Oj, kiepski ruch RED'zi, kiepski ruch.

Tak usilnie kreowany wizerunek wyjątkowej firmy zaczyna z hukiem pękać.
Najpierw rozdmuchane oczekiwania poparte "kłamstwami" pokroju trailera z VGX, później różnice w wydaniach na poszczególne platformy (przy wcześniejszych szumnych zapowiedziach o równości), a następnie dowgrade do konsol i "kosmiczne wymagania", a teraz TO.

P.S. Naprawcie to forum, bo doprowadza mnie do białej gorączki. Chodzi jak krew z nosa i co chwila się wywala albo dubluje posty (jak ten w "poprzednim wcieleniu" ).
 
Last edited:
Top Bottom