Serca z Kamienia oraz Krew i Wino - dwa olbrzymie dodatki do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon

+
Spokojnie ja jestem podjarany jeszcze bardziej bo będziemy mieli więcej contentu w finalnym rozrachunku :)
 
Wszystko ładnie pięknie ale ta cena na GOG trochę przesadzona jak na polskie realia, zwłaszcza że kraje w których ludzie z reguły zarabiają więcej (jak USA) dostają możliwość zakupu za 25 dolarów, więc w zasadzie 3/4 tego co my.
 
Wrzawa w internetach była. Ludzie deklarowali anulować pre-ordery i obiecywali, że nigdy więcej nic od CDP RED nie kupią i co? Ano nic.

GOG.com 2 miejsce na liście najlepiej sprzedających się gier tygodnia (?)
Steam, dodatek w top 20, na 16 miejscu. Co więcej Wiedźmin 3, który przez ostatnie kilka(naście) tygodni pojawiał się na liście bestsellerów między ~20, a 50 miejscem (czasem był jeszcze niżej) jest w tej chwili na 4 miejscu, a przez chwilę był nawet na 2.
 
Że co?
Season Passy które obecnie są dodawane praktycznie do wszystkiego co zamierza wydawać większe DLC właśnie są umieszczane w wersjach Kolekcjonerskich.
Kupuje się taką Kolekcjonerke by miec już właśnie dostęp do wszystkiego ... Poza figurkami, dodatkami itd wszystkie rpzyszłe DLC i aktualizacje są wliczane w EK, i bardzo dobrze bo sobie to gracze chwalą.

Kolekcjonerka nie ma nic wspólnego z tymi dodatkami, taki zestaw u EA albo Ubi kosztowałby jakieś 600zł. 16 darmowych DLC- bronie, stroje, zbroje i zadania to jest standardowa oferta za którą inni biorą pieniądze i oferują z sezon pasami, tutaj mamy za darmo. Modyfikacjami możesz nazwać twórczość fanów lub patche.
To jest rozszerzenie do gry, by daleko nie szukać, to samo co w przypadku GTA IV, RDR i Skyrim.
Żadna z tych gier nie oferowała tych dodatków w zestawie kolekcjonerskim.

Gdyby REDzi zapowiedzieli je 2 miesiące po premierze, nawet byś nie pisnął słowem. Teraz to tylko same nieporozumienia.
 
Trzeba czekać jaką cene da cdp.pl bo jak na razie nie ma obu dodatków w ofercie sklepu. Wierzę że będzie lepiej niż na GoGu ;) Wszytko byłoby fajnie gdyby na GoGu wprowadzili złotówki, w końcu to polski sklep.
 
Mam jedno pytanko, @Michal Janczewski, @Marcin Momot, jak w kwestii opłat? Rozumiem, że na miesiąc przed premierą każdego z dodatków? :) Ogólnie zapowiedź podoba mi się bardzo mocno i możecie liczyć, że dodatki zakupię. :)

Dodatki są dostępne cyfrowo, więc płatność następuje w momnencie zakupu gdy kupujemy przez Steam, GOG.com, etc.

---------- Updated at 10:43 AM ----------

Ludzie o co te narzekania, ja tam się cieszę z tej nowiny przynajmniej już teraz wiem, że wymaksowana podstawka nie zakończy jeszcze przygód Geralta :D

@Marcin Momot @Michal Janczewski
A jak z wersją pudełkową tych dodatków można się takiej spodziewać czy niekoniecznie ?

---------- Zaktualizowano 17:31 ----------

Ludzie o co te narzekania, ja tam się cieszę z tej nowiny przynajmniej już teraz wiem, że wymaksowana podstawka nie zakończy jeszcze przygód Geralta :D

@Marcin Momot @Michal Janczewski
A jak z wersją pudełkową tych dodatków można się takiej spodziewać czy niekoniecznie ?

Na chwilę obecną są dostępne jedynie cyfrowo.
 
Na chwilę obecną są dostępne jedynie cyfrowo.
Na chwilę obecną - to zrozumiałe. Do ich premiery jeszcze sporo czasu i sporo pracy przed studiem.
Ale takie duże dodatki i sądząc po otoczce fabularnej, jaki i umiejscowieniu akcji, aż sie proszą o wydanie ich w pudełku. Na przykład razem z poradnikem dotyczącym wszystkich misji, miejsc itp.
 
@Marcin Momot
A ja mam inne pytanie: Czy przygoda dodatków zaczyna się po ukończeniu głównego wątku gry podstawowej, czy może w jej trakcie, jako dodatkowe tereny i przygody?
 
A ja mam inne pytanie: Czy przygoda dodatków zaczyna się po ukończeniu głównego wątku gry podstawowej, czy może w jej trakcie, jako dodatkowe tereny i przygody?
Bez urazy, ale po co w ogóle takie pytania? Do premiery gry właściwej jest jeszcze miesiąc. Masa pracy, usprawnień itp. itd
Są ważniejsze rzeczy na dzień dzisiejszy i to dla REDów jak i niektórych graczy: upgrade kompa czy kupno nowego, może kupno PS4? Zbieranie kasy.
 
Bez urazy, ale po co w ogóle takie pytania? Do premiery gry właściwej jest jeszcze miesiąc. Masa pracy, usprawnień itp. itd
Są ważniejsze rzeczy na dzień dzisiejszy i to dla REDów jak i niektórych graczy: upgrade kompa czy kupno nowego, może kupno PS4? Zbieranie kasy.

Kompletnie nie widzę związku twojego posta z moim pytaniem.
 
Ale takie duże dodatki i sądząc po otoczce fabularnej, jaki i umiejscowieniu akcji, aż sie proszą o wydanie ich w pudełku. Na przykład razem z poradnikem dotyczącym wszystkich misji, miejsc itp.
Jeśli już to pewnie oba dodatki w wydaniu zbiorczym, czyli najwcześniej po premierze drugiego dodatku. :)
 
Jeśli już to pewnie oba dodatki w wydaniu zbiorczym, czyli najwcześniej po premierze drugiego dodatku. :)

Świetnie, tylko teraz w maju, dużo osób przejdzie Wiedźmina. A potem co? Jeszcze raz przechodzimy, bo gdzieś w środku kampanii będą*dodatkowe misje? Coś*nie halo ;) Z drugiej jednak strony, być może kampania została tak napisana, by po końcu gry, każdy mógł grać w kolejne przygody.
 
No tak Wiedźmina 4 już nie będzie bo już być nie musi. Będą za to dodatki, duże albo wielkie i tak mamy problem zakończenia, które końcem nie będzie.
Dla mnie bomba.
 
Wszystko rozbija się o to czy te dodatki faktycznie warte będą zakupu. Jeśli oba zapewnią tych 40+ godzin zabawy na wysokim poziomie, a i cena będzie stosowna, to można pomyśleć. Pytanie jaka cena jest w tym wypadku odpowiednia. Cóż, na pewno nie 120 ani nawet 100 złotych. Za Dragonborna, skądinąd bardzo udany dodatek do Skyrima, wystarczający spokojnie na te czterdzieści godzin z dużym hakiem, zapłaciłem w okolicach premiery tegoż 64 złote. Cena wieśkowego pakietu nie powinna na rodzimym rynku przekroczyć kwoty 80 złotych. O ile będzie w ogóle u nas dostępny, co wcale pewne nie jest. Bo GOG to nie jest rozwiązanie wygodne dla każdego i nie tylko z uwagi na nieatrakcyjne ceny. Cyfrówki na ten przykład nabywam wyłącznie za pośrednictwem PayU, a takiej formy płatności tam nie przewidziano, więc nie kupię nawet gdybym chciał (aczkolwiek zważywszy na cenę nie chcę).
Trzeba czekać jak sytuacja się rozwinie i co z tych dodatków w ogóle wyjdzie. Tak czy inaczej dla wielu osób ten pakiet, to nic innego jak forma season passa pod inną nazwą. Zdezorientowanych i zdegustowanych zaistniałą sytuacją nie brakuje. Kolejna wzorcowa robota pijaru CDP RED.
 
Świetnie, tylko teraz w maju, dużo osób przejdzie Wiedźmina. A potem co? Jeszcze raz przechodzimy, bo gdzieś w środku kampanii będą*dodatkowe misje? Coś*nie halo
Nie za bardzo wiem jak się to ma do mojego posta. Pisałem o ewentualnym wydaniu pudełkowym dodatków. Poza tym po zakończeniu kampanii W3 będzie można grać dalej, więc taką możliwość wprowadzili pewnie ze względu na dodatki. Na początku Redzi podkreślali, że to jest definitywny koniec, a całkiem niedawno okazało się, że będzie można kontynuować rozgrywkę. A tak na marginesie to pierwszego Gothica przeszedłem kilkanaście razy, chociaż nie miał żadnej zawartości dodatkowej. Myślę, że większość kupuje erpgegi także z myślą by przejść je kilkukrotnie, więc nie rozumiem zarzutu, że specjalnie dla dodatków trzeba będzie przechodzić całą grę od nowa. Choć pewnie będzie tak jak pisałem wcześniej.
 
Last edited:
Tak czy inaczej dla wielu osób ten pakiet, to nic innego jak forma season passa pod inną nazwą. Zdezorientowanych i zdegustowanych zaistniałą sytuacją nie brakuje. Kolejna wzorcowa robota pijaru CDP RED.

A wiesz dlaczego tak jest? Bo ludzie nie umieją czytać dokładnie informacji prasowej. Zobaczą tylko, że dwa dodatki za jakąś tam kwotę i już robią raban. No bo jak to? Przecież zapowiadali 16 DLC za darmo?! A teraz chcą pieniędzy?! Zdrajcy! Jak to czytam to tracę wiarę w ludzi.
 
Top Bottom