"Serce z kamienia" i "Krew i wino"

+
....w moim przypadku po raz czwarty :)
Nie gadaj że już trzy razy ukończyłeś Dziki Gon !
A tak jeszcze się zastanawiam czy dodatki wezmą pod uwagę poziom Geralta ( w Dzikim Gonie) i dadzą nam możliwość wbicia kolejnych poziomów, aby w końcu założyć te miecze 46 poziomu, a nie trzymać te schematy dla picu.
 
Ciężko sobie zwłaszcza wyobrazić ten dodatek Oxenfurcki niewpleciony w główną grę skoro lokacje już się w niej znajdują.
Zintegrowanie z grą, a wplecenie w fabułę to dwie różne rzeczy.
Też ciężko mi sobie wyobrazić, że dodatek Oxenfurcki będzie się odpalać z, dajmy na to, poziomu menu.
Z Toussaint już może być różnie.
 
Nie gadaj że już trzy razy ukończyłeś Dziki Gon !

Tak zaliczyłem wszystkie trzy zakończenia od zera zaczynając od najgorszego możliwego, co mnie troche dobiło.
Jedynie nie zebrałem tych kontraband na skellige bo za dużo tego, syreny mi zbrzydły pływanie troche też :D

Baj De Łej powinni poprawić skalowanie z pd za misje, bo była taka misja ze świniami o której się dowiedziałem mając już 33 poziom postaci i nic za nią nie dostałem. A robiłem wszystko by móc założyć majstra wiedźmińskiego cechu.

Generalnie gra kozak czekam na dodatki, dalej potrafi sprawić że kopara opada widząc to samo miejsce z nieco innej perspektywy i przy innym oświetleniu.

Zintegrowanie z grą, a wplecenie w fabułę to dwie różne rzeczy.

Szczerze mówiąc nawet krew i wino można by w łatwy sposób połączyć z główną fabułą, robiąc jakąś postać (mało znaczącą do głównej fabuły, ale wtrącająca trzy grosze) która spotkamy gdzieś w novigradzie podczas misji np ratowania jaskra i wycieczka statkiem do Toussaint jak to było w przypadku wyprawy na skellige. Redzi mają mase możliwości i głównie tylko ich kreatywność ich ogranicza jak to rozwiążą.
 
Last edited:
nawet krew i wino można by w łatwy sposób połączyć z główną fabułą, robiąc jakąś postać (mało znaczącą do głównej fabuły, ale wtrącająca trzy grosze) która spotkamy gdzieś w novigradzie podczas misji np ratowania jaskra i wycieczka statkiem do Toussaint jak to było w przypadku wyprawy na skellige.
Pal licho z poszukiwaniem Ciri.
Zaczepił mnie jakiś typ, więc jadę do Tusą. :rly?:

To jest bez sensu, ale tak to będzie prawdopodobnie wyglądać. Z tą różnicą, że linię fabularną związaną z dodatkiem odpalać się będzie na tej samej zasadzie, jak zadania z DLC. Jeden z głównych filarów rozgrywki w trzecim wiedźminie nijak pokrywa się z główną fabułą, więc wątpię żeby komukolwiek chciało się logicznie wyjaśniać dlaczego jedziemy taki kawał drogi wziąć udział w jakichś wydarzeniach.
 
Ja najbardziej czekam na nowe zlecenia, zlecenia na monstra to jedne z moich ulubionych zadań w wieśku 3, liczę tutaj przede wszystkim na nowych przeciwników, Tusą jest do tego idealnym miejscem, może zawalczymy z Kilmulisem, Pryskirnikiem, Korredem, Solpugą, a może nawet spotkamy Gremliny ? :D nie mogę się doczekać tych dodatków, po trzykrotnym ograniu wiedźmina, wciąż nie mogę się od niego oderwać, i już gram czwarty raz, a te dodatki jeszcze bardziej zwiększą apetyt, na ponowne przejścia, może jeszcze wyższy poziom trudności? nowe pancerze,miecze,zadania, potencjał jest gigantyczny, nie mogę się doczekać.
 
Ja sobie nie wyobrażam dodatku w Toussaint bez Jaskra.
Jaskier jest teraz z Priscillą raczej na stałe, więc jeśli chodzi o łasiczkę mogą się wywiązać komplikacje. Albo nie pojedzie, bo się jej boi, albo część dodatku skupi się na jego problemach z księżną.
 
"We didn't decide on this yet," Mateusz Tomaszkiewicz, lead quest designer - and Konrad's brother - told me. "But taking into consideration it's an expansion pack, we will probably go with this approach."

No to chyba nie. Caly czas sie zastanawiaja i nie wiaodmo czy tak zorbia czy inaczej.
 
Wszystko się rozbija o te przeklęte poziomy postaci i potworów. które są w tej grze największą bolączką. Z resztą sam nie wiem jak można było by to rozgryść. Aczkolwiek przemianowanie poziomów części misji głównych i wklejenie dodatku jakoś po bitwie w KM było by całkiem sensowne. Tak jak w Gothicu 2 zrobili z dodatkiem noc kruka.
 
No to chyba nie. Caly czas sie zastanawiaja i nie wiaodmo czy tak zorbia czy inaczej.

Wut?

and "probably" for high level characters. "We didn't decide on this yet," Mateusz Tomaszkiewicz, lead quest designer - and Konrad's brother - told me.

Wszystko jest w tekście, odnośnie poziomów postaci się zastanawiają, nie formy dodatków.
 
Wszystko się rozbija o te przeklęte poziomy postaci i potworów. które są w tej grze największą bolączką. Z resztą sam nie wiem jak można było by to rozgryść. Aczkolwiek przemianowanie poziomów części misji głównych i wklejenie dodatku jakoś po bitwie w KM było by całkiem sensowne. Tak jak w Gothicu 2 zrobili z dodatkiem noc kruka.

Po bitwie w Kaer Morhen IMO byłoby najlepiej, bo po tym momencie fabuła zaczyna strasznie pędzić. Ja to bym zamienił całe zadanie z Fringillą na ten wątek w Toussaint, zamiast misji "nocą popłyń kraulem na statek Emhyra unikając reflektorów i pogadaj - koniec". Ale wiemy już, że dodatki się w głównym wątkiem wiązać nie będą więc to tylko takie marzenia:p
 
Ciekawy jestem jak zamierzają połączyć "sugerowany poziom" z tym, że dodatki mają nie wiązać się z główną fabułą... No bo w końcu skoro zastanawiają się nad sugerowanym poziomem, to nie może być to czysty stand-alone, będziemy grać naszym Geraltem z głównej linii fabularnej. W każdym momencie będzie można sobie kliknąć przycisk "expansion pass - Toussaint"? Bo byłoby to raczej słabe rozwiązanie....
Jest jeszcze opcja, żeby rozszerzenia skalowały się do poziomu, w którym je zaczynamy, na przykład wchodzimy w expansion passa na poziomie 15, to początkowi przeciwnicy zaczynają też od 15 a ci z końca dodatku o daną, stałą liczbę poziomów wyżej?
Nie zazdroszczę REDom rozkmin nad tym i ciekawy jestem, jak to rozwiążą :)
 
Last edited:
Biorąc pod uwagę, że z Jaskrem nie było raczej za dużo zabawy, a i Prisilla aż do końca gry leży w szpitalu nie zdziwię się jeśli w któryś z tych dodatków rozpocznie się od prośby Jaskra aby pomóc mu zdobyć cudowny lek dla Prisilli :) Nie jestem wstanie uwierzyć, że Dziki Gon zakończy się nam w przyszłym roku bez uzdrowionej Prisilli. To się nie godzi :D
 
Biorąc pod uwagę, że z Jaskrem nie było raczej za dużo zabawy, a i Prisilla aż do końca gry leży w szpitalu nie zdziwię się jeśli w któryś z tych dodatków rozpocznie się od prośby Jaskra aby pomóc mu zdobyć cudowny lek dla Prisilli Nie jestem wstanie uwierzyć, że Dziki Gon zakończy się nam w przyszłym roku bez uzdrowionej Prisilli. To się nie godzi
Przecież masz wątek Priscilli wyjaśniony w jednym z zakończeń.
 
A co do rozpoczęcia wyprawy w dodatku Krew i Wino to jakoś na myśli mi od razu przychodzą te wszystkie winiarnie w okolicy Novigradu. Może będzie jakieś powiązane z nimi winne zadanie :) No i łatwo wytłumaczyć fabularnie wyjazd tak daleko poprzez Fringille która po uwolnieniu może nie chcieć od razu współpracować z nami i wpierw oczekiwać pomocy wymagającej tak dalekiego wyjazdu.

---------- Zaktualizowano 19:30 ----------

Przecież masz wątek Priscilli wyjaśniony w jednym z zakończeń.

Lol. Dziś skończyłem Wiedźmina i nic takiego nie miałem. Dowiedziałem się tylko co z postaciami Ciri, Yen i Geraltem oraz Temerią, Redania, Novigradem, Nilfgardem, Ani słowa o innych czarodziejkach (nawet o Triss), czy też o jakiejkolwiek innej postaci. Czyżby kolejny błąd wynikający z łatki 1.07????
 
Top Bottom