Seria komiksów o wiedźminie trafi do sprzedaży już w przyszłym roku!

+
Spodziewałem się fabuły umiejscowionej między Zabójcami Królów, a Dzikim Gonem, ale wygląda na to, że będzie to zupełnie osobna historia. Może to i lepiej? Tak czy siak czekam i ciekaw jestem czy CDP samo wyda komiks u nas czy nawiąże współpracę z jakimś polskim wydawnictwem :confused:
 
W jakim okresie będzie się rozgrywać akcja komiksu? Podczas wydarzeń ukazanych w grach? Sadze? Opowiadaniach? Jeśli opowiadań, to w jakiej dekadzie? (lepiej się upewnić, bo "Mniejsze zło" rozgrywało się około lat dwudziestych, trzydziestych, czyli kilkadziesiąt lat przed Sagą...)
 
yyyy..spodziewałem się czegoś na kaształt "dev diary" gdzie twórcy opowiadają o procesie tworzenia, dlaczego historia gerlata nadaje się na komiks, jak zilustrować świat i innych tego typu marketingowych pierdułek a dostałem suchy komunikat okraszony dwoma fotkami, troszkę zawód ...ale to juz chyba normalne, ze oczekujemy bomby po zapowiedziach a dostajemy zaledwie fajerwerkę....nie kumam tylko po co było zapowiadac to z wyprzedzeniem i pozwolić naszej wobrażni nahypić się na nie wiadomo na co...byłbym znacznie bardziej zadowlony gdybyśmy o komiksie usłyszeli dopiero dzisiaj... a tak ..fajno
 
Nie jestem zbytnio w temacie komiksów, ale to może być interesujące.


Kreska polskiego Wiedźmina mi nie leżała, ta może też nie jest idealna, ale (jak to mówią) - "lepszy rydz...".

No ok, ale po co taki wielki obrazek do takiego krótkiego posta, zwłaszcza że przecież te same okładki podał MM w poście otwierającym...? Wrzucam w spoiler.
Szypek


Edit: nie zauważyłem, sorka.
 
Fanem będąc twórczości AS-a, i na bieżąco kupując ,stękałem na rysunki Polcha, które mocno trąciły Funkieem K. Póżniej Polch zmienil kreskkę specjalnie na potrzeby komiksu. Ostatnio dowiedziałem się,że to też jest kicha. O,a przy pl. ekranizacji ,ktoś narzekał na nieudolnie dopięte Żebrowskiemu włosy. Porównajcie z WH. Tak , że spokojnie, niech sobie będzie ni w gruchę, ni pietruchę,a to y zdecydujecie o włączeniu do kanonu.
 
No niestety, ale już wygląda na to ,że nie uchwycą. Czarny Las, jakiś wdowiec, nawiedzona rezydencja zwana Domem ze Szkła, tajemnicze pokoje...
Tylko, że to brzmi jak dragon age, a nie wiedźmin. gdzie tu wieś, w której chłop pobił się w karczmie z wójtem co wychędożył mu córkę, to później wójt się wkurzył i wezwał wiedźmina by skopał tyłek chłopa bo chłop jak patrzał na świnie to świnie zdechły więc jest wieprzem, etc.??
 
Czarny Las to w Starszej Mowie Caed Dhu, kraina w Angrenie. To już dość szczegółowa wiedza o świecie, więc autor albo prosił o pomoc Redów, albo czytał Sagę, albo korzysta z pomocy Wiki.
 
Nie mam nic przeciwko komiksowi ale przypominam sobie, że już kiedyś powstał niezły komiks o wiedźminie ilustrujący kilka opowiadań Sapkowskiego i zdaje się, że tworzony z jego udziałem. Można by zrobić podobny komiks na podstawie reszty opowiadań, a nawet Sagi. Ale wymyślanie na siłę nowych historii? A co na to Sapkowski? Czy on będzie miał w tej sprawie coś do powiedzenia?
 
Prawdopodobnie niewiele albo nic. To jest akcja promocyjna gry, podobna jak przy Mass Effect, Dragon Age, Angry Birds czy kilku innych. Tylko w tamtych przypadkach lore pochodzi z gry i nie ma konfliktu, bo wszystko co powstaje w komiksie jest sygnowane podpisem Bioware czy innych.
 
@michalek12345, tajemnicza rezydencja w dziczy, klątwa, martwa kobieta, mnie to przypomina trochę opowiadanie Ziarno prawdy ;) A gdyby wójt chciał nająć Geralta do pobicia jakiegoś wieśniaka opowiadając bajki o tym jaki to z niego potwór to sam prędzej by dostał po gębie rękawicą i to nabijaną ćwiekami :p

A co na to Sapkowski? Czy on będzie miał w tej sprawie coś do powiedzenia?

Sapkowski nie ma nic do gadania niestety albo i stety. Sprzedał prawa i się już nie interesuje, bo myślę, że gdyby wyraził chęć zaangażowania się jakoś w gry, komiksy czy inne produkty to REDzi chętnie by z jego pomocy skorzystali.
 
Gdy zobaczyłem okładkę to od razu skojarzyłem sobie z W3 i screenem:

http://wpc.4d7d.edgecastcdn.net/004D7D/www/thewitcher/media/Screenshots/big/screenshot_2.jpg

data wydania: marzec 2014... teraz pytanie, czy komiks nawiązuje tylko tematem do tego co zobaczymy w grze, ale będzie to zupełnie inna historia, czy może jednak jakieś powiązanie z W3 będzie...

Komiks pewnie będzie kolejną formą promocji W3, więc przed 14 marca premiery gry nie uświadczymy na pewno :)
 
Trochę bardziej by mi pasowało Vertigo, ale Dark Horse to też świetne wieści. Mam nadzieję, że unikalny klimat Wiedźmina nie ulegnie rozmyciu, zarys fabulary wygląda dość obiecująco.

Jasne, to Geralt alternatywny, z gier a nie z sagi, ale nadal może to zaowocować naprawdę solidnym komiksem. :)
 
http://www.polygon.c...hunting-moments

Kilka informacji o komiksach, bardziej lub mniej istotnych.
"In the books there are several times when Geralt's whereabouts are not accounted for anywhere," said Rafal Jaki, business development manager at CD Projekt Red, during an interview at New York Comic Con. "There are actually several years even where we don't know what's happening with him. In our heads he was just doing his job so we thought this is a cool place to pick up and try to tell stories. What happened with him in that specific timeline."
 
Czyli akcja będzie się rozgrywać między 'śmiercią' Geralta (lub tuż po uciecze od Gonu) a znalezieniem go przez wiedźminów?

Komiks pewnie będzie kolejną formą promocji W3, więc przed 14 marca premiery gry nie uświadczymy na pewno :)

To jest bardziej niż pewne biorąc pod uwagę potwierdzenie Adama Kicińskiego, że na pewno nie w pierwszym kwartale ;) Komiks będzie się składał z minimum dwóch zeszytów, a raczej na pewno większej liczby (czterech? może sześciu?) więc można zakładać, że kolejne numery będą swoistym odliczaniem do premiery. Jeśli kolejne części wychodziłyby co miesiąc to zaczynając od marca przy sześciu numerach, ostatni wyszedłby w sierpniu, a we wrześniu mogłaby być premiera gry :p
 
Top Bottom