Seria Red Dead

+
Czy wiadomo coś o fabule, albo autentycznych godzinach rozgrywki, kiedy jeszcze są misje do zrobienia, a nie już sama eksploracja? Do tej pory widzę fantastyczny, interaktywny świat, w którym można robić najprawdopodobniej wszystko. Są zwierzęta, higiena, tańce, pościgi, napady, strzelaniny, mini gry i reszta - ale gdzie jakaś historia, albo cel gry bo o tym jeszcze chyba nie słyszałem. Narazie wszystkie trailery pokazują open world bez większego skupiania się na story. Jeśli oprócz tego co zobaczyłem, mogę cieszyć się 30-60 godzinami rozgrywki fabularnej to potencjalna gra roku, pierwsza tak dobra od czasów wiedźmina, bo Overwatch (16') i Zelda (17') to słabe gry roku.
 
ale gdzie jakaś historia, albo cel gry bo o tym jeszcze chyba nie słyszałem. Narazie wszystkie trailery pokazują open world bez większego skupiania się na story.
Na oficjalnej stronie jest, krótkie wprowadzenie.
Ameryka, rok 1899. Era Dzikiego Zachodu chyli się ku końcowi, a stróże prawa depczą po piętach ostatnim wyjętym spod prawa gangom. Wybór jest prosty: kto się nie podda, zginie.

Gdy napad w położonym na zachodzie mieście Blackwater kończy się katastrofą. Arthur Morgan i gang van der Lindego zmuszeni są uciekać. Na plecach czują oddechy stróżów prawa i najlepszych łowców nagród, więc muszą napadać, kraść i walczyć z całych sił, aby przetrwać w surowym świecie w samym sercu Ameryki. Coraz głębsze wewnętrzne spory grożą rozłamem gangu, a Arthur musi dokonać wyboru między własnymi ideałami a lojalnością wobec ludzi, którzy go wychowali.

Ponadto zwiastun nr 3 rzucał trochę światła na fabułę.

Na story trailer przyjdzie pewnie jeszcze czas. Do premiery 26 dni, a raczej nie będą siedzieć cicho.

Ustrzelił bohater na końcu białego wilka przypadek ?
Ciekawsze jest to, że ten wilk autentycznie złapał go za rękę.
 
Last edited:
Są zwierzęta, higiena, tańce, pościgi, napady, strzelaniny, mini gry i reszta - ale gdzie jakaś historia, albo cel gry bo o tym jeszcze chyba nie słyszałem. Narazie wszystkie trailery pokazują open world bez większego skupiania się na story.

Myślę, że nie chcą zbytnio spoilerować żeby ludzie sami zasmakowali tej opowieści. Rockstar ma już taką renomę, że wszyscy spodziewają się po nich dobrej historii i nie trzeba jej nikomu wpychać do gardła. Podczas promocji gry skupiają się więc na pozostałych aspektach, którymi po raz kolejny wyznaczają nową jakość.

Zresztą wystarczy sobie przypomnieć materiały z GTA V. O fabule i bohaterach mówiły niewiele, pokazywały zamiast tego otwarty świat pełen atrakcji. Dostaliśmy tam jednak bardzo dobrą fabułę na mniej więcej 30 godzin. Nie widzę powodów żeby wątpić iż w RDR 2 będzie inaczej.

 
No i o ile dobrze pamiętam przed premierą V wkradli się do plików i wyjęli informacje odnośnie fabuły. Spoilery latały wszędzie, sam jeden złapałem odnośnie końca gry.
 
Wyciek raczej nie sprawił, że nie skupiali się na prezentacji fabuły w materiałach promocyjnych :p
 
Zresztą wystarczy sobie przypomnieć materiały z GTA V. O fabule i bohaterach mówiły niewiele, pokazywały zamiast tego otwarty świat pełen atrakcji. Dostaliśmy tam jednak bardzo dobrą fabułę na mniej więcej 30 godzin. Nie widzę powodów żeby wątpić iż w RDR 2 będzie inaczej.

Pewnie stąd pojawiają się moje wątpliwości po obejrzeniu trailerów z RDR2. Nie do końca jest mi znana geneza tej gry, bo nigdy nie wyszła i nie wyjdzie na PC. Pewnie można powiedzieć: "To jak nic o niej nie wiesz, to może najpierw zrób research i się dowiesz samemu?". No ale niestety tego nie zrobiłem i po filmach z gry wywnioskowałem, że świat pięknie dopracowany ale płytki i monotonny po max kilkunastu godzinach. Pewnie pochopne wnioski z mojej strony.

W GTA grałem od 1 do V, pół życia z tą serią, więc wiem czego oczekiwać nawet jak obejrzałem trailer z V w 2013 roku tak jak wspomniałeś. W RDR pewnie póki nie zagram to nie zrozumiem sensu i fabuły tej serii. A życzę jej sukcesu fabularnego, bo po wieśku ciężko znaleźć cokolwiek wciągającego.
 
Dwie płytki BD? Powariowali?
Tak, ale to nie potwierdzone. Ludzie bazują na podstawie zdjęcia pudełka - jest grubsze niż zwykle :p btw. chyba nie opłaca się brać tej edycji specjalnej dla PS? 50 złoty dodatkowo albo więcej za konia i kilka misji.
Post automatically merged:

Kolejny ciekawy news - podobno Rockstar zatrudnił 1000 aktorów do sportretowania ludności w grze. Każdy NPC ma swój własny charakter i zachowanie.
 
Last edited:
btw. chyba nie opłaca się brać tej edycji specjalnej dla PS? 50 złoty dodatkowo albo więcej za konia i kilka misji.
Wciąż się nad tym zastanawiam. Z jednej strony nie chciałbym stracić nawet odrobiny treści. Z drugiej mam wątpliwości o długość i jakość tych misji. O ile kryjówka bandytów w ogóle wiąże się z jakimś zadaniem. Generalnie 50zł ekstra za grę Rockstara jestem w stanie przeboleć. Pytanie tylko czy taki np. mediaexpert dostarczy grę na czas. Bardzo dawno nie zamawiałem fizycznej kopii z piątkową premierą. Wersja cyfrowa raczej odpada, bo na PS Store jest jeszcze drożej (350zł).
 
Wciąż się nad tym zastanawiam. Z jednej strony nie chciałbym stracić nawet odrobiny treści. Z drugiej mam wątpliwości o długość i jakość tych misji. O ile kryjówka bandytów w ogóle wiąże się z jakimś zadaniem. Generalnie 50zł ekstra za grę Rockstara jestem w stanie przeboleć. Pytanie tylko czy taki np. mediaexpert dostarczy grę na czas. Bardzo dawno nie zamawiałem fizycznej kopii z piątkową premierą. Wersja cyfrowa raczej odpada, bo na PS Store jest jeszcze drożej (350zł).
Ewentualnie jak masz jak można na miejscu odebrać.
 
Top Bottom