Seria wpadek

+
Przyznam szczerze że lekko jestem rozczarowany! Oto lista problemów które zauważyłem w ciągu pierwszej godziny gry"

1) "Krzaki na pierwszym planie" - jak tylko wsiadłem do auta, pojawiły się dziwne artefakty. Jak się okazało to była "roślinność" czyli krzaczki i drzewka które powinny być widoczne na mapie... ino były widoczne na pierwszym planie, przysłaniając wszystko nawet obraz szyby samochodu i szeryfa. Potem te artefakty występowały losowo w różnych momentach gry, ale za każdym razem był to ten sam objaw przeniesienia elementów krajobrazu na pierwszy plan. Wygląda to groteskowo i przeszkadza w rozgrywce.

2) Postacie nie na miejscu. - już na pierwszej ulicy "siedział" a właściwie wisiał w powietrzu w pozycji siedzącej gostek na środku ulicy. Kompromitacja! Próbowałem go objechać ale niestety potrąciłem i całe miasto zwaliło się na mnie. W złości i desperacji zawróciłem i postanowiłem go rozjechać... oczywiście zostałem zabity przy tej okazji.

3) Opóźnienia w reakcji na sterowania - powoduje poważne problemy w interakcjach. Przyciski reagują z opóźnieniem zarówno na wciśnięcie jak jak na puszczenie klawisza. W konsekwencji szybkie naciskanie klawiszy albo kończy się brakiem reakcji (zbyt krótkie naciśnięcie nie wywołuje żadnej reakcji), albo wręcz odwrotnie niepożądaną reakcję - np podczas przemieszczania się - puszczam przycisk ruchu a postać idzie metr dalej w rezultacie czego "wpadam" na ściany lub rozmówców, którzy co gorsza takie "wpadanie" traktują jako agresję i albo uciekają, albo chcą mi "odpłacić". z tego powodu też trzeba bardzo ostrożnie poruszać się po różnych konstrukcjach aby nie spaść.

4) Brak reakcji na niektóre rzeczy do podniesienia - żeby coś podnieść musi się pojawić okienko dialogowe umożliwiające podniesienie przedmiotu. Oczywiście już z pewnej odległości pojawia się ikona że jest coś interesującego (taki symbol pudełeczka lub inny). Problem w tym że często widzę że jest coś "do wzięcia" ale nie ma sposobu aby to ponieść. przykładowo na wierzy radiowej niektóre przedmioty są "nie-podnoszalne" :) albo w innym wypadku siedzi gostek obok skrzynki w której coś jest, ale ni cholery nie można otworzyć skrzynki bo priorytetowo jak jestem obok tego człowieka to pojawia mi się opcja rozmowy a nie opcja otwarcia skrzynki.

5) Problem prowadzenia dialogów - dialogi mają mają różne wersje prowadzenia rozmowy, które wybieramy wedle własnego uznania. Niestety wybór wersji dialogu wymaga najechania myszą na tekst ewentualnie użycia kursorów. To bardzo komplikuje "rozmowę". Dlaczego nie możemy wybierać wersji dialogowych posłując się domyślnym przyciskami "W" i "S" jako góra i dół, tylko trzeba wykonywać dodatkowe czynności podczas rozmowy.

To tyle na dziś? Obym nie musiał się tak stresować dalej jak po pierwszej godzinie gry. Powodzenia.
 

Attachments

  • pasażer.jpg
    pasażer.jpg
    359.9 KB · Views: 113
Z moich obserwacji chyba znam uzasadnienie punktu 5.
W przeciwienstwie do innych gier, CP2077 umozliwia ci przerwanie dialogu poprzez zwykle odejscie ( poruszamy sie za pomoca W,S,A,D ) od rozmowcy, stad pewnie brak mozliwosci nawigowania opcjami dialogowymi za pomoca W,S.
 
Z moich obserwacji chyba znam uzasadnienie punktu 5.
W przeciwienstwie do innych gier, CP2077 umozliwia ci przerwanie dialogu poprzez zwykle odejscie ( poruszamy sie za pomoca W,S,A,D ) od rozmowcy, stad pewnie brak mozliwosci nawigowania opcjami dialogowymi za pomoca W,S.

To logiczne. Nie zmienia to faktu że muszę używać myszy i klawiatury jednocześnie do "rozmowy" ... mógłbym uzywać kursorów i "F" ale jedną ręką nie obejmuję takiego roztawu :)
 
Top Bottom