Serial Wiedźmin (Netflix) - wrażenia bezspoilerowe

+
Czy ktoś się orientuje o której netflix aktualizuje bazę danych? Czy jest szansa że już po północy będę mógł zarwac nockę 3slbo chociaż rano bo mendy w pracy planują wigilijne spotkanie czym psuja mi szyki :(

Premiera w Polsce jest o 9
 
Czy ktoś się orientuje o której netflix aktualizuje bazę danych? Czy jest szansa że już po północy będę mógł zarwac nockę 3slbo chociaż rano bo mendy w pracy planują wigilijne spotkanie czym psuja mi szyki :(
premiera.jpg
 
Ostatnio mniej udzielałem się w wątkach poświęconych serialowi. Powiedzmy, że to co powiedział Sapkowski w rozmowie z Hissrich idealnie odzwierciedlało moje nastawienie a mianowicie - nie lubię oceniać składników. Chcę zupę i ją chcę ocenić :) Nie mogę się doczekać kiedy będę mógł zasiąść przed telewizorem i zobaczyć to co dla nas wykreowali. Aczkolwiek nie będę oglądać wszystkich odcinków od razu. Mój plan jest taki, żeby oglądać po 2 odcinki dziennie, chyba że coś mi w tym przeszkodzi, a wiadomo - święta mogą tą przygodę wydłużyć ;) Do tego czasu pewnie nie będę nawet zaglądać do tematów poświęconych serialowi, aby móc podejść do tego po swojemu i bez narzuconych opinii :)
 
Moje wrażenia na gorąco po pierwszym odcinku są takie, że jeżeli reszta jest co najmniej tak dobra to książki otrzymały adaptację na jaką zasługują. 9,5/10
 
Własnie skończyłem oglądać pierwszy odcinek i powiem tak JEST DOBRZE! Henry jest po prostu niesamowity jako Geralt. Klimat jest, Muzyka na plus, CGI jest dobre. Sceny walki są breathtaking! i ta brutalność!!! Jak dla mnie pierwszy odcinek. 9/10
 
Bardzo kameralny serial, ale podoba mi się. Cavill świetny, Jaskier słaby, o jakości GoT można zapomnieć, czuć taniość we wnętrzach, potwory średnie. Taki dobry średniak, który fajnie się ogląda, bez zachwytu. Serial zbiera słabe recenzje raczej, także może się skończyć na 2 sezonie. Ja daję 6/10, narazie..
 
Serial zbiera słabe recenzje raczej

Ja powiedziałabym, że średnie do dobrych. Opinie opieram na recenzjach polskich i zagranicznych, także tych, które jeszcze nie pojawiły się na Metacriticu. Takie 70% będzie od krytyków, może 65. Głównym zarzutem jest to, że serial jest średnio przyjazny dla nowych widzów, niezaznajomionych z uniwersum. No i niestety w większości recenzji porównuje się Wiedźmina do Gry o Tron, a to porównanie, choć zupełnie moim zdaniem bezsensowne, nie ma szans wypaść na korzyść TW.
 
Ja opieram raczej na zagranicy, a tam cóż..większość recenzentów miażdży ten serial, Time, Variety, Entertaiment Weakly, The Guardian. Ogólnie nie rozumieją tego serialu, nie wiedzą o co chodzi z tym przeznaczeniem, no i porównują z GoT, a tu niestety nie ma czego porównywać, GoT to inna jakość i to widać.
 
Serial jest wyraźnie słabszy w wątkach dopisanych niestety..moim skromnym zdaniem zabieg z równorzędną historią Ciri I Yen nie wyszedł. Trzeba było oprzeć główny wątek na Geralcie, bo ten jest wyraźnie lepszy, a tak mamy ciągle teksty do Ciri o przeznaczeniu itd. My to rozumiemy bo Sapkowski to pięknie wytłumaczył, a Lauren zrobiła to tak, że świat nie rozumie, i ja się wcale nie dziwię.
 
Jestem po dwóch odcinkach. Jak pierwszy odcinek mi się podoba, tak drugi jest słaby. Z opowiadania Kraniec Świata wycięto jakieś 80%, zero podbudowy pod wydarzenia.. Zamiast tego mamy wątek Yennefer, który mnie w ogóle nie zainteresował i po mojemu powinno tego nie być.
 
Jestem po dwóch odcinkach. Jak pierwszy odcinek mi się podoba, tak drugi jest słaby. Z opowiadania Kraniec Świata wycięto jakieś 80%, zero podbudowy pod wydarzenia.. Zamiast tego mamy wątek Yennefer, który mnie w ogóle nie zainteresował i po mojemu powinno tego nie być.
Dokładnie, Kraniec Świata to nieporozumienie, już lepiej było całkiem skasować to odpowiadanie, a nie robić takiego potworka, aby tylko wcisnąć wątek Yen. Strasznie szkoda, bo gdyby zrobić to bez kombinowania z prozą Sapkowskiego byłoby dużo lepiej.
 
Dokładnie, Kraniec Świata to nieporozumienie, już lepiej było całkiem skasować to odpowiadanie, a nie robić takiego potworka, aby tylko wcisnąć wątek Yen. Strasznie szkoda, bo gdyby zrobić to bez kombinowania z prozą Sapkowskiego byłoby dużo lepiej.
No właśnie.. w końcu serial ma tytuł Witcher.. Ehh. Odcinek Brodzkiego, mimo słabego wykonania, miał klimat i po mojemu jest lepszy, ale spodziewałem się tego. W ogóle co to za dolina jest? Chyba bardziej pustynny klimat ze skałami i wysuszoną roślinnością. Za pierwszy epizod daję 8, za drugi 4.
 
Top Bottom