Seriale

+
Kirsten Dunst (i Eva Green aka Vanessa Ives) przegrała z Gagą, a Odenkirk z Hammem (Wagnera Mourę również bym zaakceptował)... chlip :(.

---------- Updated at 05:17 PM ----------

A czo to?
https://youtu.be/EvGL42rywPM
4 marca tak daleko...
 
Last edited:
Jak coraz głębiej wchodzę w ten las zwany również hotelem to się jakoś przekonuje do tej Gagi sam nie wiem czemu ^^
Odenkirk? Bardziej żal Malka!
trailer spoczko chyba nie wiedzą co to spojler

btw:
skończyłem Asza początek był niezły, środek cienki a końcówe to strasznie ***. gdyby nie Samarka..
dwójka może być kiszką
 
Last edited by a moderator:
GaGa dostała, tak sobie myślę, ponieważ sądzono, że to będzie totalna porażka, a tu - o dziwo babka dała sobie z rolą radę. Tak jak już kiedyś pisałem: Jessicą Lange to ona nie była, nie jest i nie będzie, ale osobiście jestem jej występem w AHS pozytywnie zaskoczony.
 
Jeśli chodzi o Netflixa, to sporo sobie po nim obiecywałem, problemy zwalałem na chorobę wieku dziecięcego, jednak pojawiły się porażające informacje odnośnie ilości dostępnych dla nas materiałów na tle innych krajów.

Raport opublikowany przez serwis Finder.com nie pozostawia złudzeń: polscy użytkownicy Netfliksa otrzymali dostęp do zaledwie 206 seriali spośród 1157 dostępnych w amerykańskiej wersji serwisu (17,8 proc. oferty) oraz 555 spośród 4593 dostępnych tam filmów (12,08 proc. oferty).

Innymi słowy, dostajemy ~15% tego co Amerykanie, a płacimy więcej.

Źródło.
 
Last edited:
Miałem to brać ale przejrzałem listę seriali jakie są dostępne dla naszego kraju i ostatecznie zrezygnowałem. Jest zaledwie kilka seriali które oglądam a całej reszty nie ma. Więc płacenie ponad 40zł za kilka seriali mija się z celem...
 
Z tego co słyszałem, powszechną praktyką jest korzystanie z vpn. Pozwala to na ominięcie blokady regionalnej i Netflix raczej nic nie ma przeciw takim zwyczajom. Oficjalnie jest to prawdopodobnie niezgodne z regulaminem, ale w praktyce włodarze firmy wolą pieniądze z abonamentu i nie dociekają zbyt intensywnie, kto i skąd.
 
Z tego co słyszałem, powszechną praktyką jest korzystanie z vpn. Pozwala to na ominięcie blokady regionalnej i Netflix raczej nic nie ma przeciw takim zwyczajom. Oficjalnie jest to prawdopodobnie niezgodne z regulaminem, ale w praktyce włodarze firmy wolą pieniądze z abonamentu i nie dociekają zbyt intensywnie, kto i skąd.
Po co płacić, skoro i tak łamie się regulamin?
 
Seriali nie oglądam, bo nie mam czasu, jak już jęczałam tu nieraz.
Ale kiedyś oglądałam! Jak nie, jak tak!

I wczoraj brzdąkało TV, rzuciłam okiem, a tam kawałek House'a - nie wiem, która seria, nie wiem, który odcinek, House ze złości wjechał autem w czyjś dom (znaczy wiem, w czyj, ale na wszelki wypadek nie spoileruję), a obok stał Wilson z tą swoją miną szczeniaczka.
No dopsz.
Dziś w przelocie rano przed pracą zerkam w TV, a tam kawałek X-files; nie wiem, która seria, nie wiem, który odcinek, Dana siedzi z rodziną przy choince, a tu dzwonek do drzwi - przyszła przesyłka z FBI dla agentki Scully. I mniejsza o to, co w tej przesyłce było (a było szokujące i to be continued), ale kurierem z agencji był, kurde, Wilson z tą swoją miną szczeniaczka, tylko tak z 10 lat młodszy.

No jaaaaa :D To się nazywa koincydencja xD Aż zwątpiłam, który serial leci :p

...w sumie to bym sobie nabyła wszystkie serie Archiwum i oglądała powolutku, przyjemne to było.

---------- Zaktualizowano 08:40 ----------

... i poszłam z ciekawości sprawdzić filmografię, aktor nie ma wzmianki, że w ogóle zahaczył o X files, ale to była rola na zasadzie "2 pani w pociągu", jednorazowo pewnie i przez 2 sekundy. Fakt, że mówiona ("Przesyłka dla agentki Scully. Ale trzeba pokwitować. Dziękuję, miłego dnia.")
No lol :D
 
Pamiętam scenę, pamiętam co było w paczce i związany z tym twist fabularny, ale Wilsona zupełnie nie kojarzę. :D
 
Ciekawe. To niech dadzą ofertę z wszystkimi możliwościami wyboru seriali/filmów, języka/napisów/lektora, to nie trzeba będzie omijać żadnych blokad. :p
Żeby oglądać Narcos z napisami - trzeba tego poszukać na japońskim serwerze...

Co do Penny Dreadful - ja czekam.
 
Pamiętam scenę, pamiętam co było w paczce i związany z tym twist fabularny, ale Wilsona zupełnie nie kojarzę. :D

A ja kojarzę, bo oglądałam dosłownie 2-minutowy fragment i mówił tylko on i Scully w zasadzie :D
Która to seria, btw?
Jak nabędę kiedyś i odtworzę, to zrobię snapszota dla celów dowodowych ;>
 
Wilsona zupełnie nie kojarzę. :D



;p

A z tym Netflixem to ciekawa sprawa, bo jakoś do tej pory im to chyba zbytnio nie przeszkadzało. Oczywiście była to równie śliska sprawa jak crackowanie legalnie nabytej kopii gry w celu ominięcia uciążliwych zabezpieczeń, ale jednak. Mam nadzieję że oznacza to zrównanie ofert dostępnych w poszczególnych krajach. Póki co to Polska jest odbiorcą drugiej kategorii - płacimy tyle samo (albo więcej po przeliczeniu), a dostajemy dużo, dużo mniej i w większości nawet bez swojej wersji językowej.
 
Raczej standardowe zapewnienie, że tak, wiemy, robimy groźne miny i już gromadzimy tabun prawników. A w praktyce bez zmian, bo lepiej nie zrażać do siebie klientów, którzy przecież płacą. Najpierw trzeba całkowicie zdominować rynek i pozbyć się konkurencji by móc pozwalać sobie na podobne działania bez większej szkody dla zysków.
No chyba że uznali, że taki moment właśnie nastąpił albo nastąpi w nieodległym czasie.
 
A z tym Netflixem to ciekawa sprawa, bo jakoś do tej pory im to chyba zbytnio nie przeszkadzało.
Podejrzewam, że Netflixowi dalej to nie przeszkadza, ale są "molestowani" przez prawników stacji telewizyjnych które wykupiły prawa do emisji na dany region. Podobnie chyba zresztą jest z ofertą na Polskę, część seriali których właścicielem jest Netflix zostało sprzedanych naszym platformom cyfrowym i są niedostepne. Podobnie zresztą bywało juz przecież z grami których w Polsce nie dało sie np kupić na steamie bo wydawca wykupił prawa. Mam nadzieje że ta chora polityka regionalna w końcu sie zmieni.
Co do Netflixa, trzeba też wziąść pod uwagę że na razie tak na prawde nikt jeszcze nie płaci w Polsce, wszyscy sa na miesięcznym okresie darmowym. Wydaje się mi że na razie przeprowadzają dopiero rozpoznanie i dopiero za miesiąc czy dwa zdecydują czy i ile warto jest zainwestować w tłumaczenia itp. Jeżeli o mnie chodzi to uważam netflixa za krok w bardzo dobrym kierunku (w porównaniu do tego co oferują typowe platformy telewizyjne) i mam zamiar dać im kredyt zaufania płacąc abonament.
 
Top Bottom