Seriale

+
Co do serialu 1983 oglądam to. Co na plus to na pewno zdjęcia do tego fajna stylizacja na alternatywną wersję historii. Chociaż trochę przesadzili z ilościami mundurów. Nie obejrzałem nawet połowy ale z biegiem jest coraz gorzej. Główne role Maciej Musiał czyli drewno Michalina Olszańska też słabo bardziej znana z tego że jest córką Wojciecha Olszańskiego znanego też jako Aleksander Jabłonowski
Całość próbuje ratować Robert Więckiewicz. Wszystko co się tam dzieje jest schematyczne i nudne i przewidywalne.
Bohaterowie tego serialu są cały czas poważni. Wyglądają tak jakby kij od szczotki połknęli. Jednym słowem Słabizna.
Serial ten jest wszędzie reklamowany. Trzeba powiedzieć że poziom jest niski.Choć zamierzam się poświęcić i dobrnąć do końca tego serialu.
Znalazłem wywiad Spidersweb z joshuą longiem showrunnerem tego gówna.
I przykładowe pytania
Czy przed rozpoczęciem prac oglądałeś inne polskie seriale, które w ostatnich latach odnosiły sukcesu od Canal+, Showmaksa, HBO?
Tak, seriale HBO oczywiście, w tym Watahę. Pracując z Polakami, chciałem się dowiedzieć, czym się wcześniej zajmowali. Nie wiem, czy miały na mnie wpływ, ale obejrzałem je. Społeczność filmowców jest tutaj bardzo solidna i silna, chcieliśmy ściągnąć z innych projektów aktorów i nie tylko. Zależało nam na najlepszych.
Jak wyglądała praca na planie z aktorami, którzy nie mówią w serialu po angielsku?
W większości są to osoby, które posługują się dwoma językami, to pomagało. Nawet gdy rozmawiali po polsku, mogłem z nimi wymienić się uwagami. Polski i angielski to jednak zdecydowanie inne języki, co było wyzwaniem przy tłumaczeniach. Wyrażenia w angielskim wymagają użycia większej ilości słów po przełożeniu na polski. https://www.spidersweb.pl/rozrywka/2018/11/29/1983-joshua-long-wywiad/
To link do reszty wywiadu żebym niczego nie sugerował. Jeśli komuś nie przypadły do gustu przekleństwa w Ślepnąc od świateł prostacki styl vegi w kobietach mafii to w tym serialu tego nie ma podobnie jak ciekawej fabuły . Jeśli ktoś miał nadzieję na dobry polski serial to dlatego kogoś ratunku nie ma i pozostają jedynie zagraniczne seriale
P.S Musiał dostał tę rolę bo okazuje się być kumplem naszego showrunnera
 
Uuu, Czyli niedobrze? A to kolejna taka opinia moi znajomi też wypowiadali się o tym serialu delikatnie mówiąc bardzo niepochlebnie. Dobrze powiadam bardzo dobrze się stało ze za wiedźmina wzięła się szeroko rozumiana "Zagranica”, bo gdybyśmy dostali ten sam szajs, co w 2000 to...Choć po średniej ekranizacji innej książki "Modyfikowany węgiel" wolę być ostrożny. Wikingowie wrócili dla mnie jest dobrze.
 
Nie wiem czy to zbieg okoliczności czy tak wypadło ale w 1983 są ci sami aktorzy którzy przewijali się przez ostatnie polskie seriale: Rojst, Ślepnąc od Świateł oraz Znaki :p W ogóle obsada jest niezła tylko gorzej z wykonaniem a sama fabuła nie porywa. Dobrze, że tylko 8 odcinków to jakoś może dobrnę do końca.....
Wikingowie wrócili dla mnie jest dobrze.
Ogólnie jest nieźle ale to już nie to co dawniej..... Choć jedna scena w najnowszym odcinku rozwaliła mnie totalnie i nigdy tego nie podejrzewałem :eek:
Skończyłem ostatnio trzeci, najnowszy sezon The Last Kingdom i ten serial imo mimo mniejszego budżetu zjada Wikingów ;)
 
Ogólnie jest nieźle ale to już nie to co dawniej.....

Jasne że nie jest jak dawniej bo i czasy inne. Wiecie co mnie w tym serialu wkurzało zawsze i to od początku? Linia czasu:

Synowie Ragnara już dorośli a Lagertha nadal młoda rącza i piękna
 
Ogólnie jest nieźle ale to już nie to co dawniej..... Choć jedna scena w najnowszym odcinku rozwaliła mnie totalnie i nigdy tego nie podejrzewałem :eek:
Skończyłem ostatnio trzeci, najnowszy sezon The Last Kingdom i ten serial imo mimo mniejszego budżetu zjada Wikingów
Zgadzam się z kolegą w pewnej rozciągłości. Co do budżetu to przykro mi stwierdzić ale wikingowie wyglądają na tle tego serialu biedniej od last kingdom. Trzeba też powiedzieć że pierwsze sezony zrobiły niesamowite wrażenie ale historia się wyczerpała moim skromnym zdaniem wraz ze śmiercią głównego protagonisty. Teraz ciągną ten serial za uszy bo piniondze są najważniejsze. Last kingdom ma też tą przewagę że jest podparty twardym źródłem w postaci książki. Generalnie wiele tegorocznych seriali jest zbudowane na kanwie książki.
Słyszałem pytanie o 2 sezon Ślepnąc od Świateł wiem że takie posunięcia są rozważane . Prawda jest tak że ten serial rodził się bardzo powoli . Z nieoficjalnych informacji wiem że jeśli będzie taki ewentualny zamiar to nie będzie to tak szybko . Zresztą jeśli powstanie to od samej informacji nie popadłbym w zachwyt . Pan żulczyk maczał palce w belfrze. 1 sezon wszyscy widzieli i się zachwycali o 2 wszyscy chcieliby zapomnieć.
 
Co do serialu 1983 oglądam to. Co na plus to na pewno zdjęcia do tego fajna stylizacja na alternatywną wersję historii. Chociaż trochę przesadzili z ilościami mundurów. Nie obejrzałem nawet połowy ale z biegiem jest coraz gorzej. Główne role Maciej Musiał czyli drewno Michalina Olszańska też słabo bardziej znana z tego że jest córką Wojciecha Olszańskiego znanego też jako Aleksander Jabłonowski
Całość próbuje ratować Robert Więckiewicz. Wszystko co się tam dzieje jest schematyczne i nudne i przewidywalne.
Bohaterowie tego serialu są cały czas poważni. Wyglądają tak jakby kij od szczotki połknęli. Jednym słowem Słabizna.
Serial ten jest wszędzie reklamowany. Trzeba powiedzieć że poziom jest niski.Choć zamierzam się poświęcić i dobrnąć do końca tego serialu.
Znalazłem wywiad Spidersweb z joshuą longiem showrunnerem tego gówna.
I przykładowe pytania
Czy przed rozpoczęciem prac oglądałeś inne polskie seriale, które w ostatnich latach odnosiły sukcesu od Canal+, Showmaksa, HBO?
Tak, seriale HBO oczywiście, w tym Watahę. Pracując z Polakami, chciałem się dowiedzieć, czym się wcześniej zajmowali. Nie wiem, czy miały na mnie wpływ, ale obejrzałem je. Społeczność filmowców jest tutaj bardzo solidna i silna, chcieliśmy ściągnąć z innych projektów aktorów i nie tylko. Zależało nam na najlepszych.
Jak wyglądała praca na planie z aktorami, którzy nie mówią w serialu po angielsku?
W większości są to osoby, które posługują się dwoma językami, to pomagało. Nawet gdy rozmawiali po polsku, mogłem z nimi wymienić się uwagami. Polski i angielski to jednak zdecydowanie inne języki, co było wyzwaniem przy tłumaczeniach. Wyrażenia w angielskim wymagają użycia większej ilości słów po przełożeniu na polski. https://www.spidersweb.pl/rozrywka/2018/11/29/1983-joshua-long-wywiad/
To link do reszty wywiadu żebym niczego nie sugerował. Jeśli komuś nie przypadły do gustu przekleństwa w Ślepnąc od świateł prostacki styl vegi w kobietach mafii to w tym serialu tego nie ma podobnie jak ciekawej fabuły . Jeśli ktoś miał nadzieję na dobry polski serial to dlatego kogoś ratunku nie ma i pozostają jedynie zagraniczne seriale
P.S Musiał dostał tę rolę bo okazuje się być kumplem naszego showrunnera
Dlatego boję się o serial o wiedzminie, bo tam też będzie grał M. Musiał. =].
 
To by go nie pokazywali w osadzie. Gra nową wymyśloną postacią postacią przez Netlfix.
 
Gra nową wymyśloną postacią postacią przez Netlfix.

Nie przez Netflix tylko przez twórców. A pokazują go, bo to jedyny polski aktor w obsadzie. Swoją przygodę na planie Wiedźmina skończył parę dni temu więc jasne jest że to tylko epizod. Tym samym, nawet jeśli zagrał fatalnie to raczej nie położy całego serialu.
 
To by go nie pokazywali w osadzie. Gra nową wymyśloną postacią postacią przez Netlfix.

Hunt wyżej już wszystko napisał. Musiał już nie kręci, rólka była mała, pojawił się w obsadzie obok takiej Marilki na przykład, której rólka też będzie niewielka, bo do tamtego momentu było to jedyne polskie nazwisko w obsadzie serialu.
 
Śmieszy mnie niesamowicie jak czytam w internecie komentarze wieszczące klape Netflixowego Geralta bo Musiał w obsadzie, przecież to jest niedorzeczność, i taki komentarz z miejsca nie jest poważny.
Szczególnie w serialu kiedy może potrwać wiele sezonów, a liczba bohaterów niezależnych może pójść w dziesiątki jeśli nie setki.

Jakość serialu zależy od tylu czynników że jedna epizodyczna rola na nic nie rzutuje, nawet jeśli była by to słabo zagrana rola.
 
Lol, fałszywy alarm :ROFLMAO:
Nawet nie wiedziałem że Warner też będzie startować z własną platformą, normalnie robi się to samo co gamingu, chcesz mieć całe spektrum filmów/seriali które lubisz zakup 5-6 różnych platform streamingowych.

Netflix/HBO Go/Disney+/Warner/Amazon Prime... a i jeszcze kilka pewno powstanie.
 
Jest też sporo mniejszych, lokalnych typu CBS All Access. To na nim oryginalnie leci Star Trek Discobery, który my oglądamy na Netflixie. Cóż, jednemu się udało to inni kopiują, dokładnie tak samo było po sukcesie Steama w świecie gier jak słusznie zauważyłeś.
 
Powoli zaczyna mnie to przerażać i jednocześnie zniesmaczać. Wcześniej korzystało się z 2 góra 3 platform na których można było ogarnąć w miarę wszystko a teraz każdy wyskakuje ze swoją....
 
Jest jeden pozytyw w całym tym rozdrobnieniu, o ile można mówić o jakiś plusach, chodzi o zmiany w prawie poczynione przez UE.
Jeżeli jakiś serwis streamingowy chce nadawać w UE to musi być minimum 30% pozycji w ofercie wyprodukowanych w Europie, więc w najbliższych latach czeka nas wysyp chyba takich produkcji.
Zresztą Netflixowy Wiedzmin doskonale się to wpisuje.
 
Top Bottom