Seriale

+
W 3 odcinku wygląd tych poparzonych strażaków. Okropieństwo.

Jeśli ktoś interesuje się tym wypadkiem, to polecam ten 45 min. dokument. Naprawdę dobry
Pokazuję co działo się godzinę przed wybuchem i parę dni po.
Zaskoczyło mnie, że serial zaczyna się od wybuchu reaktora. Nie ma akcji przed i tego co doprowadziło do katastrofy.
 
W serialu zrobili z tego zagadkę, którą trzeba rozwiązać. Przesłuchiwanie pracowników, dojście do tego co zrobili i dlaczego reaktor zareagował tak, jak zareagował. Podoba mi się jak to rozwiązali
 
Charakteryzacja jest rewelacyjna, poparzenia wyglądają ultra naturalnie i przerażająco. Ale jest coś bardziej przerażającego - ten oddech. Oddech z trudem umierających, męczących się z każdym branym wdechem ludzi na skraju śmierci.

Moc.
 
Zdecydowanie na szczycie mojej listy must-watch.
Pół roku temu miałem okazję odwiedzić Strefę. Przy okazji zaznajomiłem się z okolicznościami katastrofy i historią.
Ciekaw jestem, jak to, czego się dowiedziałem, zostanie przedstawione w serialu.
Ciekawe, czy będzie temat pochodu pierwszomajowego w Kijowie.
 
Dzięki a Gra o tron bo o tym serialu jest wszędzie ?.

Nie warto, finałowy sezon Gry o Tron to jakieś absolutnie nieporozumienie, szrot nad szrotami, jakby ktoś ci *** na talerz i kazał Ci to zjeść. Oglądałem wiele słabych końcówek, dextery, jak poznałem waszą matkę itd... ale żaden mnie tak nie *** jak to co dostaliśmy w finale Gry o Tron. Nigdy nie czułem się tak oszukany po żadnym serialu. W moim przypadku nie warto było się emocjonalnie angażować w ten serial, uważam że finałowy sezon niszczy wszystko to co dostaliśmy w poprzednich sezonach, jakiekolwiek *rewatche* tego serialu kompletnie mijają się z celem. Showrunnerzy tego serialu zmiażdżyli prawie wszystko co dało się zmiażdżyć w 8 sezonie. *** na mitologie i lore tego świata, zdewastowali większość postaci, jedne bardziej drugie mniej, dostajemy całą masę dziur fabularnych, idiotyzmów, *character development* bohaterów wyrzucony do kosza, marne dialogi. Może jak z bingujesz ten serial, to nie będziesz czuł się tak oszukany jak ktoś kto sledzi ten serial od wielu lat, ale rozczarujesz się na pewno i tyle, strata czasu.
 
Last edited by a moderator:
Obejrzyj kilka odcinków jak się spodoba - oglądaj . Jeden z najlepszych seriali ostatnich 8 lat ?
The expanse ( obecnie na amazonie ) świetny serial si-fi , Piraci , Twin peaks ( stary , ale 3 sezon jest z 2017 ) , Rzym , Podróżnicy , Upadek królestwa , Wikingowie , Fargo , Detektyw , The wire , The shield
O co chodzi z tymi Wikingami? Pierwszy sezon był rewelacyjny, ale potem to już coraz gorzej z każdym odcinkiem. Na pewnym etapie ten serial robi się beznadziejny i imo nie przesadzam.
 
Niestety... Pierwszy sezon łyknąłem w całości w jeden dzień i zrobił on na mnie ogromne wrażenie. Drugi też był spoko ale czym dalej tym coraz gorzej a ostatnie sezony to już w ogóle były beznadziejne. Oglądam tylko z sentymentu do tego serialu. The Last Kingdom jest o niebo lepsze, nawet Knightfall w drugim sezonie się sporo poprawiło.
 
Czarnobyl świetny. Dobrze było zobaczyć tak dobrze zrobiony serial, który jest do końca skupiony na tym co istotne. Postacie są wiarygodne, ludzkie, twardo stąpają po ziemi i są świadome rzeczywistości w jakiej żyją. Starają się kierować zdrowym rozsądkiem, ale jednocześnie wiedzą, że w tym państwie często nie jest to możliwe. I mam wrażenie, że świetnie oddano klimat tego miejsca i czasu. Właściwie tylko język angielski mógłby być dla kogoś problemem, ale te wszystkie detale jak np. napisy w cyrylicy, komunikaty po ukraińsku/rosyjsku, kostiumy, czy elementy scenografii robią robotę. Wspaniała odtrutka po Grze o Tron ;)
 
O co chodzi z tymi Wikingami? Pierwszy sezon był rewelacyjny, ale potem to już coraz gorzej z każdym odcinkiem. Na pewnym etapie ten serial robi się beznadziejny i imo nie przesadzam.
Jedne pierwsze kilka sezonów fajnie się ogląda . Mnie ten serial przestał wciągać jak dorośli wszyscy synowie Ragnala
Czarnobyl świetny. Dobrze było zobaczyć tak dobrze zrobiony serial, który jest do końca skupiony na tym co istotne. Postacie są wiarygodne, ludzkie, twardo stąpają po ziemi i są świadome rzeczywistości w jakiej żyją. Starają się kierować zdrowym rozsądkiem, ale jednocześnie wiedzą, że w tym państwie często nie jest to możliwe. I mam wrażenie, że świetnie oddano klimat tego miejsca i czasu. Właściwie tylko język angielski mógłby być dla kogoś problemem, ale te wszystkie detale jak np. napisy w cyrylicy, komunikaty po ukraińsku/rosyjsku, kostiumy, czy elementy scenografii robią robotę. Wspaniała odtrutka po Grze o Tron ;)
Rosjanie są oburzeni , że Amerykaństa stacja zrobiła serial o czarnobylu i już planują swoją wersję z jedyną słuszną prawdą . Dodam tylko , że ta stacja jest bardzo znana z propagandy czyli wyjdzie na to , że katastrofa w czarnobylu to efekt spisku Amrykanów :)
 
Plakat 3 sezonu Stranger Things
61679683_423968651491777_1145474864539238400_o.jpg

Post automatically merged:

Obejrzałem wczoraj ostatni odcinek Chernobyl'a, szkoda że serial ma tylko 5 odcinków ale może właśnie przez to jest taki dobry. Nie ma kiedy się tam nudzić. Dla mnie osobiście jest to podium jeśli chodzi o seriale roku i ogromne zaskoczenie. Nie spodziewałem się, że wyjdzie z tego aż tak dobry serial, który zjada finałowy sezon GoT. Oglądając to człowiek kompletnie nie zdawał sobie sprawy co się tam wtedy tak naprawdę stało, nie miał pojęcia o skali zagrożenia jakie płynie z tamtej strony. Świetnie oddano klimat tamtego miejsca oraz tamtych czasów. Aktorzy wręcz idealnie odegrali swoje role, szczególnie Jared Harris jako Valery Legasov. Nie sposób nie wspomnieć również o charakteryzacji, która była ma mega wysokim poziomie. Szczególnie w trzecim odcinku w którym pokazano co się dzieje z ciałem człowieka w krótkim czasie po przyjęciu ogromnej dawki promieniowania. Ode mnie 11/10, ten serial trzeba zobaczyć.
 
Last edited:
Top Bottom