Seriale

+
Ja jeszcze Rojsta w 100% nie kupuję, będę w stanie powiedzieć po 2-3 odcinkach, czy faktycznie uznaję go za dobry. Mam wrażenie, że twórcy tak usilnie, że aż za bardzo starają się przekonać widza, że w serialu jest PRLowy klimat. No i nie wiem jak mają zamiar wcisnąć całą historię w pięć odcinków (teraz właściwie już cztery). Fronczewskiego bardzo cenię, ale nie rozumiem, co ludzie tak chwalili w tym prologu, przecież jego rola jest przerysowana aż do bólu pupska. Od razu mi się to przypomniało:


Ogląda ktoś Ostre Przedmioty? W przyszły poniedziałek finał serialu, akcja nieco powolna, ale imo bardzo wciągający.
 
Ogląda ktoś Ostre Przedmioty? W przyszły poniedziałek finał serialu, akcja nieco powolna, ale imo bardzo wciągający.

Ja oglądam Ostre przedmioty i bardzo mi się serial podoba, chociaż 7odcinka jeszcze nie oglądałem (wIęc nie spoiluj... możesz napisać ewentualnie czy dał radę :) ), ciekawe czy sprawdzą się moje przypuszczenia kto zabił.
 
Ja oglądam Ostre przedmioty i bardzo mi się serial podoba, chociaż 7odcinka jeszcze nie oglądałem (wIęc nie spoiluj... możesz napisać ewentualnie czy dał radę :) ), ciekawe czy sprawdzą się moje przypuszczenia kto zabił.

Oj dał radę, zdecydowanie ;) Aczkolwiek nie mam pojęcia, w jaki sposób oni chcą zamknąć całą tą historię w pozostałe 50 minut. Kogo obstawiasz?
 
Obejrzyj koniecznie jest przełomowy. Ja generalnie uwielbiam produkcje Jean-Marca Vallee cudownie ukazuje takie małe konserwatywne dziury, jakich mnóstwo także w Polsce. Jego filmy i seriale to w zasadzie dramaty społeczne. Polecam wielkie kłamstewka.
Post automatically merged:

To jeszcze raz ja(Wiem że pod wpisem)
Oj dał radę, zdecydowanie ;) Aczkolwiek nie mam pojęcia, w jaki sposób oni chcą zamknąć całą tą historię w pozostałe 50 minut. Kogo obstawiasz?

od pewnego czasu podejrzewałem Adorę wydawała mi się zawsze psychopatką nie wiem tylko jak przypiszą jej zabicie własnego dziecka?
 
Last edited:
. Kogo obstawiasz?
Z racji tej że nie oglądałem 7odcnka to mogę błędnie założyć ale..
Z góry po pierwszym odcinku założyłem że zabiła kobieta, powód czysto prozaiczny zazdrość, czy też chora dewiacja na tle religijnym i niszczenie zgorszenia wśród młodzieży, na początku obstawiłem że to może być Jackie, ale po 6odcinku pomyślałem sobie że to może być Adora
 
Przewidywania odnośnie finału Sharp Objects

Adora jest świruską, owszem, ale teraz wszystko wskazuje na nią, więc zapewne będzie to mylny trop - myślę, że owszem, zabiła córkę i teraz chce zrobić to samo Ammie, ale morderczynią dziewczynek okaże się sama Amma (może zazdrosna o rodzaj uwagi im poświęcany przez Adorę?), która też ma nieźle poprzestawiane w łebku.
 
Oni mają aktualnie coś dobrego z własnych produkcji poza Człowiekiem z Wysokiego Zamku? I jak wygląda polonizacja materiałów? Wszystko już ma napisy czy jeszcze nie?

Amazon Prime jest na moim celowniku, bo w najbliższym czasie szykują się ciekawe rzeczy: nowe sezony Expanse, Władca Pierścieni i Conan.
 
Jeszcze tak dobrze nie sprawdzałem ale z tych własnych produkcji to polecam jeszcze Lore, świetne podcastowe opowieści w klimacie grozy. Niedługo premiera Tom Clancy's Jack Ryan, zapowiada się ciekawie. Z polonizacją jest różnie, część ma lektora i napisy ale przeważnie kończy się na napisach. Ostatnio coraz więcej pozycji dostaje polonizację, podobno ma się to teraz zmienić.

Amazon nabył też prawa do dystrybucji Preacher'a w naszym kraju więc odcinki lecą na równi z premierą i mają napisy oraz lektora. Szkoda, że nie ma u nas najnowszych sezonów Into the Badlands oraz FTWD, których odcinki są na bieżąco dodawane ale niestety dla nas niedostępne : This video is currently unavailable to watch in your location.

Ogólnie jak za ~12zł przez pierwsze pół roku korzystania imo jest nieźle, oferta ciągle się powiększa a z tego co czytałem mają ambitne plany na przyszłość więc może być nieźle. Mi osobiście on bardziej odpowiada niż Showmax.
 
Chyba nie doczekamy 3 sezonu Expanse na Netflixie. 30 Września serial znika z ich oferty co zapewne ma związek z przejęciem marki przez Amazon. Czy dotychczasowe sezony trafiły już do nowego domu?
 
Jeszcze nie ma żadnego sezonu na Prime. Jak będzie dam znać ;)
Post automatically merged:

Jak ktoś ma Prime to polecam sprawdzić Tom Clancy's Jack Ryan, wczoraj został udostępniony cały pierwszy sezon (8 odcinków). Po pierwszych dwóch zapowiada się świetnie, zobaczymy co będzie dalej ;)

Btw, jeszcze propo samego Prime, czym więcej oglądam tym mam nieodparte wrażenie że ze wszystkich vod jakie miałem okazje sprawdzić Prime oferuje najlepszą jakość dźwięku i obrazu. Nawet filmy z lat 80-tych wyglądają fenomenalnie, szczególnie na dużym TV. ;)
Post automatically merged:

Zapowiada się ciekawie ;)
 
Last edited:
Dwa lata temu Henckel von Donnersmarck złożył fanom obietnicę, że zrealizuje serial na bazie słynnego komiksu "Thorgal". Reżyser najwyraźniej nie zapomniał o niej.
16206_1.2.jpg


W Wenecji, gdzie swoją premierę ma nakręcony przez niego niemiecki kandydat do Oscara "Werk ohne Autor", von Donnersmarck ogłosił, że "Thorgal" naprawdę powstanie. Ponieważ jest to tak potężna marka europejska, batalia o ekranizację była długa, ale w końcu ją wygraliśmy.

Niemiecki reżyser deklaruje, że wielkim fanem tej komiksowej serii. Mnogość wątków i bogactwo świata wymyślonego sprawiła, że od samego początku myślał wyłącznie o serialu uznając, że w kinie zbyt wiele rzeczy trzeba byłoby uprościć lub pominąć.

Von Donnersmarck ogłosił też, że będzie kierował zespołem scenarzystów i wyreżyseruje tyle odcinków, ile tylko fizycznie będzie możliwe. Na razie jednak nie ujawnił, w jakim momencie komiksowej fabuły rozpocznie akcję serialu.

Głównym bohaterem serii jest Thorgal Aegirsson, który wychowuje się wśród wikingów, nie jest jednak jednym z nich. Thorgal jest bowiem "gwiezdnym dzieckiem" i tylko przez przypadek trafia jako niemowlę do kraju wojowników Północy. Oni też nadają mu imię – posłaniec Thora (Thorgal), boga piorunów i syn Aegira (Aegirsson), władcy wód – ponieważ niemowlę znaleziono na brzegu morza po potężnym sztormie.

filmweb.pl

Może jest szansa, że zobaczymy dobry serial o Thorgalu :) Szczerze to liczyłem na grę od CDPR, mówiono przecież kiedyś o jakieś tajemniczej grze RPG nad którą pracują Redzi. Kto by nie chciał zagrać w Thorgala od CDPR w stylu wiedźmina? ;)
 
Top Bottom