Seriale

+
Rozumiem ale wolę mieć wybór. Wolę lektora bo się koncentruję nad akcją wtedy lepiej ponad to lubię sięgać po przekąski oglądając i nie chciałbym wciskać spacji za każdym razem gdy to robię.
 
Przed 3 sezonem nadrobiłam wreszcie Westworld i z niecierpliwością czekam na nowy sezon. Do serialu podchodziłam dość sceptycznie, nie bardzo przepadam za westernami jako takimi (choć Red Dead Redemption bardzo lubię), a Westworld jest utrzymany w tej estetyce (albo raczej był aż do 3 sezonu), jednak muszę przyznać, że sceptycyzm bardzo szybko minął i został zastąpiony ciekawością. Serial wymaga myślenia i ciągłego analizowania co się właściwie stało, ale przez to wyróżnia się spośród innych produkcji. Poza tym jak zwykle w produkcjach HBO zatrudniono świetnych aktorów i serial jest warty obejrzenia nawet dla samej gry aktorskiej. Na RT nowy sezon ma około 80%, jeśli chodzi o ocenę recenzentów, więc zapowiada się przyzwoicie.
 
Serial wymaga myślenia i ciągłego analizowania co się właściwie stało, ale przez to wyróżnia się spośród innych produkcji

Oglądanie na bieżąco jest przez to bardzo przyjemnym doświadczeniem - reddit kipiał od teorii i wiele rzeczy udało się tam rozkminić prawidłowo. Dlatego bardzo fajne jest to, że serial niczego nie ukrywa przed widzem, by potem zrobić wielki twist. Jeśli ktoś ogląda uważnie, wielu rzeczy może się domyślić. Wskazówki czekają, niczym na graczy w serialowym Westworldzie :)
 
Właśnie teraz nie wiem jaką strategię wybrać na oglądanie Westworld. Normalnie preferuję oglądanie całej serii na raz, wtedy większość wydarzeń pamiętam i łatwiej mi je poskładać, jednak nie wiem czy dam radę wytrzymać przez następne 2 miesiące, by żadnego odcinka nie obejrzeć.

Jeszcze jeden plus tej produkcji, to fantastyczna muzyka. Przerobili dwie z moich ulubionych piosenek, Back to Black i Heart-Shaped Box, i jestem bardzo zadowolona z efektów tych przeróbek.
 
Disney+ w Polsce ruszy latem tego roku więc akurat na premierę The Falcon and The Winter Soldier.




ed.

I to w sumie idealny moment, bo wszystko wskazuje, że od tej chwili w każdym miesiącu będzie jakiś serial oryginalny dla fanów Marvela i Star Wars. Sierpień/wrzesień - Falcon i Winter Soldier, październik/listopad - Mandalorianin, grudzień/styczeń - Wanda/Vision, luty/marzec - zapewne Loki. Miłośnicy tych dwóch franczyz nie będą mieli ani chwili oddechu, a palec nawet nie zbliży się do opcji anulowania subskrypcji (no, chyba że jakość tych produkcji będzie fatalna, ale jeśli będzie to przynajmniej poziom pierwszego sezonu Mando to będzie ok).

ed2.

Lol, informacja o Polsce zniknęła z komunikatu xD
 
A ja się tym serwisem w ogóle nie jaram. Przecież i tak wszystko co mają wartościowego Disneya/Pixara dają w kinach(Patrz Coco) a ich seriale eee...
 
No ja seriale chętnie obejrzę ale chcę to zrobić legalnie i wystawiają mnie na ciężka próbę. GW przeżyję, ale na Marvela czekam i chce być na bieżąco z uniwersum. Dawno nasz kraj nie był tak potraktowany jak trzeci świat, co teraz przez Disneya... Masakra.
 
Disney był korpo-Wałem jeszcze gdy żył traktował jak trzeci świat nawet Arizonę więc traktowanie per noga Polski mnie nie dziwi. Co mnie dziwi to to że Disney+ jednym ruchem przekreślił lata walki z kinowym piractwem. Dziękujemy wam Disney!
 
GW przeżyję, ale na Marvela czekam i chce być na bieżąco z uniwersum.

Właśnie Marvel boli najbardziej, bo na każdym kroku podkreślają, że seriale będą równie istotne dla uniwersum co filmy*. Wiadomo już że zarówno Wanda/Vision jak i Loki będą kluczowi dla fabuły Doctora Strange'a 2 więc chcąc być całkowicie uczciwym trzeba będzie albo odpuścić sobie seans w kinie albo iść ze świadomością, że niektóre wątki mogą być niejasne.

Mandalorianin dzieje się bardzo na uboczu więc można go obejrzeć w każdej chwili, podobnie zapowiadają się Andor i Kenobi. Oczywiście kiedyś może się to zmienić.

*Namiastkę tego mieliśmy już w czasach kiedy nad Feigem jeszcze stał Perlmutter i próbowali łączyć seriale z filmami. Niektóre wątki z Zimowego Żołnierza i Czasu Ultrona łączyły się z wątkami pierwszego sezonu Agentów Shield. Przykładowo, dowiedzieliśmy się skąd Shield miało helicarriera, którym ewakuowali mieszkańców Sokovii albo jak Avengers wpadli na trop Von Struckera. Teraz będzie tego pewnie dużo więcej i to nie tylko drobne pierdoły, które da się pominąć, ale i grubsze rzeczy.
 
Sam się zastanawiałem, ale z tego co kojarzę, chyba trzeba mieć subskrypcję opłaconą z konta w odpowiednim kraju?

Nie sprawdzę, bo nie będę płacił Myszce Miki za takie traktowanie. ;)
 
Ludzi ogarnia Koronaświrus a ja tymczasem mam już za sobą pierwszy odcinek "Westworld" Sezonu 3 jest dobrze. Świat klimatem przypomina Blade Runnera
A Dolores wreszcie urosły jaja btw czy tylko mnie podoba się Ecan Rachel wood?
 
Dziwne, dzisiaj powinien być na Netflixie kolejny odcinek BCS a ten z tego co tam pisze będzie dopiero w piątek. Ciekawe czemu takie opóźnienie względem właściwej premiery.
 
Top Bottom