Seriale

+
Trzeci sezon jest zdecydowanie najbardziej pokręcony ze wszystkich trzech ale też jest takim dopełnieniem całości, zamyka wszystkie wątki i odpowiada w zasadzie na wszystkie pytania. Ja właśnie obejrzałem finałowy odcinek i mam totalny blow mind, muszę to przetrawić i poukładać w głowie oraz na pewno obejrzeć jeszcze raz całość albo i dwa razy o_O Twórcy zaserwowali nam tutaj totalny rollercoaster. Ja praktycznie każdy odcinek tego sezonu oglądałem cofając kilkakrotnie w niektórych miejscach, starając się zrozumieć o co tu chodzi i z godzinnego odcinka robiło się nieraz 1,5h a nawet i 2h :p Najlepiej oglądać to jednym ciągiem od 1-3 sezonu wtedy może jest to bardziej zrozumiałe inaczej można się totalnie pogubić. Co nie zmienia faktu, że jako całość jest to arcydzieło, pokłony dla scenarzystów, że potrafili tak fenomenalnie posplatać wątki i różne przestrzenie czasowe tworząc z tego jedną spójną całość. Będzie mi brakowało tego serialu i tych świetnych postaci.:cry:
 
Również wczoraj skończyłem oglądać 3 sezon Dark. Po południu postaram się napisać coś więcej na ten temat.
Od razu mówię, że za spoilery z Dark będą bęcki, osobiście wtłukę.
Nie chciałbym spoilerować, ale na końcu Geralt ginie ;P
 
Jeśli ktoś nie oglądał trzeciego sezonu to gorąco nie polecam swojego wpisu żeby sobie nie psuć wrażeń i własnej oceny.
Zacznę od tego, że jest to obecnie jeden z najciekawszych seriali na Netflixie. Późno się za niego wziąłem, ale to chyba wyszło mi tylko na dobre. Na 3 sezon czekałem tylko tydzień. Jaki on jest? Moim zdaniem całkiem niezły, choć może budzić mieszane uczucia cały ten labirynt zdarzeń, który jest spowodowany wprowadzeniem nowego świata. Osobiście nie miałem jakichś wielkich problemów w rozeznaniu się w przedstawianych nam światach. Może kilka razy musiałem się chwilkę zastanowić nad tym, ale nie miałem z tym problemu. Nie pasowało mi jednak w tym wszystkim skondensowanie wszystkich poruszonych wątków do jednego sezonu. Całość mogli rozpisać na jeszcze jeden sezon i mieliby o czym opowiadać. To pozwoliłoby na lepsze domknięcie niektórych wątków. Tak mam lekki niedosyt bo chciałbym dostać więcej odpowiedzi na niektóre pytania, które rodziły mi się w głowie. Z drugiej strony, każdy każdy przecież i tak się domyślał co musi się wydarzyć by przerwać pętlę i przeciąganie tego mogłoby być również złe dla tego serialu. Koniec końców, podobało mi się i dobrze że wyszli z dodatkowym twistem na końcu. Można to opisać w jakże romantyczny sposób... Otóż wygląda na to, że przyszła siwowłosa co włada czasem i przestrzenią. Dwoje skazanych na śmierć kochanków teleportowało się do innego świata, po czym świat o nich już więcej nie słyszał. Myślę że ewentualny kolejny sezon bez Dzikiego Gonu by się nie odbył ;)
Ostatni sezon daje wiele do myślenia, a to co nie zostało wytłumaczone można krótko skwitować ostatnią sceną podczas kolacji gdy mieliśmy dostać odpowiedź na jedną z zastanawiających nas kwestii, ale temat został urwany. Dla mnie to jasny przekaz od twórców, że nigdy wszystkiego się nie dowiemy. Część tematów zawsze zostawi za sobą niedomówienia i zmusi do zastanowienia się.
 
Ciekawe czy wezmą na celownik F1, F2 czy od razu jakies New Vegas?
Szacun - myślałem, że Bethesda w Falloutach sp*szyła już wszystko, co tylko się dało, ale jednak okazuje się, że znaleźli jeszcze niezagospodarowany kierunek.
Są gorsze rzeczy na świecie ;). Np. gdyby Netflix ogłosił, że zrobią serial na podstawie Baldur's Gate, a odpowiedzialna za scenariusz i produkcję będzie Hissrich :p
 
Są gorsze rzeczy na świecie ;). Np. gdyby Netflix ogłosił, że zrobią serial na podstawie Baldur's Gate, a odpowiedzialna za scenariusz i produkcję będzie Hissrich :p
Akurat wydaje mi się, że ona by się dużo lepiej odnalazła z materiałem bliższym klasycznemu fantasy.
 
Zwracam się z pytaniem technicznym do posiadaczy abonamentu Amazon Prime:
Czy oferta filmów i seriali stamtąd posiada wybór lektora w polskiej wersji językowej czy wyłącznie napisy?
 
Yellowstone - dostępny w PLAY NOW - ale nie mam numeru w Play, ani nikt z rodziny nie posiada - pytanie czy może kojarzycie ten serial i można go zobaczyć gdzieś jeszcze?

Ewentualnie, czy ktoś wie jak uzyskać dostęp do Play Now bez posiadania abonamentu w tej sieci?
 
Legalnie to jeszcze nie widziałem, żeby był dostępny u nas bez wiązania się z dodatkowymi umowami nad czym mocno ubolewam bo serial jest fenomenalny. Czasami leci w TV na Paramount Channel ale tam zanim pojawią się najnowsze odcinki miną wieki... W zeszłym roku chyba można było jeszcze oglądać na Paramount Play, do którego dostęp można było nabyć swobodnie za pomocą platformy Ipla ale teraz widzę, że już tego tam nie ma... Więc na obecną chwilę zostaje chyba tylko opcja z Play Now ale to też słaba opcja gdy się nie ma u nich numeru...
 
Legalnie to jeszcze nie widziałem, żeby był dostępny u nas bez wiązania się z dodatkowymi umowami nad czym mocno ubolewam bo serial jest fenomenalny. Czasami leci w TV na Paramount Channel ale tam zanim pojawią się najnowsze odcinki miną wieki... W zeszłym roku chyba można było jeszcze oglądać na Paramount Play, do którego dostęp można było nabyć swobodnie za pomocą platformy Ipla ale teraz widzę, że już tego tam nie ma... Więc na obecną chwilę zostaje chyba tylko opcja z Play Now ale to też słaba opcja gdy się nie ma u nich numeru...
Jakby puszczali powtórki w TV, to sobie chociaż nagram :) W PLAY bez numeru oferta jest beznadziejna, a szkoda. IPLA chyba też rzeczywiście miała taki dostęp, ale już nie ma. Lipa :/
 
Ze wszystkich platform streamingowych z których miałem okazję korzystać a korzystałem chyba ze wszystkich oficjalnie u Nas dostępnych to Amazon ma chyba najdziwniejszą politykę licencyjną. Na takim Netflixie czy choćby HBO sprawa jest prosta albo coś jest albo czegoś nie ma a nie jest ukryte pod barierą w postaci blokady regionalnej.
Przykładowo Absentia, serial który jest sygnowany jako Amazon Original ma tam dla nas dostępny zaledwie pierwszy sezon mimo iż kilka dni temu wyszedł cały 3 sezon, który u nas leci cotygodniowo po jednym odcinku na AXN. Na Prime nawet nie ma karty do 3 sezonu, 2 natomiast ma blokadę regionalną.
Żeby było śmieszniej to na warezach lata sobie cały 3 sezon prosto z Prime z polskimi napisami a tu trzeba pewnie czekać aż AXN wyemituje cały sezon i może dopiero wtedy trafi on na Prime. Choć nie jest to takie pewne bo 2 sezonu do tej pory tam nie ma... Póki co pozostaje czekać co tydzień na nowy odcinek co bywa frustrujące, gdy się człowiek przyzwyczai do oglądania serialów bez reklam i kiedy chce oraz ile chce...
 
Ze wszystkich platform streamingowych z których miałem okazję korzystać a korzystałem chyba ze wszystkich oficjalnie u Nas dostępnych to Amazon ma chyba najdziwniejszą politykę licencyjną. Na takim Netflixie czy choćby HBO sprawa jest prosta albo coś jest albo czegoś nie ma a nie jest ukryte pod barierą w postaci blokady regionalnej.
Przykładowo Absentia, serial który jest sygnowany jako Amazon Original ma tam dla nas dostępny zaledwie pierwszy sezon mimo iż kilka dni temu wyszedł cały 3 sezon, który u nas leci cotygodniowo po jednym odcinku na AXN. Na Prime nawet nie ma karty do 3 sezonu, 2 natomiast ma blokadę regionalną.
Żeby było śmieszniej to na warezach lata sobie cały 3 sezon prosto z Prime z polskimi napisami a tu trzeba pewnie czekać aż AXN wyemituje cały sezon i może dopiero wtedy trafi on na Prime. Choć nie jest to takie pewne bo 2 sezonu do tej pory tam nie ma... Póki co pozostaje czekać co tydzień na nowy odcinek co bywa frustrujące, gdy się człowiek przyzwyczai do oglądania serialów bez reklam i kiedy chce oraz ile chce...
Przecież oferta Netflixa też się różni w zależności od lokalizacji - i to zarówno w obrębie dostępności filmów i seriali, jak i różnic w datach premiery. Dla przykładu czwarty sezon The Last Kingdom już dawno temu miał swoją premierę, a w polskiej ofercie Netflixa wciąż nie jest dostępny. HBO GO z kolei zostało jako platforma w krajach, w których nie wprowadzono ulepszonego zamiennika, czyli HBO MAX i tutaj oferta też jest diametralnie rozszerzona względem tego, co można zobaczyć u nas.
 
Top Bottom