Seriale

+
Netflix się coraz bardziej stacza i traci na rzecz innych platform. Seriale produkują hurtowo, byle jak najwięcej co się odbija na samej jakości. Dodatkowo dochodzi jeszcze kwestia ich poprawności politycznej oraz wspomnianej kasacji seriali, które miały jakiś potencjał i nagle zostały anulowane. Dobrze, że Dark doprowadzili do końca, to samo z trwającym jeszcze Stranger Things.

U mnie coraz bardziej zyskuje HBO i Prime, nie produkują tych seriali hurtowo jak Netflix ale za to mają w swojej ofercie coraz więcej takich które warto sprawdzić i co ważne nie anulują ich z dnia na dzień.
 
Oglądałem już sześć odcinków czwartego sezonu The last kingdom . I powiem szczerze , że ten serial zaczyna się staczać jak wikingowie . Nie wiem czy liczba 4 to jakaś pechowa liczba dla wikingów , ale fakt jest , że oba seriale w sezonach nr 4 obniżają loty i w tych są dosyć ciekawe podobieństwa
Dzieci Ragnara i Uhtreta dorastają i te wątki są jakieś słabe
.
A już przechodząc do TLK
Bieganina po lasach i zabawa w ciuciubabkę . Ci się mineli . Tamci cudownie na siebie wpadli . Bezsensowne bitwy . No i temat na czasie zaraza :) To tak w skrócie ten sezon wygląda ..
3/10 Na szczęście mam jeszcze klasyka , którego jeszcze nie obejrzałem i dopiero teraz się do niego przekonałem : " Zakazane Imperium " Po 6 odcinkach chce się wincej
 
Liczyłem na to kiedy Showmax wycofał się z Polski i prawa do Rojsta przejął Netflix no i stało się: będzie drugi sezon realizowany przez tę samą ekipę! Co więcej, będzie to bezpośrednia kontynuacja i swoje role powtórzą Andrzej Seweryn oraz Dawid Ogrodnik.


Pierwszy sezon nie był doskonały, a cała intryga trochę się posypała pod koniec, ale i tak bardzo dobrze mi się ten serial oglądało. Liczę na więcej w kontynuacji.
 
Doskonały ale sam Matuszyński przyznaje że nie jest scenarzystą najwybitniejszym i w pewnym momencie scenariusz "Siadł" więc nie ekscytowałbym się. Pozostaje mieć nadzieję że nie schrzani "Króla" bo realizować to on realizuje świetnie przypomnijmy sobie samą realizację "Rojsta" była dobra. Fabularnie średnio dlatego mam nadzieję że król będzie dobry bo tam już scenariusz Twardoch napisał więc trzymam kciuki za króla za drugi sezon Rojsta raczej nie.
 
Pierwszy sezon byłby świetny gdyby nie fatalne zakończenie, które jest niestety domeną większości polskich seriali... Szczerze nie liczyłem, że zobaczymy kiedyś kontynuację, myślałem że serial skończy się na pierwszym sezonie a tu widać chcą jeszcze coś pokazać. Oby tylko wyszło lepiej niż poprzednio, głównie zakończenie. ;)
 
Wracając na chwilę do Dextera, serial ma być kontynuacją, przeskok czasowy ma być dokładnie taki sam, jaki minął od zakończenia s8. Co ciekawe, choć showrunner unika określenia s9 i nazywa całość drugim zakończeniem, to ponoć (nie mogę znaleźć źródła, ale tak pisali ludzie w komentarzach pod artykułami o powrocie serialu) Hall stwierdził gdzieś, że jeśli nowe odcinki zostaną pozytywnie odebrane, jest szansa na więcej.
 
Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony pierwszym odcinkiem serialu "Od nowa" W HBO David E. Kelly świetnie portretuje hermetyczne społeczności. Fantastyczna obsada Nicole Kidman zawsze boska. Moja Duńska ulubienica Susanne Bier za kamerą też daje radę. Ciężko mówić o fabule po pilocie, ale intryga jest wciągająca To może być lepsza lokomotywa HBO w najbliższych tygodniach niż w moim odczuciu rozczarowujące wychowane przez wilki
 
Są pierwsze opinie o serialu " Król " . Pierwsze dwa odcinki wypadają bardzo dobrze i ogólnie serial jest chwalony . Ten serial musiał powstać w płatnej telewizji . Takie ludzie i bogowie czy wojenne dziewczyny od tvp to tandeta i przesłodzony do granic możliwości badziew ... Czekam jeszcze na wrażenia Kaji .
 
Jeśli ktoś miał okazję przeczytać trylogię Wspomnienie o Przeszłości Ziemi, to nie wątpię, że ucieszy się na wieść o tym, że Netflix bierze się za ekranizację.
To jest dobre:
Dla nas wszystkich, jako dla zagorzałych fanów tej serii, ogromnie ważne było zdobycie wsparcia Liu Cixina, który stworzył to uniwersum. Cixin zrobił coś więcej: dołączył jako konsultant do zespołu produkcyjnego wraz z Kenem Liu, który przetłumaczył „Problem trzech ciał” oraz „Koniec śmierci” na język angielski. Udział Cixina i Kena gwarantuje wierne oddanie ducha powieści.
 
Jeśli ktoś miał okazję przeczytać trylogię Wspomnienie o Przeszłości Ziemi, to nie wątpię, że ucieszy się na wieść o tym, że Netflix bierze się za ekranizację.
To jest dobre:

O, a ja własnie skończyłem czytać ostatni tom kilka dni temu. Jak dla mnie, to chiński odpowiednik Lema - rewelacja.

Niestety, moim zdaniem ekranizacja będzie jednak do d..., bo to nie jest dobry materiał na serial.
 
Obejrzałem odcinek króla i powiem tak : Ten serial ma wszystko aby się stać kultowy czy legendarny . Nie ma się do czego przyczepić . Kostiumy , scenografia , gra aktorów , fabuła . Wszystko jest na wysokim poziomie! 10 /10!
 
Oznajmiam wszem i wobec, że dopiero niedawno odkryłem serial Stranger Things i jestem mile zaskoczony całością.
Jednak mój entuzjazm słabł z każdy kolejnym sezonem.
 
Klasyczne eksploatowanie formy aż do autoparodii. Czwarty sezon zapewne będzie mocno opóźniony czyli jeszcze lekko z pół roku.
 
Top Bottom