SERWERY MUSZĄ ZGINĄĆ - NAPOTKANE BŁĘDY

+
Status
Not open for further replies.
Może bug trochę innej natury niż do tej pory opisywane (nie czytałem wszystkich poprzednich postów), ale Foltest mógł robić kopie brązowych i srebrnych kart, a nie jak miał w opisie wyłącznie srebrnych. Poza tym nie napotkałem żadnych błędów, a przegrałem blisko 3 godziny na testach.

W sumie o ile pamiętam to w opisie Foltesta była możliwość robienia kopii kart brązowych a nie srebrnych :) Ale fakt, albo opis błędnie zrealizowany albo bug, bo bez problemu duplikowało się np. Vesemira.
 
Moje uszanowanie, ja z kolei napotkałem się z problemem, który nie pozwolił mi zacząć nawet rozgrywki. Ekran z napisem "Looking for a worthy opponent" (w ten deseń) utrzymywał się cały czas, choć ikonka ładowania była aktywna. Co do menu głównego wszystko wydawało się ok.

Karta to AMD Radeon. Jeśli post nic nie wnosi, to przepraszam za spam. Pozdrowienia!
 
Nie było mi dane zobaczyć ich w akcji, ale czy Reaver Hunter nie potrzebują przypadkiem licznika, aby odliczał tury do pojawienia się kolejnej kopii jednostki?
 
Moje uszanowanie, ja z kolei napotkałem się z problemem, który nie pozwolił mi zacząć nawet rozgrywki. Ekran z napisem "Looking for a worthy opponent" (w ten deseń) utrzymywał się cały czas, choć ikonka ładowania była aktywna. Co do menu głównego wszystko wydawało się ok.

Karta to AMD Radeon. Jeśli post nic nie wnosi, to przepraszam za spam. Pozdrowienia!

Widziałem pytanie o podobny problem na facebooku i tamten ktoś nie miał zaktualizowanego Gwinta, bo najpewniej uruchomił go jeszcze przed godziną przeznaczoną na testy. Może w tym był problem - próbowałeś grę wyłączyć, sprawdzić aktualizację i włączyć?
 
Widziałem pytanie o podobny problem na facebooku i tamten ktoś nie miał zaktualizowanego Gwinta, bo najpewniej uruchomił go jeszcze przed godziną przeznaczoną na testy. Może w tym był problem - próbowałeś grę wyłączyć, sprawdzić aktualizację i włączyć?

Sprawdziłem aktualizacje i wydawało się ok, ale bardzo możliwe, że masz rację. Grę pobrałem dzień przed testami. Zbyt późno usiadłem do bety, żeby być w stanie pobrać całą grę jeszcze raz. Siedzę teraz za granicą i jedyny dostęp do internetu to wifi, więc transfer jest bardzo słaby. Następnym razem zasiądę wcześniej do bety! :) Dzięki za odpowiedź, oby problem leżał w tym miejscu, bo znałbym już solucję!
 
Nie wiem czy to była wina karty Ciri, ale podczas swojej 4,5 godzinnej rozgrywki miałem tylko jeden błąd który uniemożliwił mi rozgrywkę. Całość można zobaczyć na ty nagraniu z mojego livestreama od 3:58:00. https://www.youtube.com/watch?v=FDwGRq57CRg

Nie mogłem nic zrobić, i musiałem wyłączyć grę poprzez menagera urządzeń.
 
Nie jestem do końca pewien czy jest to błąd, czy raczej celowe działanie, ale po użyciu karty "Birna Bran" i zminimalizowaniu ekranu (opcja Hide Cards) wyboru 2 kart, które należy wyrzucić z ręki, nie mogłem w żaden sposób zobaczyć kart z cmentarza mojego przeciwnika (wahałem się czy wymienić Udalryka i chciałem sprawdzić jakie karty mógłby ukraść). Być może było to celowe ograniczenie mające na celu zachęcenie gracza do zapamiętywania jakie karty zostały zniszczone, ale wydawało się bardziej błędem gry. Nie było to na szczęście coś uniemożliwiającego rozgrywkę (ponadto podgląd cmentarza wrócił do normy po odrzuceniu dwóch kart i powrocie do normalnej rozgrywki).
 
Jeżeli przeciwnik zagra specjalną kartę (np. Dimeritium Bomb lub The Last Wish) nie ma możliwości przeczytania jej opisu.

Operator uruchamia specjalne zdolności kart które wylosuje, ale jeżeli wylosuje Poor Infantry karta nie kopiuje się, co jest pewną niekonsekwencją w działaniu tej mechaniki.

Barclay Els sam będąc krasnoludem ma opis - Add 2 to all your non-Gold Dwarf cards, wherever they are. - taki opis może sugerować, że sama jednostka także powinna dostać +2.
 
Opis Operatora: Pick a random unit from your opponent's deck and create a copy of it on the battlefield. Opis sugeruje, że karty są kopiowane spośród tylko tych, które znajdują się w tym momencie w decku. Jednak Operator kopiuje karty spośród kart, które przeciwnik włożył do swojego decku, ignorując to czy w momencie zagrania Operatorem karty te znajdowały się w decku, ręce lub cmentarzu. Więc albo mechanika Operatora działa nieprawidłowo, albo opis jego działania jest niewystarczający i mylący.
 
Sporo kart ma niejasne opisy. W tym wypadku po prostu trzeba by doprecyzować czy talia w tym kontekście oznacza całą talię przeciwnika (licząc wszystkie karty w ręce, na stole, na cmentarzu i pozostałe) czy też tylko karty, z których może on jeszcze dobierać.
 
Ja miałem taką sytuację, że podczas jednej z rozgrywek, 'Operator' przeciwnika skopiował mu mojego "Operatora" i zaczął go kopiować w nieskończoność. Była to strasznie, jak to się mówi, zbugowane. Moim zdaniem karta 'Operatora' powinna mieć zablokowaną zdolność kopiowania złotych kart i drugiego operatora. Czyli tylko zwykłe jednostki.
Oprócz tego, miałem momenty, gdzie podczas samej rozgrywki rozłączało mnie od serwera, ale w końcu takie błędy przy tej akcji nie są czymś zaskakującym.
Cała reszta chodziła bardzo dobrze.
 
@El-Kreig Operator został już zmieniony. Teraz zamiast tej "super" umiejętności znanej z KTS, posiada taki oto opis: "Choose a non-Gold card in your hand. Create a copy of it in your hand and your opponent's hand."
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom