SERWERY MUSZĄ ZGINĄĆ - NAPOTKANE BŁĘDY

+
Status
Not open for further replies.
Zgadzam się całkowicie. +2 str przy bonusie potworów który może wynosić bóg wie ile to chyba troche za mało. Nie wspominając już o tym, że mechanika która pozwala zostawić złotą kartę na stole (w talii potworów) jest lekko mówiąc OP. Wystarczy zagrać w pierwszym ruchu geralta +15 albo Eredina i przeciwnik ma mega kłopot. Nie wiem czy tutaj czy na angielskim forum dokładnie opisałem o co mi chodzi.

Są gdzieś opisane umiejętności poszczególnych frakcji ? Jak działa ta od Potworów, bo z tego co zauważyłem to na początku kolejnej rundy zostawia na polu losową jednostkę. Czy jest zasada określająca, że jeśli wystawisz złotą, to będzie to ona zostawiona czy tak jak wspominałem jest to losowa karta będąca w poprzedniej rundzie.

Podobne pytanie odnośnie Operatora ("Pick a random unit from your opponent’s deck and create a copy of it on the battlefield."), prawie za każdym razem gdy go wystawiałem "przyzywałem" złotego Geralta (Siła 15), mimo że w opisie jest mowa o losowej jednostce. Czy ma tu znaczenie "kolor" karty albo coś innego, czy po prostu zwykły fart?
 
Last edited:
Frakcyjna zdolność potworów działa podobnie jak dawniej tj. na polu bitwy zostaje losowa karta z tych które mieliśmy na stole. Różnica polega na tym że karty złote również się na to łapią.

Królestwa Północy z kolei dodają z automatu wszystkim złotym kartom +2 do wartości. Zarówno tym świeżo zagranym jak i karom brązowym oraz srebrnym zmienionym w złote.
 
Aha rozumiem, dzięki za odp. :)
A co z tym Operatorem, po prostu fart, że prawie za każdym razem wychodził złoty Geralt (15 Siły), czy jest coś na rzeczy ? XD
 
Fart. On kopiuje losową jednostkę z talii przeciwnika więc może to być cokolwiek, także złota karta.
 
Ważna informacja dotycząca przytrafiających się problemów z rozgrywką (w tym znanego nam błędu, który powoduje, że gra przestaje działać).

Głównym celem akcji Serwery muszą zginąć! jest sprawdzenie jak zachowają się serwery GWINTA, gdy na raz zacznie w niego grać całe mnóstwo osób. Wydajność rozgrywki na różnych konfiguracjach sprzętowych to temat, nad którym wciąż pracujemy. Jeżeli natraficie na jakiekolwiek problemy, dajcie nam znać pisząc na adres questions@playgwent.com.
 
Last edited:
Przy przechodzeniu przez opcję wymiany kart (na samym początku rozgrywki) gra zawiesza się i crashuje. Tak, mam Radeona. To by było na tyle, jeśli chodzi o moje testowanie...
 
Gra cały czas crashuje na radeonach, nic nie zostało poprawione względem 1 części testu ;/

Znamy ten problem i dołożymy wszelkich starań, żeby rozwiązać go do startu zamkniętej bety. Jak wspominaliśmy, dzisiejsza akcja ma na celu jedynie przetestowanie naszych serwerów.
 
Tak po 45min gry zauważyłem 2 błędy;
1. Po passie moim przeciwnik użył avalacha co dało mu 2 karty i mi 1 do ręki. I nie mogłem już ją zagrać bo miałem pass, i się wkurzyłem grzecznie wygrać bo bym wygrał dzięki tej karcie, żeby zapobiec wkurzaniu się graczy prosiłbym aby już po pasie żadna karta nie trafiała już do ręki w ostatniej rundzie.
View attachment 75010
2. Przy użyciu Zoltana nie słychać co mówi przez dźwięk złotej karty.
Pozdrawiam prze serdecznie :D
:threaten: Ps. Fajna gra ale szkoda, że nie ma po polsku teraz, bo się kilka razy na mim tłumaczeniu przejechałem.
 

Attachments

  • WTFJPGXD.jpg
    WTFJPGXD.jpg
    149.5 KB · Views: 41
Po passie moim przeciwnik użył avalacha co dało mu 2 karty i mi 1 do ręki. I nie mogłem już ją zagrać bo miałem pass, i się wkurzyłem grzecznie wygrać bo bym wygrał dzięki tej karcie, żeby zapobiec wkurzaniu się graczy prosiłbym aby już po pasie żadna karta nie trafiała już do ręki w ostatniej rundzie.

Przecież to nie jest błąd. Dostałeś kartę do ręki, bo tak działa ten szpieg.
 
Przy przechodzeniu przez opcję wymiany kart (na samym początku rozgrywki) gra zawiesza się i crashuje. Tak, mam Radeona. To by było na tyle, jeśli chodzi o moje testowanie...


No szlag, z mojego testowania też dupa, a jarałem się tym testowaniem jak kościoły w Norwegii
 
Po pierwszym uruchomieniu talia powiększyła mi się na cały ekran(już po wymianie kart), następnie zminimalizowała, rzuciłem kartę, potem jak przyszła moja tura to talia znów się zmaksymalizowała i zniknęła po chwili i aż do kolejnej tury nic mi się nie pojawiło.

I drugi błąd to gra przestaje działać przy pierwszym uruchomieniu przy zainstalowanym Nortonie, bo wykrywa jakieś połączenie z unity (o ile dobrze pamiętam) i nawet po pozwoleniu na nie gra już nie wstaje.

Trzeci błąd... na przycisk wyjścia z gry muszę nacisnąć paręnaście razy żeby pojawiło się okienko do potwierdzenia wyjścia.

Intel Core i7-4712MQ i HD Graphics, Win 10
 
Akurat to nie jest błąd ale denerwująca opcja, która można usunąć.
Dzięki usunięciu zmniejszymy liczbę ofiar w śród myszy/klawiatur/monitorów

---------- Zaktualizowano 20:52 ----------

Ooooo nie. :surprise::sad2::anger:
View attachment 75210
Jak tak można?!?!? xd

Moja specyfukacja:
procesor: Intel i5
Karta g: Asus
Plyta: msi
 

Attachments

  • OoooNIE..jpg
    OoooNIE..jpg
    97.2 KB · Views: 48
Podczas gry dosyć często napotykam dosyć nieprzyjemną rzecz, a konkretnie, gdy któryś z graczy spasuje, to gra nie wyłapuje tego, chodzi mi o to, że gdy spasujemy gra wciąż daje przeciwnikowi do wykonania ruch, po czym przerzuca monetę na naszą stronę, dając nam ruch, dopiero wtedy wychwytuje, że spasowaliśmy i oddaje ruch przeciwnikowi.

Moim zdaniem gra powinna od razu zapamiętywać, że spasowaliśmy i pozwolić przeciwnikowi wyrzucić dowolną ilość kart jedna po drugiej, a nie oddawać nam tury, to dosyć spowalnia rozgrywkę i potrafi zdenerwować.
 
Czy notoryczne wywalanie się gry, kiedy chce się zajrzeć na forum, to jest "ficzer" czy jednak błąd? Koszmarnie irytujące.
 
Po tym jak Triss zraniła Milve karta Milvy przestała być wyświetlana na planszy - pojawiała się dopiero po najechaniu na rząd.

Hawker Healer - nie dodaje punktów kartom, które zostały umieszczone w rzędzie po użyciu Hawker Healer.

Po drugiej godzinie gry, po znalezieniu przeciwnika gra wyrzuca mnie do animowanego tła - po 30 minutach prób wciąż to samo. Dla mnie już chyba koniec z graniem na dziś :scaredpeasant:
 
Podczas gry dosyć często napotykam dosyć nieprzyjemną rzecz, a konkretnie, gdy któryś z graczy spasuje, to gra nie wyłapuje tego, chodzi mi o to, że gdy spasujemy gra wciąż daje przeciwnikowi do wykonania ruch, po czym przerzuca monetę na naszą stronę, dając nam ruch, dopiero wtedy wychwytuje, że spasowaliśmy i oddaje ruch przeciwnikowi.

Moim zdaniem gra powinna od razu zapamiętywać, że spasowaliśmy i pozwolić przeciwnikowi wyrzucić dowolną ilość kart jedna po drugiej, a nie oddawać nam tury, to dosyć spowalnia rozgrywkę i potrafi zdenerwować.
Nie jest to błąd, na razie pracują nad rozwiązaniem, by wyglądało to lepiej.
We have mechanics that function of this, such as "end of turn" and "start of turn". Right now it isn't handled as well as we'd like but it is required in some way to trigger mechanics.
 
Może bug trochę innej natury niż do tej pory opisywane (nie czytałem wszystkich poprzednich postów), ale Foltest mógł robić kopie brązowych i srebrnych kart, a nie jak miał w opisie wyłącznie srebrnych. Poza tym nie napotkałem żadnych błędów, a przegrałem blisko 3 godziny na testach.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom