Sesja nagraniowa do Gwinta - nowa frakcja czy kampania single player?

+
Ja kiedyś "stworzyłem" własną frakcję było to mniej więcej w sierpniu zeszłego roku, niestety nie miałem czasu wtedy tego przepisać na komputer(całość była w telefonie),a późnie podochodziło sporo kart, które niszczyły koncept... było to ponad 20 brązowych kart po kilka sreber i złot. Również 2 dowódców. Frakcją tą miała być "Kapituła"- bazująca na czraodziejach zaklęciach i zwiększeniu ich mocy, klątwach i żywiołakach... szkoda że nie miałem czasu jej przedstawić :p
 
Frakcją w kampanii mógłby być Ofir. Fabuła mogłaby by być Spin-off em serca z Kamienia.

Młody Offirski książe dostaje zadanie specjalne od swego ojca króla. Cenny dla królestwa artefakt zostaje skradziony. Tropy prowadzą do królestw północy, do redańskiej szlachty. Pod przykrywką misji dyplomatycznej (próba ożywienia rzadkich kontaktów z państwami północy), wymiany kulturowej i naukowej wyruszają do Redanii. częścią kulturową i naukową misji zajmują sie znani z dodatku handlarze a zbrojnymi dowodzi mag wody i sam książę. Po drodze napotykają na trudności, potwory i bandytów. W samej Redanii sprawy się komplikują. Okazuje się że artefaktem interesują sie także nilfgaardcy szpiedzy i pracujący dla nich scoia'tael.
W międzyczasie książę zakochuje się w pewnej redańskiej szlachciance... Rywalizacja o jej rękę z miejscowym szlachcicem kończy się dla księcia tragicznie...
ostatnia bonusowa , ukryta misja to dowodzenie wielką żabą i utopcami przeciwko redańskim rycerzom...
Mimo odzyskania artefaktu ekspedycja kończy się źle. Jej członkowie poprzysięgają wrócić do Redanii i znaleźć za wszelką cenę księcia i spróbować go odczarować.

 
Last edited:
Ramalian;n9518791 said:
No ST to raczej z NG współpracowało xD

A nową frakcją będzie Ofir. W 4 odsłonie Wiedźmina będziemy tam rozpoczynać przygodę.

Skąd informacje odnośnie 4 części Wiedźmina?
 
YenneferIncendio;n10915349 said:
Skąd informacje odnośnie 4 części Wiedźmina?

To był taki żarcik, ale sam uważałem, że kolejną frakcją będzie Ofir z jego egzotyczną otoczką. 4 część po Cyberpunku raczej będzie zrobiona, a skoro niby historia Geralta jest zakończona i będziemy sami tworzyć swoja postać to wydaje mi się, że "nowy" Wiedźmin będzie musiał przenieść się w nowe rejony. Zerrikania, Ofir itd., wiele jest miejsc do których było - co prawda niewiele ale zawsze odwołań. W końcu Geralt usłyszał kiedyś o koniach w paski (czy to była Ciri już nie pamiętam) i w końcu musi jakąś zebrę zaadoptować jako nową Płotkę :p

Bardziej prawdopodobne obecnie jest jednak, że nową frakcją będzie Zakon Płonącej Róży. Zawsze uważałem, że lepiej mniej frakcji a więcej kart do nich = więcej możliwości ale gdyby łącznie było 7 frakcji (+Ofir i egzotyka oraz ZPR) to bym był zadowolony.
 
Ramalian;n10915550 said:
To był taki żarcik, ale sam uważałem, że kolejną frakcją będzie Ofir z jego egzotyczną otoczką. 4 część po Cyberpunku raczej będzie zrobiona, a skoro niby historia Geralta jest zakończona i będziemy sami tworzyć swoja postać to wydaje mi się, że "nowy" Wiedźmin będzie musiał przenieść się w nowe rejony. Zerrikania, Ofir itd., wiele jest miejsc do których było - co prawda niewiele ale zawsze odwołań. W końcu Geralt usłyszał kiedyś o koniach w paski (czy to była Ciri już nie pamiętam) i w końcu musi jakąś zebrę zaadoptować jako nową Płotkę :p

Bardziej prawdopodobne obecnie jest jednak, że nową frakcją będzie Zakon Płonącej Róży. Zawsze uważałem, że lepiej mniej frakcji a więcej kart do nich = więcej możliwości ale gdyby łącznie było 7 frakcji (+Ofir i egzotyka oraz ZPR) to bym był zadowolony.

Wydaje mi się, że Ofir czy też Zerrikania albo Kovir ( czy te kraje są ze sobą jakoś powiązane? nie znam się zbytnio) to chyba jedyne mozliwości. Nie wiem, na jakiej zasadzie mogłaby funkcjonować frakcja Zakonu. ;)
 
YenneferIncendio;n10915625 said:
Wydaje mi się, że Ofir czy też Zerrikania albo Kovir ( czy te kraje są ze sobą jakoś powiązane? nie znam się zbytnio) to chyba jedyne mozliwości. Nie wiem, na jakiej zasadzie mogłaby funkcjonować frakcja Zakonu. ;)

Kovir i Poviss to dalekie Królestwa Północy i do nich powinny należeć. Mapka: www.wiedzmin.wikia.com/wiki/Mapa_świata
Hakland i Zerrikania to dalekie kraje południa (według mapy południowy-wschód od Nilfgaardu) a Ofir razem z Zangwebarem są opisywane jako krainy za morzami, w której żyją konie w czarne paski czyli pewnie zebry. Obok nich leży jeszcze Barsa i Hann a wszystkie te krainy leza na południe od Królestwa Nilfgaardu, więc tak czy inaczej można by je jako Królestwa Południa połączyć. O każdym z tych królestw wiadomo niewiele ale trochę ich jest i REDzi mogliby to wykorzystać jako świetne Easter Eggi do Wiedźmina 4.

Tutaj nawet jedna dziewczyna odwaliła kawał dobrej roboty i zwirtualizowała wiele aspektów Wieśka który przemieszczałby się po tych terenach (potwory są po prostu kozackie):
https://www.artstation.com/artwork/x48qW
https://www.artstation.com/artwork/PVdg3
https://www.artstation.com/artwork/ryo8O
 
Last edited:
Myślę że w przyszłości do Królestw Północy dojdzie zakon płonącej róży, do Potworów wampiry, do Nilfgardu toussaint, do scoiatel driady a do skellige jakiś klan. To by było najsensowniejsze, więc jedyna frakcja jaka mi przychodzi do głowy to właśnie Ofir! Pomyślcie, tajemnicze piaski pustyni, egzotyczne stworzenia, kult smoków! Idealny materiał! A z braku dokładnej wiedzy o tych terenach pozastawiają redom wielkie pole do popisu i miejsce na wprowadzenie nowych, własnych postaci! Ofir byłby wymarzoną frakcją, tym czego jeszcze nie było! Słyszałem jeszcze o frakcji smoków i wiedźminów, ale bądźmy szczerzy że te są najmniej prawdopodobne.
 
Gdzieś mi się obiło o lewe ucho, że mogą być Wąpierze. Niestety, prawe ucho nie potwierdza.
 
Wąpierze to mają być pierwszym dodatkiem z tematycznymi kartami ( do frakcji Potworów oczywiście ), na który będą osobne beczki.
 
Top Bottom