Sety House'owe

+
Status
Not open for further replies.
Sety House'owe

Hej! Jeśli lubicie słuchać dobrej muzyki house, trance i ich odmian to zapraszam do wysłuchania moich dwóch pierwszych setów. Muzykę kocham od zawsze ale sety zacząłem tworzyć od niedawna :) Nie są one idealne.. ale mam nadzieję że dojdę do wprawy i się podszkolę :) Pozdrawiam i zapraszam do pozytywnego komentowania:)

Pierwszy: http://www65.zippyshare.com/v/97434183/file.html
Drugi: http://www66.zippyshare.com/v/94342394/file.html

Jeśli się spodobają to możliwe będę wrzucał swoje nowe wytwory.

Edit: Dziękuję za plusy od skrytych osób ;) Jednak wolałbym posłuchać opinii o tym co robię.
 
Proszę Cię... nie, nie proszę... błagam Cię nie nazywaj takiej muzyki dobrym house-m. To jest totalna, jak wy na to mówicie wixa dla wiejskich dyskotek. Przerzuć się na ambitniejszą muzykę!
A co do twojej roli tutaj to jedną z podstawowych spraw jest przechodzenie z jednego utworu w drugi w odpowiedniej frazie. Każdy kawałek typu Club mix ( przedłużony początek i koniec, trwają one troszkę ponad 5 minut) zaczyna się czterema frazami (ja tak przynajmniej zaczynam utwór). Fraza to 32 uderzenia stopy. Odlicz sobie i zauważ że wtedy się "coś" zmienia. Cały ambaras aby dwoje chciało na raz. Tak więc gdy w utworze pierwszym zaczyna się kończąca fraza, musisz w tym momencie wejść z drugim utworem jego odpowiednia frazą (to zależy jaki efekt chcesz uzyskać) ale musisz to zrobić idealnie tak żeby pierwsze uderzenia się ze sobą pokryły. Najlepiej gdy drugi kawałek będzie miał zabity bass (odcięte niskie częstotliwości). Gdy kończąca fraza w pierwszym utworze zaczyna się kończyć a w drugim równocześnie będzie zaczynać się kolejna fraza wtedy zabij bass w pierwszej piosence a w drugiej wyłącz odcięcie. To najprostszy sposób. Nie jestem dj tylko tworzę a nie chce się nazywać producentem bo to przereklamowane ale tak to mniej więcej wygląda łap przykład : http://www9.zippyshare.com/v/10970716/file.html
pierwszy wałek miami to ibiza w 18 sek kończy się fraza i zaczyna następna zauważ że w tym momencie wchodzi antidote z zabitym bassem równo w pierwsze uderzenie stopy następnej frazy miami to ibiza. odlicz 32 uderzenia (fraza) i zwróć uwagę na 33sekundę zabijam bass w miami to ibiza a wyłączam zabicie w antiodote. i tyle. Po pierwsze musisz to wszystko czuć, musisz to kochać... reszta przyjdzie z czasem :)
 
Hmm kolego ;) To nie żadne wixa/wiejska dyskoteka. Głównie to progressive house.A takiego na wsi nie grają tylko disco polo zapewne... a za wykład z muzyki dziękuję :p

I to nie ja Cię zminusowałem ;) Chętnie wysłucham krytyki. Po prostu mam odwagę publiczni zmierzyć się ze światem :D To moje pierwsze dwa sety więc nie czekam na mega pochwały.
 
To nie miejsce na taką dyskusję nie chcę denerwować moderów ale jeśli oceniasz po pierwszej piosence to spoko .. i koniec tego wypowiedziałeś się dziękuję i ciii :)
 
Można prosić o sensowną wymianę zdań? ;)
Krytyka mile widziana, ale konstruktywna... szanujmy się.
 
Michax said:
To nie miejsce na taką dyskusję nie chcę denerwować moderów ale jeśli oceniasz po pierwszej piosence to spoko .. i koniec tego wypowiedziałeś się dziękuję i ciii :)

nie oceniłem przecież tylko po pierwszej dalej idzie to samo. Chcesz być uważany za poważnego, bądź poważny. A to nie jest poważna muzyka. Nie kłócę się bo naprawdę nie interesuję mnie czego kto słucha. Jednak chcę Cię naprowadzić na "lepszą" drogę :)
 
Beznadziejne. I to nie mówię tego dlatego że jestem wredny a dlatego że nie cierpię takiej muzyki.
 
Ekspertem się nie mianuję,ale wpiszę Ci pare konstruktywnych uwag,bo mam z DJ'ingiem troche do czynienia.
1. Staraj się grać w secie jeden rodzaj muzyki,jesli grasz house to ciągnij z house do końca.Mieszanie w jednym secie kilku gatunków nie jest dobrym rozwiązaniem ;)
2. Zwracaj dużą uwagę na rytm i tempo,bo o ile w pierwszym secie jakotako przejścia między piosenkami wyszły Ci to w drugim już nie zabardzo.Chodzi głównie o to aby zgrać ze sobą 2 utwory tak żeby nie było słychać za dużej różnicy między nimi,a żeby tego dokonać musisz zrównać tempo obu nagrań,np. UTWÓR 1 ma tempo 128 BPM(128 uderzeń na minutę),gdy kończy się nagranie to powoli mixujesz drugi kawałek który ma tempo 130 BPM,czyli powinieneś obniżyć szybkość tempa drugiego nagrania i pilnować żeby uderzenia stopy basowej zrównały się ze stopą basową pierwszego nagrania (chwilowo przyśpieszasz lub zwalniasz utwór który chcesz zmixowac).
3. Ogólnie zauważyłem że w pierwszym secie bardzo szybko zacząłeś mixować następny utwór,takie rozwiązanie ma zastosowanie w utworach krótkich (do około 5 minut) i jest bardziej trudne niż mixowanie nagrań o długościach po 6,7 i 8 minut.Polecałbym Ci na początek i ogólnie grać właśnie takimi utworami.Do tego celu służą piosenki które w nawiasach prrzy tytule,gdzie zazwyczaj podaje się artystę,który remixuje,zawierają nazwę EXTENDED,ORIGINAL MIX,LONG VERSION itp.
4. Zasada ogólnie jest taka,żeby dać się rozegrać danej piosence i zazwyczaj kiedy do końca takiej piosenki brakuje około 1 minuta 30 sekund lub więcej to startujemy z następną piosenką,równamy tempo,dopasowujemy stopę basową obu nagrań tak żeby się na siebie nakładały i powoli podgłaśniamy wchodzący utwór jednocześnie zciszamy ten pierwszy który się już kończy.
5. Jest jeszcze coś takiego jak podział na takty,ale to trochę skomplikowana sprawa.
Metrum utworu to ilość uderzeń basu w takcie np. 4/4 ,oznacza to że są 4 uderzenia basu w 1 takcie.Dla uproszczenia powiem,że każdy dyskotekowy kawałek jest w takim metrum i nie ma z tym większych kłopotów,bardzo żadko zdarza się inne metrum (3/4 ,6/8 itd.).
To jest jeden takt : |1-2-3-4|
2 takty tworzą frazę : |1-2-3-4||1-2-3-4|,czasami zdarza się też fraza 8 beat-owa lub 16 beatowa
Trzeba bardzo pilnować żeby wypuścić nasz drugi kawałek który będzie wchodził na początku nowej frazy na RAZ.Najlepiej żeby ktoś pokazał Ci to na żywo,ktoś kompetentny,bo tak w piśmie to ciężko wytłumaczyć ;P
Najlepszymi punktami na przejście głównego motywu danej piosenki są oczywiście miejsca gdzie w pierwszym nagraniu schodzi główny motyw przewodni i dokładnie w tym momencie wchodzi motyw przewodni z drugiego nagrania.Znając takie punkty,szacujemy na ile wcześniej muszę wejść drugim nagraniem,żeby jego motyw przewodni (np. wokal) wszedł akurat wtedy gdy w pierwszym nagraniu taki motyw będzie schodził.
Ale oczywiście na początku możesz pomixować same beaty żeby dojść do wprawy z nakładaniem beatu z drugiej piosenki na pierwszą.Acha, i zanim wystartujesz kawałek który będzie wchodził to dostosuj jego tempo do tego który już leci,wtedy wyczajasz kiedy kończy się fraza i startujesz od nowej frazy na RAZ.Potem jeszcze lekko dopasowujesz tak aby nie było róznicy miedzy beatami(muszą iść równo!) i podgłasniasz . To tak w telegraficznym skrócie,bo sprawa mixowania jest dość złożona i nie każdy potrafi to pojąć ;) Wiem to z doświadczenia,bo kiedyś uczestniczyłem w kursie DJ'skim.


A teraz ja mam pytanko do Ciebie,na jakim sprzęcie robiłeś te sety? Podejrzewam że na kompie i to napewno na programie VirtualDJ..?? :) Osobiście polecałbym Ci prawdziwy sprzęt tj. mixer i albo podwójny odtwarzacz CD (tańsza opcja) albo 2 pojedyńcze odtwarzacze(droższa),a polecałbym dlatego że jednak jest ten kontakt,powiedziałbym namacalny z płytą (nie mówię już o gramofonach bo to coś wspaniałego,ale bardzo drogiego) ,ale jak na początek mixowanie mp3 jest spoko ;)

A jako wzór do naśladowania polecałbym Ci żebyś poszukał sobie setów od prawdziwych wyjadaczy-artystów,tych zagranicznych i tych polskich też.
Na koniec posłuchaj mojego seta którego nagrywałem z jakieś 2-3 lata temu,jakość jest iście garażowa i trochę może zbyt długi mi wyszedł ale to dobry przykład.Moje wypociny :p
Miksowałem go na prawdziwym mixerze i podwóójnym odtwarzaczu.
Na koniec to bardzo dobrze że zacząłes się tym interesować bo to naprawde fajna sprawa i przedewszystkim jesli bardzo chcesz to robić to dużo ćwicz

Przydatne pojęcia :
Punkt CUE - to punkt startowy od którego zaczynamy odtwarzanie danego utworu.
Loop - zapętlenie fragmentu utworu,słóży do mixowania krótkich nagrań bądź robienia rozmaitych efektów.
Master Tempo - funkcja w odtwarzaczach CD i programach komputerowych,która pozwala na zmianę szybkości utworu bez zmiany tonacji.

pozdrawiam
 
@Ureus

Dziękuję ogromnie za to co napisałeś :) Właśnie myślałem że drugi lepiej poszedł :) Będę się starał coraz lepiej grać i sporo ćwiczyć. To moje początki to i tak się cieszę z tego co udało mi się zrobić. Bardzo dużo moich znajomych podeszło do tego bardzo pozytywnie. Dokładnie VDJ:) A na sprzęt nie mam $ więc wystarczy mi to co mam ;)

@mc43p2
W sensie?:) Tym że uważam się za nie wiem jakiego dj'a czy że ..? Ja grzecznie chciałem się dowiedzieć co o tym myślicie. Kolega Ureus zrozumiał o co chodzi i grzecznie wyjaśnił. Spróbowałem dwa razy poszło jak poszło. Napisałem że to początek a tu od razu pojazd na mnie że beznadzieja i wgle.
 
nikt nie napisał że twoj mix to beznadzieja tylko że muzyka której użyłeś jest taka a nie inna
 
Nie ma sprawy Michax ;)
Poza tym uważam,że Michax powinien grać muzykę taką jaka mu sie podoba bo inaczej to co robi nie będzie sprawiało mu frajdy a z czasem kto wie może przeżuci się na coś innego.Wiadomo że w pracy DJ'a niesamowicie ważna jest elastyczność ,bo jak już dajmy na to ktos go wynajął to ten KTOŚ wymaga żeby taki DJ grał muzykę jaka podoba sie zleceniodawcy.Ale prywatnie to niech sobie gra nawet Terror Core xD
Z drugiej zaś strony dobór odpowiedniego repertuaru ma ogromne znaczenie jesli gramy w klubie ;)
 
i nie ma się co denerwować ze komuś się nie spodobało bo po to demonstrujesz ten kawałek żeby poznać naszą opinię! nie mówię że to totalne g**no bo tak nie jest! dajesz radę ale musisz jeszcze poćwiczyć! powodzenia
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom