Sezon Elfów i aktualizacja 8.4 są już dostępne!

+

Alicja.

CD PROJEKT RED


Rozpoczął się Sezon Elfów i dostępna jest już aktualizacja 8.4!


Sprawdźcie nowe Drzewka Nagród, efekty wizualne, zmiany w balansie, i wiele więcej!

Tryby Sezonowe w kwietniu:
  • 01.04-06.04: Cierpliwość jest cnotą!
Na początku swojej tury przemień wszystkie karty w swojej ręce w losowe karty, których koszt werbunku jest wyższy o 1.
  • 06.04-13.04: Bliźniacze zaklęcie
Raz na turę, gdy zagrywasz kartę specjalną, bezpośrednio po tym stwórz i zagraj jej drugi egzemplarz.
  • 13.04-20.04: Układ sił
Na początku partii zmień siłę każdej jednostki ze swojej talii początkowej na jej koszt werbunku.
  • 20.04-27.04: Szał Bojowy
Każdy z graczy ma tylko 8 sekund na ukończenie swojej tury i 15 sekund na ukończenie fazy wymiany.
  • 27.04-06.05: Huśtawka
Na koniec tury gracza: Zadaj jednostkom gracza o nieparzystej sile 1 pkt obrażeń oraz wzmocnij jednostki gracza o parzystej sile o 1.

Listę zmian dla aktualizacji 8.4 znajdziecie tutaj.

Sezon Elfów zakończy się 6 maja o godz. 10:00.
 

Guest 4410317

Guest
Ta sezonówka i granie na flecie w menu to cudo.
 
Last edited by a moderator:

Ely74

Forum regular
Ta sezonówka to czysty fun( ale normalnie to bym tak nie chciał grać) tylko szkoda ,że 15 ma tylko Bal więc co do zasady lepiej zrzucać karty po osiągnięciu 13
No i podstawa to mieć talię z pojedynczych egzemplarzy bo żal nie wykorzystać Sklepa
Kompletnie za to nie rozumiem czemu ludzie grają Plotką bo te 3 nic nie zmieniają a żal kart o tym poziomie werbunku
 

Lexor

Forum veteran
Na początek trochę miodu: nowy tryb sezonowy jest fajny.

Teraz dwie łyżki dziegciu: Nie rozumiem dlaczego nowy sezon trwa aż 5 tygodni, a poprzedni trwał zaledwie 3? Ledwo zdążyłem w nim zrobić to co sobie planowałem. Widzę też, że chyba wróciliście do aktualizacji czwartkowych zamiast wtorkowych - szkoda, że nie uczycie się na błędach i nie kierujecie się sprawdzonymi standardami.
 
Ja tylko dodam, że ten tryb bardzo mi się podoba :) trochę mi się przypomina Arena z trybem Mimik, gdzie trzeba było dużo kombinować aby wyciągnąć jak najwięcej z tych najgorszych kart, które wybrał przeciwnik ;)
 

Guest 4410317

Guest
Nie rozumiem dlaczego nowy sezon trwa aż 5 tygodni, a poprzedni trwał zaledwie 3? Ledwo zdążyłem w nim zrobić to co sobie planowałem.
Także mnie to z początku zdziwiło, jednak o ile dobrze pamiętam, wcześniejsze sezony także dosyć długo trwały. Nie pamiętam jednak dokładnie ile. Zagadką jest, dlaczego poprzedni sezon trwał tak krótko. Moim zdaniem, w przeciwieństwie do poprzedniego, ten trwa wystarczająco długo, aby zrobić w nim, co się zaplanowało.
 

luk757

Forum veteran
Długość sezonu na pewno zależy po części od czasu który potrzebują na przygotowanie patcha. Nie ma tu większej filozofii. Do tego dochodzą święta. A w maju mamy majówkę.
 
Czy można prosić moderatora by podpiął jakąś ankietkę co do obecnego trybu sezonowego kto jest za tym by go przedłużyć? Tryb jest świetny daje dużo frajdy, dużo losowości i dużo kombinowania, to mi się podoba. Najlepiej wywalił bym huśtawkę, a cierpliwość jest cnota przedłużył o ilość dni tamtej. Szkoda.
 
Obecnie sezon zaczyna się PRZED świętami, a w maju PO majówce, więc nie bardzo rozumiem.
To nie chodzi o to że sezon powinien zawsze zaczynać się po czy przed świętami tylko o liczbę wypadających dni pracy przez to.
 
To bardzo proste, święta mogą powodować wydłużenie sezonu poprzez zmniejszoną ilość dni roboczych w jego trakcie... Teraz będzie Wielkanoc, potem majówka. Chyba oczywiste jest, że wypadnie im trochę czasu do pracy nad patchem. Duża część ekipy pewnie bedzie na urlopach. Serio nie wiem czego tu nie rozumieć i po co to drążyć. Kluczowe jest to ile czasu sobie dają na przygotowanie patcha. Sezony mają mieć średnio miesiąc i naturalne jest że jeśli jeden miał 3 tygodnie to następny będzie wyrownywał ten czas w górę.
 
Last edited:

Lexor

Forum veteran
@luk757: No ale właśnie tu tkwi błąd w Twoim rozumowaniu. Skoro już mówimy o tych różnych świętach i że pracownicy biorą wtedy wolne to nie powinno mieć znaczenia z punktu widzenia potrzebnego czasu pracy do spędzenia nad aktualizacją (że patch z poprzedniego sezonu wszedłby dopiero po obecnych świętach), bo pracownicy i tak spędziliby nad nim w sumie trzy tygodnie, a nad kolejnym też spędzą około trzech tygodni. Graczom dałoby to dwa równe sezony po cztery tygodnie, a nie jak wyszło, że jeden trwał ledwie trzy a drugi będzie miał aż pięć tygodni.
 

Ely74

Forum regular
W tym sezonie w końcu nie ma frakcji z dużą przewagą nad innymi .... Nie jak w Huśtawce gdzie granie Skellige na Dagurze to jest jatka ( dobrze ,że już teraz tylko Dagur będzie zbierał pkt z obrażeń bo jak kiedyś wystawiało się jeszcze Rębaczy ale i tak jeszcze Smokożółw i inne Drakkary będą nieźle zarabiać. KP też w Huśtawce to był karabin maszynowy
 
@luk757: No ale właśnie tu tkwi błąd w Twoim rozumowaniu. Skoro już mówimy o tych różnych świętach i że pracownicy biorą wtedy wolne to nie powinno mieć znaczenia z punktu widzenia potrzebnego czasu pracy do spędzenia nad aktualizacją (że patch z poprzedniego sezonu wszedłby dopiero po obecnych świętach), bo pracownicy i tak spędziliby nad nim w sumie trzy tygodnie, a nad kolejnym też spędzą około trzech tygodni. Graczom dałoby to dwa równe sezony po cztery tygodnie, a nie jak wyszło, że jeden trwał ledwie trzy a drugi będzie miał aż pięć tygodni.
Jak juz pisalem sezony są głownie zależne od tego ile czasu potrzebują na zrobienie patcha. To determinuje daty a nie to ,żeby sezony były jak najrówniejsze sobie. Nie będą się naginać tylko po to, żeby sezony były równe. Święta tylko potegują efekt krótszego czy dłuższego sezonu.

Gratuluję szczęścia w meczu ;)
 

Lexor

Forum veteran
@luk757: Jak napisałem, nic raczej nie musieliby specjalnie naginać, bo z ich perspektywy (ze względu na rózne święta / urlopy pracowników) prace nad obecnym / kolejnym sezonem trwają tyle samo, około 3 tygodni.

Co do meczu - właśnie szukałem Twojego posta by napisać GG. ;)
Sam się zdziwiłem jak dużo pomógł mi w R1 Jaskier zabijający Twoją Bestię. :eek:
Ten nowy tryb sezonowy ma tą fajną losowość a'la Arena i, jak dla mnie, jest o wiele lepszy od tego co kombinują przy Drafcie.
 
Last edited:
@luk757: Jak napisałem, nic raczej nie musieliby specjalnie naginać, bo z ich perspektywy (ze względu na rózne święta / urlopy pracowników) prace nad obecnym / kolejnym sezonem trwają tyle samo, około 3 tygodni.
Kiedy oni dokładnie zaczynają te pracę to my nie wiemy (zanim kończą jedno już pracują nad kolejną rzeczą), wiemy kiedy kończą mniej więcej. Serio gdyby tak łatwo byłoby dostosować długość sezonu do aktualnych możliwości zespołu to mielibyśmy każdy sezon po 30 dni.
Co do meczu - właśnie szukałem Twojego posta by napisać GG. ;)
Sam się zdziwiłem jak dużo pomógł mi w R1 Jaskier zabijający Twoją Bestię. :eek:
Ten nowy tryb sezonowy ma tą fajną losowość a'la Arena i, jak dla mnie, jest o wiele lepszy od tego co kombinują przy Drafcie.
Tryb jest spoko ale Draft jest duzo bardziej skillowy. Tu za dużo zależy od Rng a taktyka się często sprowadza do wyrzucania najlepszej karty jaką się aktualnie wylosuje i liczenie na to, że wylosujemy lepiej od przeciwnika. Wiem, są odstępstwa ale nadal RNG rzutuje bardzo mocno.
 

Lexor

Forum veteran
Obecny tryb Draftu ma ten podstawowy problem, że "muszą przy nim dodatkowo siedzieć" robiąc/aktualizujac/zmieniając paczki, na co chyba nie mają czasu, co było widać na przykładach rzeczy z poprzednich aktualizacji. Pomijam już problem braku opłaty za wejście, bo to pewnie zostanie zmienione, ale póki co można "losować" swoja talię tyle razy ile się tylko chce.

Gdyby tryb Draftu rządził się standardowymi regułami Draftu znanymi z innych karcianek (a nie takimi udziwnionymi), to byłoby to o wiele lepsze rozwiązanie i, jeśli już "piszemy o skillu", również "bardziej skillowe".
 
Top Bottom