Sezon Gryfa

+

Alicja.

CD PROJEKT RED


Właśnie rozpoczął się nowy sezon rozgrywek rankingowych! W tym miesiącu, w ramach trybu sezonowego, na początku partii siła każdej jednostki zostaje zmieniona na jej koszt werbunku!

Sezon Gryfa zakończy się w środę, 31 lipca o godz. 10:00. Pamiętajcie — żaden mocarz tego świata, żaden waligóra ani osiłek nie zdoła sparować ciosu zadanego ogonem oszluzga, kleszczami gigaskorpiona lub pazurami gryfa.
 
Wiedźmini wracają do łask :D Z płotką są OP. Kolejny dobry sezon dla Gascona (szkoda, że on taki drogi jest).
 
Znów bardzo dobry pomysł na tryb sezonowy. @Alicja. pochwały dla pomysłodawcy. Jak na razie na 4 tryby tylko ten z sezonu żmii był nieudany (za mało zmieniał w stosunku do zasad podstawowych). W obecnym znów kilka praktycznie martwych kart przechodzi swoją drugą młodość. O Gascoine czy wiedźmińskim trio już było wspominane więc ja podsunę jeszcze combo na Ronvida. Świetne punkty robi też Vincent i BPP jak na swoją prowizję.
 

Irtek

Forum regular
Naprawicie w końcu te questy pucharkowe z drzewek sezonowych? Kolejny sezon i powtórka z rozrywki - zablokowałem się na pierwszym, jakże prozaicznym zadaniu polegającym na wygraniu sześciu rund w trybie sezonowym. Zalicza mi może co piątą wygraną rundę. Mam dopiero 3 wygrane a wykonałem ten quest już pewnie kilka razy. Nie mam całego dnia, żeby grać w Gwinta. Jak znajdę czas i zasiądę przed kompem, chcę wykonać zadanie szybko i sprawnie a nie ślęczeć nad nim 2 dni, bo nie zalicza mi wygranych. Jak są takie problemy z pierwszym zadaniem z brzegu, to strach pomyśleć, ile czasu będę robił pucharek polegający na wygraniu 18 rund z prowadzeniem dwudziestopunktowym.
 

Lexor

Forum veteran
@Alicja. Kto wpadł na pomysł, żeby w sezonie gryfa w drzewku sezonowym dać nagrodę w postaci karty premium Kaedweńskiego setnika, skoro mamy w grze kartę Gryfa?

Co więcej: do tej pory w drzewkach sezonowych mogliśmy odblokowywać wersje premium kart z talii startowych (np. w sezonie niedźwiedzia był to niedźwiedź, w sezonie elfa był to elf). Setnik był kiedyś w talii startowej, ale wyleciał po ostatnich zmianach. Gryfa wcześniej nie było, ale teraz już jest częścią talii Potworów, więc o wiele lepiej tu pasuje jako nagroda.

Skąd więc pomysł tego setnika?
 
Też uważam, że sezon gryfa jest świetny, daje możliwość grania bardzo zróżnicowanymi taliami i kartami. Mi do tej pory nie przypadł do gustu jedynie Niedźwiedzia, był mocno zbugowany przez Gudmunda.
Co do bugów, też Wam się dziwna wyświetla nagroda (ramka) w kontraktach za wykonanie 15 zadań wspierając Syndykat podczas pojedynków? Raz ramka Nilfgaardu, raz Scoia, to jaka jest za to tak na prawdę nagroda?
P.S. Kim do wuja Wacka jest Jerzy z Kagen?? :shrug: Jakiś stryjeczny siostrzeniec Jerzego z Klanu? :LOL: Bo nawet podobny nieco.
 
Też uważam, że sezon gryfa jest świetny, daje możliwość grania bardzo zróżnicowanymi taliami i kartami. Mi do tej pory nie przypadł do gustu jedynie Niedźwiedzia, był mocno zbugowany przez Gudmunda.

A widzisz bo ja zapomniałem zupełnie o tym trybie ponieważ go olałem jak przeczytałem jego mechanikę :) Zatem z obecnym jak dotąd było 5 trybów z czego 2 super (Elfów i obecny), 1 przyzwoity (Magii za niestety ograniczenie sensowności decków do Nilfgaardu z 3 dowódcami, Królowej Krabopająków oraz Francesci, ale za rok dojdzie co najmniej Tasak i już będzie ciekawiej) i 2 słabe (Niedźwiedzia i Żmii).
 
Ktoś tu chyba w Wiedźmina 3 nie grał... Albo nie czytał w nim wiele :coolstory:
Ja grałem, ale też już nic nie pamiętam. Gra wyszła już ponad 4 lata temu. Warto dodać, że ten wiedźmin nie był główną postacią, tylko wspomniany raz czy dwa, więc można bylo nawet jego imię pominąć.
 
Dokładnie tak, grałem w Wiedźmina 1,2,3 zebrałem 100% znaków zapytania, rozegrane na GOGu w W3 mam 218 godzin a nie wiem czy liczyli dodatki i tak jak mogę zrozumieć obecność Letho w sezonie żmii pomimo, że nie jest to postać książkowa to jednak był jednym z głównych bohaterów W2 i dla nowych fanów wiedźmina mógł mieć ciekawą historię i zachęcić do zagrania w drugą część, tak jakiś Jurek nic nie wnoszący swoją osobą do tego uniwersum jest po prostu nieciekawy i poświęcenie całego drzewka jego historii jest bezsensowne. Zachęćmy zagranicznych graczy do sięgnięcia po książki, do pogrania w gry, niedługo do obejrzenia serialu, streszczając im kluczowych bohaterów jak ostatnio Triss, Yen i Keira.
 
Z jednej strony "e, setnik premium w sezonie gryfa?", a z drugiej do sezonu gryfa nie chcemy wiedźmina szkoły gryfa, tylko kogoś bardziej znanego, mimo że wcale nie będzie tam pasował. Jak widać, nigdy się nie dogodzi.
 
@Seavro A możesz jakoś racjonalnie wytłumaczyć znalezienie się setnika zamiast karty strikte "Gryf" w sezonie GRYFA? Wiedźmin ze szkoły gryfa, który miał udział w uniwersum Wiedźmina jedynie w jednej części gry, w dodatku przygoda gracza z jego postacią nie zajęła raczej nikomu dłużej niż 5 minut? Ok może być jako akcent, co najwyżej jakiś avatar ale nie cały sezon, miesiąc, drzewo "dowódcy". Mi można jak najbardziej dogodzić, bo może nie zauważyłeś, że wcześniej napisałem, iż mechanika tego sezonu jest na prawdę baaardzo fajna i tutaj duże brawa, ale zwracam też uwagę na rzeczy, które mi się nie podobają i tyle.

Dodatkowo znów zero informacji (chyba, że przeoczyłem to sorry) o obecności trybu specjalnego na arenie, gdzie gramy tylko i wyłącznie kartami z dodatku Novigrad. Dla osób, które skupiają się na wykonywaniu kontraktów jest to o tyle ważna informacja, że kontrakty takie jak "Mieszczuch" czy "Na Nich!" będą później bardzo trudne do wykonania (w przypadku mieszczucha to chyba nawet niemożliwe) a tryb jest ograniczony w czasie i potrwa (jeśli dobrze zapamiętałem) jeszcze jakieś 17 dni.
 
Last edited:
Gdyby chociaż ten Jerzy miał swoją kartę w grze :p

Jak dla mnie najlepszym wyborem byłby Coën, jedyny z dobrze poznanych wiedźminów który nie został jeszcze ukazany w grach. Ale może czekają na serial by wygląd się zgadzał (tak jak zaczerpnęli na przykład wygląd Vissegerda z poprzedniego serialu)
 
Top Bottom