#Shutterpunk2077 — Konkurs Trybu Foto Cyberpunka 2077

+
Witam,
Zadam pytanie tutaj ponieważ nie widziałem nigdzie rozwiązania.
Chciałem poprawić zdjęcia do konkursu foto.
niestety ku mojemu zdziwieniu przechodząc do trybu foto i naciskając spację aby zapisać zdjęcie, praktycznie nic się nie dzieje. Przez dosłownie moment znika HUD odpowiedzialny za tryb fotograficzny i pojawia sie znowu. Trwa to dosłownie mgnienie oka, gdzie wcześniej zajmowało dłuższą chwilę zapisanie zdjęcia.
Niestety pełen obaw zaczałem szukacpoprawionych zdjęc.
Folder ze zdjęciami widnieje cały czas w systemie, ale nie dodają się żadne nowe obrazy.

Próbowałem już wszystkiego. Wracałem do wcześniejszych wersji gry. Odinstalowywałem i instalowałem grę z obrazu gry oraz normalnie sciągając ja po praz kolejny przez GOGa. Sprawdzałem równiez różne sejwy.
Żadna z tych rzeczy nie pomogła. Mogę odpalić tryb foto, tylko co z tego jak nie zapisuję on żadnych zdjęć :(
Pewnie już za późno, jeśli chodzi o konkurs, na szczęście ja nie miałem takich problemów, ale jeśli ktoś po prostu chce robić screeny to podpowiem, w trybie foto klikając przycisk Tab można ukryć HUD i wtedy PrintScreenem lub zewnętrznym programem zrobić screena, swoją drugą to najszybszy sposób na robienie seryjnie screenów, w dodatku mając pełną swobodę nad kontrolą kamery, co pozwoliłoby na jednoczesne ruszanie i robienie screenów bez konieczności czekania, bo niestety w przypadku trybu foto, gdyby za szybko wciska się spacje to robi screena razem z HUDem.
 
Noc w Night City
 

Attachments

  • photomode_11012021_003110.png
    photomode_11012021_003110.png
    2.5 MB · Views: 60
Nie biorę udziału w konkursie, bo nie mam konta na Twiterze (i nie zamierzam zakładać). Jest już też po terminie zgłoszeń, więc tak teraz na luźno pochwalę się jakie fotki bym wybrał.

1. Kategoria Akcja
photomode_04012021_172900.jpg


2. Kategoria Widok
photomode_09012021_010901.jpg


3. Kategoria Portret
photomode_08012021_174756.jpg


(szczególnie ciężki wybór mam w tej 3 kategorii bo mam sporo portretów zarówno V jak i NPC)
 
Super konkurs. Niestety spóźniłem się, szkoda. Pewnie bym i tak bym nic nie wygrał, ale zależało mi, na wysłanie moich zdjęć. Dziękuje za przedłużenie konkursu :)
 
Last edited:
Wrzuciłem zestaw 3 zdjęć ale widzę, że konkurs przedłużony więc jeśli zrobię coś lepszego to rozumiem, że mogę je zamienić nowymi.
Chyba nie bardzo. Na jednego uczestnika przypadają trzy zrzuty, więc jeżeli już zamieściłeś tweeta z podanym hashtagiem, to zdublowane zgłoszenie raczej nie będzie brane pod uwagę.
 
Chyba nie bardzo. Na jednego uczestnika przypadają trzy zrzuty, więc jeżeli już zamieściłeś tweeta z podanym hashtagiem, to zdublowane zgłoszenie raczej nie będzie brane pod uwagę.
OK, ale chodzi mi o zamianę, starego tweeta chyba można usunąć? Czy nie ma sensu już kombinować?
 
#Shutterpunk2077 — Konkurs Trybu Foto Cyberpunka 2077 został przedłużony! Na Wasze zgłoszenia czekamy do niedzieli, 31 stycznia, do godziny 23:59. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni do końca lutego.

Powodzenia!
No kurcze teraz to już chyba po ptokach, specjalnie czekałem do ostatniego momentu by ktoś przypadkiem nie podwalił mi pomysłu i by się różnił od reszty zamiast powielać schematy Panam/Judy, a teraz no pozostaje liczyć, że będą lepsze od reszty lub że data zgłoszenia będzie miała znaczenie. Chociaż o tyle dobrze że coś takiego przewidziałem i nie wrzucałem nadmiarowych screenów, których ostatecznie nie wybrałem do konkursu.

Wrzuciłem zestaw 3 zdjęć ale widzę, że konkurs przedłużony więc jeśli zrobię coś lepszego to rozumiem, że mogę je zamienić nowymi. View attachment 11138489View attachment 11138492View attachment 11138495
Dobre pytanie, aczkolwiek, ja chyba nie będę kombinował nawet mimo jakiejś odpowiedzi "z góry" żeby nie było, że coś nie tak zrozumieli lub nagle coś się zmieni, zresztą co ma być to będzie "lepsze jest wrogiem dobrego".

Pytanie na jakiej zasadzie przebiega konkurs:

1. Czy będą przeglądać wszystko ręcznie na Twitterach itp., jeśli tak to czy już robią to w trakcie konkursu zapisując ulubione screeny czy będą to robić po terminie zgłoszeń. Osobiście mam nadzieję, że tego tak nie robią, bo pewnie byłaby to męczarnia, ale jeśli jednak to im strasznie współczuję. Nie wspominając o weryfikacji i potencjalnych dyskwalifikacjach zgłoszeń.

2. Czy będą pobierać zdjęcia, nicki użytkowników oraz opisy, a jeśli tak to czy na bieżąco czy dopiero po zakończeniu wszystkie naraz. Bardziej rozsądna opcja i umożliwiałaby też sortowanie bądź też usuwanie zgłoszeń niezgodnych z regulaminem np. wrzucenia za dużo postów/screenów itp. swoją drogą przydałyby się systemy wykrywania nakładek itp., bo naprawdę widziałem sporo takich zgłoszeń i gdyby ktoś miał to ręcznie przeglądać to no jak już napisałem bardzo współczuję.
 
Last edited:
Było by bardzo fajnie gdyby do konkursu dodano kategorie samochody.
photomode_10012021_174934.png

Edit. Aparat też ma kilka błędów, ponieważ czas ekspozycji to coś więcej niż rozjaśnienie zdjęcia. Nie wiem jak dużą trudnością jest realne odwzorowanie tego w grze? Pytam bo zdjęcia z długim czasem naświetlania są fajne, tak samo jak fajna byłaby manualna skrzynia biegów w shion coyote.
 
Last edited:
#Shutterpunk2077 — Konkurs Trybu Foto Cyberpunka 2077 został przedłużony! Na Wasze zgłoszenia czekamy do niedzieli, 31 stycznia, do godziny 23:59. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni do końca lutego.

Powodzenia!
ajajaj no to słabo, specjalnie czekałem do ostatniego dnia. Z drugiej strony mam czas zrobić lepsze.
 
Jeśli usuniesz poprzedniego tweeta i wrzucisz nowego będzie okej. Ale jeśli zobaczymy, że z jednego konta został wrzucony więcej niż jeden screen dla danej kategorii, nie będą one brane pod uwagę.
Dziękuję za odpowiedź, teraz wszystko jasne. Zobaczę, może uda mi się podmienić na coś lepszego. Lecz prawda jest taka, że muszę trochę odstawić tryb foto bo ostatnio za bardzo się wciągnąłem i więcej w nim siedziałem niż grałem w samą grę. 😆 A fabuła i zlecania czekają, robota sama się nie zrobi.
 
Top Bottom