Składniki Alchemiczne

+
Składniki Alchemiczne

Witam

Mam obecnie na liczniku przegranych 87h, wszystkie questy zrobione, ale za żadne skarby nie mogę znaleźć paru składników alchemicznych.
Poszukuję:
Cienistego pyłu - (wypada z Północnic) ktoś ma namiar na miejsce spawnu tej maszkary?
Skóra Ekimmy - (wypada z Ekimmy) zabiłem parę tych kreatur ale z żadnej nie dostałem skóry lub gdzieś tą skórę wywaliłem
Krew Pożeracza (wypada z Pożeracza) podobna sprawa jak z Ekimmą tyle że przy śmierci pożeracz eksploduje i nie zostawia lootu.

Byłbym wdzięczny za zamiary na te potwory lub też na kupca który sprzedaje te składniki.

Z góry dzięki.
 
Podłączam się do pytania.
I taka uwaga są itemy, których się prawię nie da zdobyć. :D
 
Pożeraczy jest zawsze kilka we wsi Toderas, w Velen, na południe od Oxenfurdu za rzeką. Przed chwilą sprawdzałem i z każdego zabitego wypadła mi krew. Jeśli Tobie nie wypada- to pewnie niestety bug i pozostaje jedynie modlenie sie o naprawę tego w patchu
Ale ze skóra Ekimmy mam ten sam problem- mimo, że zabiłem wszystkie 3, skóry żadnej nie mam. Nie wiem za bardzo co mogło się z nimi stać, bo żadnych składników nie sprzedawałem od samego początku gry :/ Gdy poszperałem trochę w necie wszyscy mówią, że jedynym sposobem na zdobycie ich jest korzystanie z cheatow, ale średnio mi się to uśmiecha. Szczególnie, ze to samo mówili o wątrobie z trolla, a koniec końców udało mi się znaleźć re-spawnujacego się trolla skalnego. Wiec pozostaje jedynie teraz szukać Ekimmy :)
 
Skóra z Ekimmy - trafiłem dotąd w grze na 3 (wszystkie związane z questami/zleceniami), skóry wypadały zawsze... ale i tak nie wystarczyły. Jako składnik jest wymagana chyba w 4-5 receptach.

Cienisty Pył - to samo, dotąd spotkałem może 2 północnice, obie questowe.

Wątroba Trolla - pomiędzy Arinbjorn a Kaer Muire jest jaskinia z trzema trollami, które cię zawsze atakują (inne można "spławić" w rozmowach), tam też jest jeden ze schematów misiowego rynsztunku, a w pobliżu (nad) miejsce mocy. Mnie wątroby wypadły z całej trójki, a gdyby nie - pewnie można próbować do skutku, z reloadem.

Przy okazji, mam pytanko o receptury, gdzie je dostać?

Dekokt Raffarda Białego - ulepszony
Grom - ulepszony i wyśmienity
Jaskółka - wyśmienita

Księżycowy Pył i Północny Wiatr - ulepszone i wyśmienite (o ile są?)

oleje przeciw upiorom, przeklętym, drakonidom, zwierzętom, reliktom, ogrowatym - wyśmienite (o ile są?)
 
Grom ulepszony - Zielarz, w ruinach karczmy, płd Ard Skellig. Wyśmienity Gremista, druid, też na Ard Skellig.
Księżycowy Pył ulepszony - zielarz w Novigradzie (tylko nie ten na rynku, tylko na płd od rynku za rzeką)
Dekokt u zielarza na płn-wsch od Oxenfurdu, tylko, że sam dekot jest u mnie zabugowany i nie pojawia sie w listach receptur :/
A wyśmienitą Jaskółke dostałem od Vesemira w Kaer Morhen, ale juz gotową miksturę, więc nie wiem gdzie znależć recepture

A co do olejów- są wyśmienite receptury, znalazłem wszystkie, poza olejem przeciw drakonidom w najróżniejszych "pytajnikach", głównie na Skellige
 
Last edited:
Pożeraczy jest zawsze kilka we wsi Toderas, w Velen, na południe od Oxenfurdu za rzeką.
Dzięki za info faktycznie były Pożeracze i mam już krew.

Od siebie dodam, że Pożeracze można też znaleźć na północ od bramy Oxenfurckiej, na cmentarzu przy krematorium w nocy.
 
Poszukuję pancerza z potwora wie ktoś moźe coś ?
Brakuje mi tego składnika do zrbroi niedzwiedzia
 
Poszukuję pancerza z potwora wie ktoś moźe coś ?
Brakuje mi tego składnika do zrbroi niedzwiedzia

Jak rozłożysz na czynniki pierwsze skórę z wywerny albo z innej bestii to będziesz miał pancerz :) Ja też szukam skóry ekimmy, ktoś coś wie gdzie szukać tych potworów ? Z góry dziękuje za pomoc :)
 
Za Oxenfurt-em na polach obok chaty zielarza(tego niziołka) po północy można znaleźć Północnice. Również chyba po południu Południce można tam znaleźć. Może też w innych lokacjach gdzie występują Południce, występują też Pónocnice, pewnie też gdzieś godzinach nocnych.
 
Mam recepturę na wersję wyśmienitą, ale gdzieś przegapiłam ulepszoną - ktoś wie gdzie znajdę recepturę na ulepszony olej przeciwko zwierzętom?
 
Znalazłam, recepturę na ulepszony olej przeciwko zwierzętom można kupić w Novigradzie u kapłana/alchemika.
 
Grom ulepszony - Zielarz, w ruinach karczmy, płd Ard Skellig.

Teoretycznie, powinien być w skrzyni pod wodą pod nawiedzonym drzewem. Natomiast u mnie, później w grze, znalazłem recepturę u niziołka w Novigradzie.

Zauważyłem, że większość składników potrzebnych do odwarów wypada dopiero z "zadaniowych" potworów. Ubiłem kilka krabopająków, ale składnik do odwaru z krabopająka był dopiero w truchle z "Zaginionego brata".
 
Last edited:
To ja się grzecznie zapytam gdzie można znaleźć kuroliszki bo potrzebuje żołądka tej bestyjki a z quest-owej bogowie wiedźmina poskąpili.

Już nieistotne. Znalazłem. Podziękowania dla Raelag-a.

Natomiast jeśliby ktoś mi powiedział gdzie mogę znaleźć te dwie recepty:

Wyśmienity olej przeciwko przeklętym
Wyśmienity olej przeciwko drakonidom

To bym chyba miał całą alchemię zrobioną w sensie petardy, eliksiry, odwary i oleje.
 
Last edited:
To ja się grzecznie zapytam gdzie można znaleźć kuroliszki bo potrzebuje żołądka tej bestyjki a z quest-owej bogowie wiedźmina poskąpili.

Już nieistotne. Znalazłem. Podziękowania dla Raelag-a.

Natomiast jeśliby ktoś mi powiedział gdzie mogę znaleźć te dwie recepty:

Wyśmienity olej przeciwko przeklętym
Wyśmienity olej przeciwko drakonidom

To bym chyba miał całą alchemię zrobioną w sensie petardy, eliksiry, odwary i oleje.

Bardzo dużo wyśmienitych olejów znalazłem w znakach zapytania na Skellige, tam znalazłem na pewno przeklęty olej wyśmienity, ale i tak nie mogę go zrobić bo gra skąpi Ekimmy, a co za tym idzie nie da rady zdobyć z niej skóry ( są dosłownie 3 sztuki tej bestii :( A możesz się podzielić wiedzą gdzie znalazłeś wyśmienity olej przeciwko reliktom i wyśmienity olej przeciwko hybrydom ? Bo tych dwóch mi brakuje( no jeszcze brakuje mi również wyśmienitego na drakonidy, ale tobie też :p ) Dziękuje za pomoc :)
 
No i tu jest problem, bo nie zwracałem uwagi co i gdzie znajduje :( . Cieszyłem się gra i spontanicznym rąbaniem mieczem. Teraz mam wszystkich na statku po Eradina.

Na pewno ich nie kupilem. Natomiast w Velen i Nowogardzie mam wszystkie pytajniki odkryte. W Skelige natomiast tylko kilka więc będę szukał. Jeśli znajdę na drakonidy to dam znać.

P.S. Na anglojęzycznym forum wyczytałem że podobno lokacje gdzie można znaleźć wyśmienite receptury są losowe, a dokładniej ze w danej lokacji wypada receptura ale dla każdej gry inna. Warto by sprawdzić czy tak jest.
 
Last edited:
Potrzebny owoc bellisy!!!!

Mama problem ze znalezieniem owocu bellisy. Czy w ogóle można go kupić u kogoś czy tylko da się zdobyć?
 
Mama problem ze znalezieniem owocu bellisy. Czy w ogóle można go kupić u kogoś czy tylko da się zdobyć?

Podobno wokoło wioski Biały sad i u zielarki w tamtej okolicy.

Chciałbym podłączyć się do pytania o jad krabopająka. Jak na razie utłukłem 7 besti: jadowity + 5 małych w quescie z zaginionym bratem i jednego w wersji czołg pilnującego skarbu lekko na północny wschód od Nowigradu. Jest jakieś nnie questowe miejsce gdzie te paskudy się pojawiają
 
Chciałbym podłączyć się do pytania o jad krabopająka. Jak na razie utłukłem 7 besti: jadowity + 5 małych w quescie z zaginionym bratem i jednego w wersji czołg pilnującego skarbu lekko na północny wschód od Nowigradu. Jest jakieś nnie questowe miejsce gdzie te paskudy się pojawiają
Jest respawnujący się jadowity krabopająk lvl 31, niedaleko obozowiska druidow na Skellige. Jezeli od drogowskaz ruszymy drogą na północ po kilkunastu metrach dojdziemy do rozwidlenia i właśnie gdzieś w tej okolicy powinien być.
 
Top Bottom