Składniki Alchemiczne

+
Pomijając sposób który podał bitels.sas (btw mogli to poprawić już bo generalnie większość zniszczonych prze zemnie gniazd i ich okolica pozostaje pusta jak tam trafiam w związku z jakimiś questami czy po prostu przejeżdżam w okolicy) nekerzy wojownicy są jak dla mnie dość powszechni na Ard Skelig w Valen są 3 lokacje w których tez od czasu do czasu pojawia się paczka z tym panem na czele:
- spalona chata na północ od karczmy do której prowadzi nas quest z szukaniem nilfgardzkiego agenta
- nieco na północny zachód od chałupy guślarza jest jaskinia w okolicy której nekery poruszają się pomniejszymi stadami po nawet 10-20 osobników (w jaskini spotkałem trola i znalazłem skrzynkę ze schematem na coś z kolekcji misia albo wilka)
- teren między świątynią a wioską związanymi ze świńskim questem
 
Nie chodzi o gniazda... Serce nekkera ma również drop z nekkera wojownika i nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że serce nigdy nie wypadło mi ze zwyczajnego nekkera. W każdym bądź razie- tam przy tych gniazdach, nawet jeśli je zniszczymy, dalej pojawiają się nekkery (w tym po jednym nekkerze wojowniku na 3 gniazda). I jest to jedyne znane mi miejsce gdzie jest respawn wojowników.
Bo to, że gniazda pozostają zniszczone nie ma nic do rzeczy
 
Nie chodzi o gniazda... Serce nekkera ma również drop z nekkera wojownika i nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że serce nigdy nie wypadło mi ze zwyczajnego nekkera. W każdym bądź razie- tam przy tych gniazdach, nawet jeśli je zniszczymy, dalej pojawiają się nekkery (w tym po jednym nekkerze wojowniku na 3 gniazda). I jest to jedyne znane mi miejsce gdzie jest respawn wojowników.
Bo to, że gniazda pozostają zniszczone nie ma nic do rzeczy
Nom, ale mi chodzi o to że przy gniazdach które rozniosłem potworki juz sie nie spawnują. Chyba że generalnie gniazdo było w miejscu gdzie gra ma zapisane pojawianie sie gangów różnych kreatur. Z mojej obserwacji wynika że tak jak normalnie gniazda pilnuje do 5 sztuk szkarad (mniej jak coś silniejszego) tak jeśli gniazdo jest zaraz obok spawn pointa to tych bydlaków do ubicia może być nawet do 10 - np gniazdo harpi w rozwalonym drewnianym forcie na Ard Skelig - zawsze tam tego jak psów jest a byłem tam 3 razy
- znak zapytania - (wtedy spaliłem gniazdo)
- quest z mieczem
- poszukiwanie schematów (swoją drogą schemat tam schowany jest w taki sposób że jak rozkminiłem o co chodzi to poszła pewna ilość pań lekkich obyczajów w ściany pokoju ;) )
Z kolei inne gniazda które są totalnie na uboczu raz rozdupczone pozostają puste i czasem tylko w okolicy coś sie pęta czesto z innego gatunku niż pierwotni władcy okolicy

W kazdym razie tak czy siak do listy tych trzech do gniazd spokojnie można dodac odwiedzenie lokacji które podałem
 
Jakby ktoś szukał jadu krabopająka, to właśnie znalazłem lokację jadowitego krabopająka z którego owy jad da się uzyskać.
Znajduje się on w jaskini na południowym zachodzie, południowo wschodniej wyspy na skellige, tej, w na której jest wioska Harviken.
Ale ostrzegam, że ma on wysoki poziom, i ma obstawę z trutniów endragi na 20 poziomach. Polecam wyśmienitą wilgę ^^
 
Cześć wszystkim. Mam problem, to moja pierwsza przygoda z Wiedźminem i nie skumałem na jakiej zasadzie działają eliksiry. Wyrzucałem i robiłem od nowa. Mam teraz problem z gromem i gromem ulepszonym. Nie mogę nigdzie znaleźć embrionu z endriagii który jest niezbędny to zrobienia tych eliksirów. Pomóżcie proszę. Gdzie można to znaleźć ?
 
Najczęściej wypada to z wojowników endriagi (przynajmniej mi).
Rzeczonych wojowników jak psów znajdziesz w kilku lokalizacjach, ale najłatwiejsza dla postaci która niekoniecznie jest daleko w postepach gry jest lasek ciut na północ od strzeżonej przez redańczyków przeprawy na pontarze tej gdzie masz np goscia handlującego lewymi papierami do przejścia. Na północ od palisad masz dwa blisko siebie znaki zapytania (albo 3 nie pamietam). są to co do jednego gniazda potworów, między nimi sporo tego tałatajstwa sie penta, kolejne popularne miejsce to taka zalesiona przełęcz na północy Ard Skelig (droga zaczynająca sie na plaży wielorybników na wschodzi idąca na zachód)
 
Witam poszukuję respiącego się trola jaskiniowego bo potrzebuję wątroby tego potwora. Sprawdziłem już jaskinię w Velen niedaleko Guślarza i pomiędzy Arenbjorn a Kaer Mute tuż pod miejscem mocy, a także kuźnie na wyspie Undvig i nic.
 
@Egnuminu
Na wschód od Łysej Góry w Velen, na (albo przy, albo pod- zależy gdzie sie zrespawnuje) moscie przy którym było stare obozowiska bandytów, na drodze które prowadzą do ruin gdzie walczymy z cyklopem. Ale tylko pod warunkiem, że wcześniej to obozowisko oczyścimy
 
Grom ulepszony - Zielarz, w ruinach karczmy, płd Ard Skellig. Wyśmienity Gremista, druid, też na Ard Skellig.
Księżycowy Pył ulepszony - zielarz w Novigradzie (tylko nie ten na rynku, tylko na płd od rynku za rzeką)
Dekokt u zielarza na płn-wsch od Oxenfurdu, tylko, że sam dekot jest u mnie zabugowany i nie pojawia sie w listach receptur :/
A wyśmienitą Jaskółke dostałem od Vesemira w Kaer Morhen, ale juz gotową miksturę, więc nie wiem gdzie znależć recepture

A co do olejów- są wyśmienite receptury, znalazłem wszystkie, poza olejem przeciw drakonidom w najróżniejszych "pytajnikach", głównie na Skellige

Witam. Olej przeciw drakonidom jest na północ od Novigradu, w siedlisku potworów ( jest ciekawie ukryty, najpierw używasz artefakty Keiry a potem musisz rozwalić ścianke znakiem Aard ). Ja mam inny problem, czy ktoś wie gdzie zdobyć PODSTAWOWĄ recepture gwiazdy tańczącej xD Przechodzę drugi raz i nie wiem jakim cudem jej nie znalazłem, a nie chce mi się na ślepo szukać. A z wyśmienitych olejów jeszcze nie wiem gdzie szukać przeciw upiorom i insektoidom ; / Z góry dzięki za pomoc.
 
Ja mam inny problem, czy ktoś wie gdzie zdobyć PODSTAWOWĄ recepture gwiazdy tańczącej xD Przechodzę drugi raz i nie wiem jakim cudem jej nie znalazłem, a nie chce mi się na ślepo szukać. A z wyśmienitych olejów jeszcze nie wiem gdzie szukać przeciw upiorom i insektoidom ; / Z góry dzięki za pomoc.

A nie jest przypadkiem tak, że wszystkie receptury i tak można zdobyć od trio Guślarz, zielarz nizioł na prawo od Oxenfurtu i Germita (czy jak tam temu mistrzowi zielarstwa ze Skellige było)? Bo ja u nich zdobyłem ostatecznie wszystkie receptury których mi jeszcze brakowało.
 
Mają ich sporo (zwłaszcza na kamienie), ale nie wszystkie. Czytając ten temat dochodzę do wniosku że jednak recepty są rozmieszczane losowo podczas tworzenia nowej gry - wiele recept mam z innych miejsc które tu podano, kilku których nie mam nie znalazłem tam gdzie polecano szukać że "na pewno jest".
Zgodzę sie jednak że bardzo dużo recept dostanie się u druida i niziołka w okolicy Oxenfurtu. Gusialż w moim wypadku był porażką, pare recept na odwary których i tak nie używam
 
A nie jest przypadkiem tak, że wszystkie receptury i tak można zdobyć od trio Guślarz, zielarz nizioł na prawo od Oxenfurtu i Germita (czy jak tam temu mistrzowi zielarstwa ze Skellige było)? Bo ja u nich zdobyłem ostatecznie wszystkie receptury których mi jeszcze brakowało.

Czy masz na myśli zielarza z lokacji "Chata Zielarza" właśnie niedaleko Oxenfurtu? Bo właśnie przez przypadek ją odnalazłem i miał szukaną przeze mnie gwiazdę tańczącą , ale nic poza tym. Guślarz zaliczony, gremista również. Wciąż brakuje mi 3 wyśmienitych olei, a gdy przechodziłem za pierwszym razem jestem pewien że miałem wyśmienity na istoty magiczne ; / Bo tego na upiory i insekty jeszcze wcale nie znalazłem..
 
Jak mówimy o zielarzu w okolic Oxenfurtu to właśnie chodzi o tego który ma własny drogowskaz. Nieźle zaopatrzonym zielarzem jest również gość mieszkający po sąsiedzku do agenta Triss w Novigradzie - ciąg kamienic nad kanałem w którym pływasz za wyrzuconymi trutkami na szczury, blisko zgniłego gaju.
Jesli chodzi o olej na insekty to jest on gdzieś w Velen, miałem już "złotą" receptę wchodząc do Novigradu sczyściwszy wczesniej Velen ze znaków zapytania, natomiast jeśli chodzi o olej na magiczne paskudy to sam jadę na żółtym i nigdzie nie trafiłem lepszego
 
Ja znalazłem wyśmienity olej na upiory w Grocie ( ma własny drogowskaz) na południe od Oxenfurtu niedaleko wsi toderas, być może w tym miejscy ktoś będzie miał inny wyśmienity olej... Dalej brakuje mi wyśmienitego przeciwko drakonidom, hybrydom i reliktom ktoś coś ? :)

Edit:
Właśnie udałem się do siedliska potworów ja pisał @browar1717 w celu odnalezienia wyśmienitego oleju na drakonidy i był dokładnie w wyżej opisanym miejscu, wiec może jakieś konkretne oleje są jednak w konkretnych miejscach ? :)
 
Last edited:
Ja też potwierdzam że wyśmienity olej przeciwko drakonidom znajduje się w tej grocie nad novigradem. A wie ktoś z Was gdzie mogę znaleźć wyśmienite oleje na trupojady, relikty, istoty przeklęte i zwierzęta?
 
Ukończyłem grę odkrywając wszystkie znaki ? na wszystkich mapach i wciąż nie mam recepty na "Vitriol". Co mi po 36 poziomie gry, podczas gdy brakuje mi 1/5 recept w tym tych najlepszych, bo poszczególne składowe wymagają wpierw wydropienia recept? Nie można ich (recept) też kupić. Sprawdziłem u Mistrza Zielarstwa - druida na Skellige i u pozostałych zielarzy w Novigradzie/Velen. Trochę to wkurzające, bo nie mam już skrzynek do otworzenia, z któych mogą te recepty wypaść, ani też nie mogę ich kupić. Może ktoś ma jakiś pomysł jak to rozwiązać?
 
@mafiafb duże ilości receptur znalazłem podczas zadania "Teraz albo nigdy", gdy razem z Triss przechodzimy przez kanały pod Novigradem. Tylko trzeba sprawdzać wszystko, bo receptury potrafią być w beczkach, pakunkach i koszach (co jest dziwne, bo zazwyczaj znajdujemy je tylko w skrzyniach).

A tak btw to troche dziwne, bo wydaje mi się, że większość receptur na składniki (Vitiriol, Rubefo itp) kupiłem właśnie u Gremisty na Skellige
 
Dzisiaj udało mi się znaleźć wyśmienity olej przeciwko hybrydom, znalazłem go koło zamtuza w Novigradzie przy moście w wodzie :) Był w skrzyni :D Został jedynie wyśmienity przeciwko reliktom, ktoś coś ?
 
Top Bottom