Składniki Alchemiczne

+
Ukończyłem grę odkrywając wszystkie znaki ? na wszystkich mapach i wciąż nie mam recepty na "Vitriol". Co mi po 36 poziomie gry, podczas gdy brakuje mi 1/5 recept w tym tych najlepszych, bo poszczególne składowe wymagają wpierw wydropienia recept? Nie można ich (recept) też kupić. Sprawdziłem u Mistrza Zielarstwa - druida na Skellige i u pozostałych zielarzy w Novigradzie/Velen. Trochę to wkurzające, bo nie mam już skrzynek do otworzenia, z któych mogą te recepty wypaść, ani też nie mogę ich kupić. Może ktoś ma jakiś pomysł jak to rozwiązać?

jest filmik z youtube pokazujący miejsce gdzie znajduje się Vitriol - miałem go u siebie w tym samym miejscu, więc to chyba stała lokacja na Skellige
youtube.com/watch?v=wOhSpdbSnfc
nie mogę dać linka, bo poniżej 10 postów forum nie pozwala ale wystarczy, że dodasz www. na początku ;)
 
Krew zgnilca - dość duży problem.

Witajcie,
mam problem, ponieważ nigdzie nie mogę znaleźć zgnilców - na Kłomnicy nie ma żywej duszy, szukałem we wsi Toderas - również nie ma, słyszałem, że zgnilce znajdę ponoć w Velen i w okolicach Zamurza Novigradu, ale nie wiem gdzie one konkretnie występują, stoję w miejscu bo nie mogę znaleźć tych zgnilców... Proszę o pomoc..
 
sa na zachod od drzewa wisielcow, ogolnie ja nie mialem problemu z tym(biora wszystko co leci z potworow zawsze) ;p
 
Nie mogę ich znaleźć... może ich tam nie ma? :p czy mógłbyś mi zaznaczyć na mapie gdzie dokładnie mam ich szukać? bo może ja po prostu źle szukam :)
Jak nie uda mi się znaleźć tych zgnilców to będę zmuszony napisać do pomocy technicznej, no bo co innego mi pozostaje... ;p

---------- Updated at 02:24 PM ----------

Jest! Udało mi się je znaleźć, w końcu, po kilku godzinach szukania... zostawiam to dla potomnych, którzy nigdzie nie mogą znaleźć zgnilców (Kłomnica, wieś Toderas, etc.)

http://i.imgur.com/McXUGNF.jpg
 
Wyśmienity na relikty - piszę bo tak długo go szukałem :) - jaskinia ze Starym Grotem, jego leże przy ścianie.
Teraz potrzebuję "tylko" trolli. W 1.11 już w Velen się nie respawnują
 
Co do pożeraczy i algula, to można spotkać w nocy na cmentarzu nieopodal novigradzkiego krematorium (w którym urzęduje alchemik) przy Bramie Oxenfurckiej - odrobinę dalej od drogowskazu, a więc bezpieczniej niż we Wsi Toderas. W nocy też nikt nie pilnuje tego krematorium(do godziny 5), więc kilka drobiazgów więcej…
Aha, zamiast medytacji najlepszą metodą na respawna jest podróż do innych lokacji, np. do Białego Sadu, aby nazrywać niektórych ziółek.
Jeśli chodzi o vitrol, to jeszcze nie dobrnąłem do Skelige, a już gdzieś dorwałem(obkupiłem wszystkich zielarzy i zaglądam do każdej skrzynki, niektóre przepisy bywają w zupełnie niepozornych chłopskich chatach(wyśmienity olej na zwierzęta dorwałem na wieży strażniczej położonej na górze karczmy we wsi Zalipie - wejście po drabinie na ścianie chaty, potem trzeba przejść po kilku deskach). Jak już mamy jakiś przepis, to nie będzie on oferowany u sprzedawców/zielarzy. Warto odwiedzić Keirę Metz jak najwcześniej po wykonaniu zadania „Po Omacku” z przyległościami, bo później jest niedostępna przez sporą część gry.
Wyśmienity olej na przeklęte maszkary dorwałem w budynku naprzeciwko siedziby maszkonurów w Novigradzie(wejście z boku po schodach, wchodzimy na samą górę, w tym po drabinie wystajacej z balii, przepis oraz schemat na srebrny miecz level 23 są w skrzyni pod zapaloną świecą) Teraz zachodzę w głowę, gdzie nałapać tak z 2 kuroliszki na żołądki, bo ten ze skrzekacza koło Kasztelu Wrońce już poszedł na wyśmienity przeciw zwierzętom…
 
Last edited:
Kuroliszka znajdziesz na północ od wsi Arette koło wielkiego drzewa (lubi tam polować na owce ), inny jest na Ard Skellig w pobliżu wsi Fornhala.
 
Dzięki, odwzajemnię się świeżo zdobytą wiedzą na temat trzech wątróbek z trolla jaskiniowego - nie można mieć miękkiego serducha w queście „Spisek”(no chyba, że można do nich wrócić później z lepszym sprzętem - olej wysechł mi po pierwszym, miecza zeszło 20%). Mutagenu jednak z trolla jeszcze nie mam, formuła na odwar usycha z tęsknoty…
Zlewanie wątku głównego ma jednak swoje zalety - Jeszcze na Skellige nie trafiłem pomimo 100 godzin myszkowania, a już sporo flaszek i flakoników mam w wersji wyśmienitej(kot, co działa z bonusami skilla alchemii przez 15 minut to nie w kij dmuchał, większość jaskiń da się przeszukać dokładnie w tym czasie).
 
Last edited:
Ja znalazłem wyśmienity olej na upiory w Grocie ( ma własny drogowskaz) na południe od Oxenfurtu niedaleko wsi toderas, być może w tym miejscy ktoś będzie miał inny wyśmienity olej... Dalej brakuje mi wyśmienitego przeciwko drakonidom, hybrydom i reliktom ktoś coś ? :)

Edit:
Właśnie udałem się do siedliska potworów ja pisał @browar1717 w celu odnalezienia wyśmienitego oleju na drakonidy i był dokładnie w wyżej opisanym miejscu, wiec może jakieś konkretne oleje są jednak w konkretnych miejscach ? :)

Potwierdzam obie informacje, dodam tylko, że ściana którą trzeba zniszczyć Aardem w pierwszej lokacji nie podświetla się po użyciu zmysłu, natomiast jest na niej znak Aard. Oprócz tego na mapie widać małą, ślepą odnóżkę. W drugiej lokacji natomiast skrzynia ze schematem stoi bardzo blisko stalagmitów, które podświetlają się razem z nią po użyciu zmysłu i też można ją przeoczyć.

Wyśmienity olej na przeklęte maszkary dorwałem w budynku naprzeciwko siedziby maszkonurów w Novigradzie(wejście z boku po schodach, wchodzimy na samą górę, w tym po drabinie wystajacej z balii, przepis oraz schemat na srebrny miecz level 23 są w skrzyni pod zapaloną świecą) Teraz zachodzę w głowę, gdzie nałapać tak z 2 kuroliszki na żołądki, bo ten ze skrzekacza koło Kasztelu Wrońce już poszedł na wyśmienity przeciw zwierzętom…

Kto to są maszkonury, bo jakoś nie mogę dojść? A ten olej, to jedyny jakiego mi brakuje :(.

E: Dobra, już doszedłem, że o Maskonury chodzi :).
 
Last edited:
Dobra, już doszedłem, że o Maskonury chodzi .
Jakoś tak to szło.
Wyśmienitą jaskółkę dorwałem pod pytajnikiem niedaleko Kręgu żywiołów (tam gdzie z Lambertem się udawszy, trzeba napełnić filakterium), pilnowanego przez dwie wiwerny 14lvl. Ja zadziobałem wszystkie trzy pobliskie trole, ale mutagen na odwar z żadnego nie wypadł.

---------- Zaktualizowano 02:20 ----------

Na http://witcher3map.com/ mapy Kaer Moren nie mają, więc nie wskażę dokładnej lokalizacji, ale łatwo trafić.

---------- Zaktualizowano 13:35 ----------

Dorwałem mutagen z trolla, w sam raz do odwaru - na tej mikrowysepce(niezbyt duży kawałek od chaty nad jeziorem) z większą zatoczką, gdzie jest schemat ulepszenia spodni wilka, jest sobie troll i zadanie „Sąsiedzka sprzeczka”…

---------- Zaktualizowano 13:37 ----------

Nawiasem mówiąc, tego trolla ubić bardzo łatwo, wystarczy ciągle go podpalać, stojąc w wodzie.
 
Jakoś tak to szło.

Niestety wygląda na to, że o ile dwie pierwsze lokacje z mojego powyższego posta są "stałe", to w tym domu recepturę można znaleźć losowo. Próbowałem kilka razy wczytywać zapis, ale nie udało mi się. Więc może ktoś zna jeszcze jakieś inne miejsce, gdzie można znaleźć Wyśmienity olej przeciwko przeklętym?
 
Wyśmienity Kartacz: http://witcher3map.com/v/#6/-48.291/-27.455/w=-48.734,-29.048&m=-48.520,-29.030
Niestety wygląda na to, że o ile dwie pierwsze lokacje z mojego powyższego posta są "stałe", to w tym domu recepturę można znaleźć losowo.
Może to co ja odnajduję wynika z tego, że - co się dało - wykupiłem u Keiry Metz, Guślarza, zielarza pod Oxenfurtem itd…

---------- Zaktualizowano 19:44 ----------

Potwierdzam obie informacje, dodam tylko, że ściana którą trzeba zniszczyć Aardem w pierwszej lokacji nie podświetla się po użyciu zmysłu, natomiast jest na niej znak Aard. Oprócz tego na mapie widać małą, ślepą odnóżkę.
Pomimo najszczerszych chęci znalazłem w rzeczonej grocie kawałek od Toderas tylko 3 skrzynki:
- Ze schematem ulepszenia wilka(skrzynia z ozdobnymi okuciami w kratę)
- Z butami myśliwskimi (taka mała szkatułka w środkowej odnodze)
- Z jakimiś drobiazgami, ale bez wspomnianego wyśmienitego na upiory(zwykła duża drewniana skrzynia).
Wspomnianej małej ślepej odnogi też nie znalazłem(są trzy w pełni przelotowe) pomimo 15 minut biegania i stukania znakiem spod młotka… Widoczne jest jakieś gniazdo powyżej, ale raczej tam bez skrzydlatego wierzchowca trudno się dostać, być może jest to połączenie z drugim systemem jaskiń, gdzie jest okazja ubić 3 wiverny(w tym królewską) przy jednym ogniu z okazji „Zmora kupieckiego traktu”…
Może ma to znaczenie, że mam zainstalowane i aktywne zadania z wszystkich dostępnych DLC oraz „Serce z Kamienia”.
 
Pomimo najszczerszych chęci znalazłem w rzeczonej grocie kawałek od Toderas tylko 3 skrzynki:
- Ze schematem ulepszenia wilka(skrzynia z ozdobnymi okuciami w kratę)
- Z butami myśliwskimi (taka mała szkatułka w środkowej odnodze)
- Z jakimiś drobiazgami, ale bez wspomnianego wyśmienitego na upiory(zwykła duża drewniana skrzynia).

Te trzy znalazłem za pierwszym razem jak tam wszedłem po schemat ulepszenia. Jest jeszcze czwarta, pod najdalszą ścianą, trochę po skosie na przeciwko od tej gdzie był schemat. Tylko ciężko ją dostrzec nawet za pomocą zmysłów, bo stoi razem z tymi stalagmitami, które też się świecą. Ja tak ją przegapiłem za pierwszym razem, mimo że staram się bardzo dokładnie sprawdzać lokacje.


Wspomnianej małej ślepej odnogi też nie znalazłem(są trzy w pełni przelotowe) pomimo 15 minut biegania i stukania znakiem spod młotka… Widoczne jest jakieś gniazdo powyżej, ale raczej tam bez skrzydlatego wierzchowca trudno się dostać, być może jest to połączenie z drugim systemem jaskiń, gdzie jest okazja ubić 3 wiverny(w tym królewską) przy jednym ogniu z okazji „Zmora kupieckiego traktu”…
Może ma to znaczenie, że mam zainstalowane i aktywne zadania z wszystkich dostępnych DLC oraz „Serce z Kamienia”.

Tutaj podobnie jak wyżej. Nawet jak już wiedziałem, że ta ściana tam jest, to nie mogłem jej znaleźć. Na początku trzeba pójść prawą odnogą do najdalszej komnaty (jest tam trochę sprzętu alchemicznego chyba). Ściana, którą można zniszczyć jest po lewej stronie, ale trzeba bardzo uważnie się przyglądać (jest takie jedno miejsce z którego widać jak odrobinę prześwitują skrzynie za ścianą przy użyciu zmysłów).
 
Wyśmienity na upiory znalazłem tutaj(Broni miejsca ekima, nie pamiętam dokładnie, ale około 27 lvl, ta bardziej osmalona pożogą skrzynia wchodząc od góry i tyłu): http://witcher3map.com/s/#6/-9.286/3.109/m=17.225,-123.640&w=-9.904,1.121
Nawiasem mówić, upiorny olej przydał się na miejscu, piętro niżej - kilka upiorów 29 poziom…
Tylko ciężko ją dostrzec nawet za pomocą zmysłów, bo stoi razem z tymi stalagmitami, które też się świecą. Ja tak ją przegapiłem za pierwszym razem, mimo że staram się bardzo dokładnie sprawdzać lokacje.
Nie chciałbym narażać na trudy, ale przy jakiejś okazji, jakby ktoś tam był w okolicy i najszła go na to ochota, to niech dumnie krocząc z odkryciem swoim, wrzuci screenshoota, bo obraz więcej, niźli tysiąc słów powie nawet… ;)
 
Last edited:
Top Bottom