Sklep

+
Sklep

Czy jest ktoś kto wbił sklepem 20 albo 21 rangę? Robię sobie taki chalange i zastanawiam się jak daleko można zajść sklepem.
Drugie pytanko to kwestia frakcji. Jaka frakcja jest najlepsza na sklep? Czy to bez różnicy?
 

Wikli

Forum regular
20 rangę wbić powinineś obecnie, z 21 może być problem - zależy dużo od aktualnej mety i tego co będziesz trafiał ;)

Jeżeli chodzi o frakcje, to tak naprawdę na najbardziej kompetetywnym poziomie jest Scoia. Szpieg może dawać Ci gwarantowanego sklepa przy odpowiednim ułożeniu talii. Brązy są mocne.

Różnica w poszczególnych frakcjach jest ogromna. Nigdy nie widziałem np. sklepa w Nilfgardzie i w Potworach.
Sam grałem w Skellige (z kambi może wchodzić bardzo ciekawie. Problemem często jest wygranie pierwszej/drugiej rundy) i w KP (tu problemem były kiepskie brązy, jednak gdy wygrałem pierwszą rundę, to w drugiej przeciwnika dociskałem i na ręce miałem często Djikstrę i Shani, a czasem jeszcze sklepa - to bardzo mocne finishery ;))

W Scoia sprawuje się najlepiej, mi najwięcej frajdy daje w Skellige w połączeniu z kambi :D

 
Czy można zajść sklepem wyżej niż 19 to nie wiem. Próbowałem ok. 2 miesiące temu, ale po 19 dałem sobie spokój. Meta się nie zmieniła więc można próbować.

Najlepsza jest tu frakcja scoia. Yeavinn z brouverem dają 100% szansy na dobranie sklepa, jeśli nie masz innych czarów w talli.
 
No ja po strasznych męczarniach wbiłem 18 nilfgardem i teraz wbiłem 19 potworami i idę po 20-tą. Nie chcę grać wiewiórkami bo jakieś takie nudne to było. Może to pod kambi spróbuję. brzmi ciekawie
 
Od 3 sezonów gram Branem Shupem bo nie dodano nic ciekawego w międzyczasie. Level 21 nim wbiłem w poprzednim sezonie i w pierwszym tysiącu się nim bez problemu gra. Teraz jestem na 296 pozycji a prawie w ogóle nie mam czasu na Gwinta.
 
Ostatni weekend i ten tydzień, starałem się doczłapać do top 1000. Im bliżej tego celu, jak i już w samym tysiącu, tym częściej spotykałem Brouvera na Shupie. Jest to zdecydowanie najlepszy wybór jeżeli chodzi o tą kartę, bo mamy 100% szans na dociągnięcie naszego popisowego komba.
Raport GwentUp zdaje się potwierdzać moje odczucia, bo na 3600+, Sklep ma najwyższe wr wśród złotych kart na Brouverze.
Osobiście strasznie mnie to irytuje, bo miała to być karta mem, a wychodzi na to że spokojnie się tym da grać w topce, czego przykładem jest kolega powyżej.
Widziałem jeszcze Shupa po razie na KP i SK oraz kilka razy na Dagonie, nigdy na Nilfgardzie.
Na szczęście w ten weekend trochę tego mniej, po prostu wcześniej strimerzy tym grali i talia wisiała na głównej stronie GDB.
 
Nie, nie dobrze. Albo inaczej, nie dobrze, że są tak łatwo grywalne.
 
Last edited:
Marat87 Moim zdaniem to głównie wina/zasługa fatalnie zaprojektowanego "create is fun!" dla kart brązowych. Ale ten temat był już wałkowany multum razy...

Wikli Ja też wcześniej nie spotkałem Potworów grających Sklepa, dlatego sam ostatnio postanowiłem sklecić coś takiego. Na Dogonie. Z Imlerithem. Bez dekretu. Bez uzdrowienia.
:facepalm:

Ale nie powiem, fun z samego grania - bezcenny :) Chyba nawet coś tym wygrałem ... Ale na rankedy (19+) nie polecam ;)
 
No to jest twoja opinia. Rozumiem...ale czemu? Czemu nie dobrze że są grywalne? Przecież to tylko jednak z wielu talii. Im więcej grywalnych, tym lepiej. Więc czemu ta ma nie być grywalna?
Co do sklepa i potworów to istotnym jest zagranie Iris w mróz i powtórka z klucznikiem. Jeśli to wchodzi na 3 pkt obrażenia od mrozu to jesli dodamy taktyczne opcje sklepa, to mamy kontrolę nad grą.
Mi się ostatnio zdarzyło zaczynać 3 rundę z 2 kartami przewagi a jestem w okolicy 3700
 
2jacks Nie chodzi o opinie i o to, że są grywalne, chodzi o to, że Sklep ma największy potencjał punktowy i silę w całej grze, a Brouver może zagwarantować sobie jego dobranie. Bez thiningu, bez niczego, z zagrania szpiega za -9 punktów.

To tak, jakby Kambi był reliable.
 
Sklep jak dla mnie nie powinien występować w arenie bo kompletnie niszczy balans, co do rankingu to po prostu Wiewiórki są popsute chociażby przez nadużywanie zagrania ze szpiegiem czy tancerzy ostrza a nie sam Shup. Coinflip się kłania. A, że szpieg dodatkowo gwarantuje kartę specjalną to już totalny odjazd. Dlatego gram Skellige, bo mój carry over i tojad blokują zagranie Brouver->szpieg>Cleaver.
 
Akuumo
reliabel? To rzeczywiście brzmi nie najlepiej :). Rozumiem że to zagranie z Brouverem jest trochę przegięte. Jednak zagwarantowanie sobie sklepa nie jest takie trudne także bez Yevina. No i mówimy o jednym zagraniu. Jednak sama idea takiego decku chyba nie powinna być szufladkowana do "niegrywalne".
 
McBobek;n10832471 said:
Jak Browarem zagwarantować sobie Sklepa? Dodam, że nigdy nie grałem Wiewiórkami.
Brouver dzięki swojej umiejętności ma 100% pewności na dobranie Yaevinna, natomiast Yaevinn ma umiejętność, która przed wyborem karty pokazuje jedną kartę specjalną i jedną jednostkę. Mając tylko 1 kartę specjalną (Sklep) za każdym mamy możliwość dobrania tej karty.
 
McBobek nie dawać innych kart specjalnych i grać szpiega.
Szpieg Scoia daje do wyboru jedną kartę jednostki i jedną kartę specjalną. Sklep jest kartą specjalną, więc gdy nie grasz innych, to masz gwarantowany dostęp do szpiega z brouvera a tym samym do sklepa.
 
Top Bottom