Słowa kluczowe i nowe karty z Krwawej Klątwy!

+

Alicja.

CD PROJEKT RED


Jeśli przegapiliście dzisiejszy stream możecie go obejrzeć na naszym kanale na YouTubie!



Podczas streamu omówiliśmy słowa kluczowe, które pojawią się w GWINCIE wraz z dodatkiem, w dniu 28 marca:

Więź: Aktywuj tę umiejętność, jeśli kontrolujesz egzemplarz tej karty.
Śmiertelny cios: Aktywuj tę umiejętność, jeśli ta karta zniszczyła jednostkę.
Oczyść: Usuń wszystkie statusy.
Szał: Aktywuj tę umiejętność, kiedy jednostka osiągnie połowę lub mniej swojej bazowej siły.
Formacja: Jeśli zagrasz tę kartę na rząd bliskiego starcia, zyskaj Zapał. Jeśli zagrasz tę kartę na rząd dalekiego zasięgu, wzmocnij tę jednostkę o 1.
Asymilacja: Wzmocnij tę jednostkę o 1 za każdym razem, gdy zagrasz kartę, która nie była w twojej początkowej talii.
Harmonia: Wzmocnij tę jednostkę o 1 za każdym razem, gdy zagrasz jednostkę Scoia'tael z unikatowej kategorii podstawowej.
Krwawienie: Status, który zadaje jednostce 1 pkt obrażeń na koniec jej tury.
Tarcza: Status, który blokuje następnie obrażenia zadane tej jednostce.
Trucizna: Zniszcz tę jednostkę, jeśli posiada dwa statusy Trucizna.
Dominacja: Aktywuj tę umiejętność, jeśli kontrolujesz najsilniejszą jednostkę.
Witalność: Status, który wzmacnia tę jednostkę o 1 na koniec jej tury.

Pokazaliśmy również 10 nowych kart!



Alp
Rozmieszczenie: Zadaj wybranej jednostce wroga 2 pkt obrażeń. Jeśli Alp znajduje się pod wpływem Krwawego Księżyca zamiast tego wykradnij jednostce wroga 2 pkt siły.



Krwawa uczta
Daj wybranej jednostce wroga krwawienie na 6 tur. Jeśli kontrolujesz Wampira najpierw oczyść wybraną jednostkę.



Cesarska Wieszczka
Asymilacja.
Rozmieszczenie: Oczyść jednostkę.



Vivienne de Tabris
Rozmieszczenie: Ustaw siłę jednostki na równi z jej kosztem zaopatrzenia.



Grawer z Cintry
Formacja.
Rozkaz: Daj sojuszniczej jednostce tarczę.



Król Roegner
Rozmieszczenie, bliskie starcie: Usuń tarcze ze wszystkich jednostek, a następnie wzmocnij tę jednostkę o 3 za każdą usuniętą tarczę.



Drzewiec: Czujna Modliszka
Zasadzka: Daj następnej jednostce zagranej przez wroga truciznę i przemień w Drzewcową Modliszkę: Uderzenie.
Zapał.
Rozkaz: Przemień w Drzewcową Modliszkę: Uderzenie.



Drzewcowa Modliszka: Uderzenie
Brak umiejętności.



Zaklinaczka Puszczy
Rozmieszczenie, bliskie starcie: Daj jednostce wroga truciznę.
Rozmieszczenie, daleki zasięg: Daj sojuszniczej jednostce tarczę.



Artis
Daleki zasięg: Za każdym razem, gdy zagrywana jest jednostka, zadaj jej obrażenia równe połowie jej siły.



Bękart Svalbloda
Szał: Przemień w Niedźwiedzia Svalbloda.​



Niedźwiedź Svalbloda
Fatum.
 
Patrząc na zalinkowaną stronę to widzę, że Nilfgaard należy do tych "słabszych frakcji"...
Ze strony wynika, że takie ST będzie miało ujawnionych w sumie 6 kart, a NG tylko 4... Dlaczego?
Ponieważ najlepsze karty trzymają na koniec :ok:
 

Lexor

Forum veteran
Ponieważ najlepsze karty trzymają na koniec :ok:

Póki co, jak już pisałem, żadna z pokazanych kart NG nie wywołała we mnie tzw. zachwytu.

Poza tym z tego co mówili na streamie (i o ile dobrze zrozumiałem) wynika, że będą coś dodatkowo mieszać w NG (tym obecnym), więc tu już ogólnie jestem zmartwiony, bo większość dotychczasowych zmian pogarszała najczęściej graną przeze mnie frakcję.
 

Lexor

Forum veteran
Znowu nic z NG... :(

Zostało 6 kart. Obstawiam Shinmiri2 (SK) / Jaggerous (NG) na 100%. Dodatkowo myślę Crozyr (NG) / KingChezz93 (NR). Co do ostatnich dwóch kart (MO / NE) mam paru kandydatów, najbardziej prawdopodobni to chyba LordBushWook / MissLadyJay / Green_Cricket / QuillandLance.
 
Last edited:

Alicja.

CD PROJEKT RED
Widzę, że już znaleźliście wszystkie pory, to dorzucę od siebie oficjalne tłumaczenie nazw i opisów ;)


EN_Card_Reveal_16_Watchmansmall.png

Stróż
Rozkaz:
Daj sąsiadującej jednostce tarczę.

EN_Card_Reveal_16_Sirssasmall.png

Sirssa
Harmonia.
Rozmieszczenie:
Zadaj wybranej jednostce wroga 2 pkt obrażeń.
Śmiertelny cios: Wzmocnij jednostkę w swojej ręce o 2.


EN_Card_Reveal_16_Primal_Savagerysmall.png

Pierwotny Zew
Zadaj wybranej jednostce wroga 2 pkt obrażeń.
Śmiertelny cios: Stwórz i wezwij Niedźwiedzia Svalbloda w losowym sojuszniczym rzędzie.


EN_Card_Reveal_16_Fledersmall.png

Fleder
Rozmieszczenie: Zniszcz wybraną sojuszniczą jednostkę i zyskaj witalność na 4 tury.

EN_Card_Reveal_16_DevilsPuffballsmall.png

Czarcia Purchawa
Zadaj wybranej jednostce 2 pkt obrażeń i daj jej truciznę.
Śmiertelny cios: Daj truciznę sąsiadującym jednostkom


EN_Card_Reveal_16_The_Great_Oaksmall.png

Wielki Dąb
Rozmieszczenie:
Zadaj wybranej jednostce wroga obrażenia równe liczbie kart po lewej od tej jednostki, a następnie wzmocnij tę jednostkę o liczbę kart po prawej stronie tej jednostki.​
 
Last edited by a moderator:

Lexor

Forum veteran
@Alicja. Czy w przypadku "Czarciej Purchawy" może wystąpić efekt lawinowy? Tzn.: czy jej "śmiertelny cios" uaktywnia się ponownie jeśli w wyniku dania trucizny sąsiadującej jednostce ona też zginie?
 
Modliszkę pokazali na oficjalnym streamie, a ja miałem na myśli karty pokazywane przez zwykłych ludzi jak Freddybabes czy inni. Zresztą taka Sirssa też ma brązową obramówkę, a Redzi nie robią z imiennych postaci brązów i gdyby miała być brązem to nie dawaliby jej imienia. Poza tym brązy w gwincie nie są epickie ani legendarne i nie widzę powodu dla którego miałoby być inaczej tym razem.
 
Top Bottom