Słowa kluczowe i nowe karty z Krwawej Klątwy!

+
Jestem podekscytowany ekspansją i całą otoczką wokół niej, ale jedna rzecz mnie niesamowicie irytuje. Coraz częściej występujący brak spójności pomiędzy kartami prezentowanymi przez twórców gwintowego kontentu, stroną dodatku/forum. Abstrahując od Rodericka z Dun Tynne, kolejne karty nilfgaardzkie ujawnione na stronie mają znacząco inne działanie/werbunek/siłę niż te z zapowiedzi poczynionej przez Pawła Burzę i Jasona Slame. Wprowadza to niemałe zamieszanie i dezorientację. Istnieje możliwość, żeby to jakoś poprawić w przyszłości? ;/

Poniżej karty ze streama
3.png


Poniżej karty zaprezentowane przez członkinię CDPR Dominikę na anglojęzycznym forum gwinta.
Bez tytułu2.png
 
Faktycznie, ale te zmiany są... :eek: Jeżeli ta karta z Nilfgardu będzie jako szpieg, to zaczyna nam się tworzyć ciekawy archetyp pod asymilację i szpiegów. Damian też dostał niezłe wzmocnienie.
 
jedna rzecz mnie niesamowicie irytuje. Coraz częściej występujący brak spójności pomiędzy kartami prezentowanymi przez twórców gwintowego kontentu, stroną dodatku/forum.

Mi to też przeszkadza - bo nie jest wiadomym, która wersja jest "bliższa prawdy", czy mamy się cieszyć czy smucić.

Jedna z pokazanych przez Ciebie kart raz jest szpiegiem, a raz nie - to już jest bardzo duża różnica.

W drugiej interesuje mnie co faktycznie oznacza "odnowienie umiejętności"? Czy taki Morvran dostanie jedno dodatkowe użycie czy też całe trzy?
 
Jestem podekscytowany ekspansją i całą otoczką wokół niej, ale jedna rzecz mnie niesamowicie irytuje. Coraz częściej występujący brak spójności pomiędzy kartami prezentowanymi przez twórców gwintowego kontentu, stroną dodatku/forum. Abstrahując od Rodericka z Dun Tynne, kolejne karty nilfgaardzkie ujawnione na stronie mają znacząco inne działanie/werbunek/siłę niż te z zapowiedzi poczynionej przez Pawła Burzę i Jasona Slame. Wprowadza to niemałe zamieszanie i dezorientację. Istnieje możliwość, żeby to jakoś poprawić w przyszłości? ;/

Poniżej karty ze streama
View attachment 10994578

Poniżej karty zaprezentowane przez członkinię CDPR Dominikę na anglojęzycznym forum gwinta.
View attachment 10994584
Z mojego doświadczenia lepiej bazować na kartach ujawnionych przez Dominikę ale może tym razem się mylę...

@Lexor ja to rozumiem jako reset umiejętności czyli 3 ładunki.
 
Coraz częściej występujący brak spójności pomiędzy kartami prezentowanymi przez twórców gwintowego kontentu, stroną dodatku/forum.

Cały czas trwa zamknięty PTR i testy nowego dodatku. Prawdopodobnie stąd ta płynność siły, czy prowizji kart. Teraz dowiadujemy się głównie o umiejętnościach i artach. Na gotowe karty poczekajmy jeszcze do 28 marca :).
 
@Solace97 Masz rację. Nie zmienia to jednak faktu, że jakaś komunikacja pomiędzy konkretnymi osobami/zespołami powinna być zachowana.
 
@Solace97 Masz rację. Nie zmienia to jednak faktu, że jakaś komunikacja pomiędzy konkretnymi osobami/zespołami powinna być zachowana.

Tylko to nie problem komunikacji. Materiał który puścili w czasie Openów był najpewniej nagrywany w piątek, to ujawnienie kart nie było robione na żywo.
 
Pamiętajcie, że Dominika może mieć aktualny kontakt z designerem kart a stream dotyczył jakiegoś tam builidu gry do którego, może jeszcze nie zdążono wprowadzić zmian.
 
@luk757: Ale w takim razie jaki jest sens nagrywania takiego materiału wcześniej skoro ich zdolności aż tak się zmieniają... Niech pokazują te karty co do których aż takich wątpliwości nie będzie. To tak jakby ktoś Ci powiedział że da Ci rower, a za chwilę dowiadujesz się że jednak to będzie hulajnoga. Owszem, dostajesz "coś za darmo", ale już nastawiłeś się wewnętrznie że to będzie rower, a tu okazuje się że jednak nie.
 
@luk757: Ale w takim razie jaki jest sens nagrywania takiego materiału wcześniej skoro ich zdolności aż tak się zmieniają... Niech pokazują te karty co do których aż takich wątpliwości nie będzie.
Nie przewidzisz tego do końca...

P.S. Moi faworyci to Regis i Damien a czarny koń to Krwawa Klątwa :)
P.S.2 Coś czuję, ż gra na wampiry to będzie zawsze ciśnięcie w 1 rundzie (i wyciskanie w 2) bo zostawienie ich z dlugą 3 rundą to zostanie z ręką w nocniku... czyli to samo co w becie. Jak się rozpędzą to po przeciwniku zostaje czarna plama ;)
 
Nie przewidzisz tego do końca...

P.S. Moi faworyci to Regis i Damien a czarny koń to Krwawa Klątwa :)
P.S.2 Coś czuję, ż gra na wampiry to będzie zawsze ciśnięcie w 1 rundzie (i wyciskanie w 2) bo zostawienie ich z dlugą 3 rundą to zostanie z ręką w nocniku... czyli to samo co w becie. Jak się rozpędzą to po przeciwniku zostaje czarna plama ;)

Jako, że będę grał pewnie głównie wampirami (jak zwykłem to czynić w dawnym Gwincie), to za lepszą taktykę uznam auto-pass walcząc przeciw krwiopijcom ;)
Swoją drogą, ciekawy czy Ukryty zostanie taki sam, czy zmodyfikują jego umiejętność, by mógł godnie reprezentować i wspierać swe potomstwo.
 
Nigdy nie byłem wielkim fanem Skellige, ale patrzę na te nowe karty i mechanikę szału... I te arty! Chyba jedne z lepszych! Coś czuję że będę miał nową ulubioną frakcję ;)
 
Nigdy nie byłem wielkim fanem Skellige, ale patrzę na te nowe karty i mechanikę szału... I te arty! Chyba jedne z lepszych! Coś czuję że będę miał nową ulubioną frakcję ;)
Bardzo ciekawe karty i mechanika. Osobiście lubiłem grać na początku HC Crachem na obijanie swoich jednostek także też wyczekuję z niecierpliwością :)
Swoją drogą, ciekawy czy Ukryty zostanie taki sam, czy zmodyfikują jego umiejętność, by mógł godnie reprezentować i wspierać swe potomstwo.

Na trailerze jest chyba fragment gdzie Ukryty przewodzi wampirom? Może nie będzie Detlaffa jako lidera?
 
własnie niektóre arty w końcu są takie malarski, a nie ciągle takie graficzne postacie ;] arty w Gwincie są ładne, ale dla mnie lepszy klimat maja te z MTG ;], może przez tła jakie są i że postacie nie są pojedyńczo na planie, bo to monotonne w gwincie się robi :p
 
Zmiany są dynamiczne, ciągle pracujemy nad balansem. Na forum staramy się publikować najnowszą wersję kart. Istnieje jednak możliwość, że w momencie wyjścia dodatku będą one jeszcze inne.

W każdym razie, karty zaprezentowane wczoraj przed finałem Opena:


Agentka księżnej
Szpieg.

Rozmieszczenie: Stwórz i zagraj bazowy egzemplarz brązowej jednostki wroga, która nie jest szpiegiem.


Pasowanie na rycerza
Losowo rozdziel 6 pkt wzmocnienia pomiędzy jednostkami w sojuszniczym rzędzie.


Kudkudak
Rozmieszczenie:
Oczyść sąsiadujące jednostki.


Woda Brokilonu
Stwórz
i wezwij Młodą Driadę do sojuszniczego rzędu.
Jeśli kontrolujesz Driadę, zamiast tego stwórz i wezwij 2 Młode Driady do sojuszniczego rzędu.



Fauve
Rozmieszczenie:
Zagraj kartę Natury ze swojej talii.


Sigvald
Rozkaz:
Zadaj wybranej jednostce 1 pkt obrażeń.
Zasięg: 2. Odnowienie: 1.
Szał: Zamiast tego zadaj wybranej jednostce 2 pkt obrażeń.



Knut Okrutny
Rozmieszczenie: Zadaj sojuszniczej jednostce po prawej obrażenia równe połowie jej siły, a następnie zadaj wybranej jednostce wroga takie same obrażenia.


Regis: Żądza Krwi
Rozmieszczenie
: Zadaj wybranej jednostce 4 pkt obrażeń.
Zasięg: 2.
Śmiertelny cios: Wygnaj zniszczoną jednostkę.


Portal
Wezwij
ze swojej talii 2 losowe jednostki o koszcie zaopatrzenia 4 po obu stronach tej jednostki.


Protofleder
Rozmieszczenie:
Zadaj wybranej jednostce wroga 3 pkt obrażeń.
Dominacja: Zamiast tego wykradnij jednostce wroga 3 pkt siły.



Damien De la Tour
Rozkaz:
Odśwież umiejętność swojego dowódcy.


Krwawa Klątwa
Zniszcz sojuszniczą jednostkę, a następnie zastosuj efekt rzędu Krwawy Księżyc w obu sojuszniczych rzędach. Jego czas działania w turach będzie równy sile zniszczonej jednostki.
Krwawy Księżyc: Na początku każdej sojuszniczej tury wzmocnij losowego wampira w tym rzędzie o 2.
 
i nagle Vivienne od artefaktów przestaje być crapem biorąc pod uwagę trend, który można zaobserwować w postaci artefaktów-tutorów (portal + nowa karta właśnie ujawniona)
 
Top Bottom