Smętarz Night City [SPOILERY]

+
Co sądzicie o tutejszej nekropolii? Byłem tam w ramach jednego z questów, później odsyłał tutaj jakiś kontrakt i przypadkowo zauważyłem sporo znajomych "twarzy". A nie szukałem ich jakoś specjalnie tylko zrobiłem screeny pierwszym lepszym:

20210116230940_1.jpg
20210116230953_1.jpg

20210116231020_1.jpg

20210116231041_1.jpg

Jak to może działać? Pokazuje jedynie "nagrobki" tych z którymi odwiedzający jest jakoś związany?
 
Cmentarz jest na pewno powiązany fabularnie w jednym z zakończeń, ale też są pewne smaczki nie związane z fabułą, a ogólnie z gatunkiem:

 
u mnie na cmentarzu są martwe wszystkie osoby które mogą być martwe w grze jak się okazuje... bo na cmentarzu każdy ma swój "nagrobek" xD np. Brick którego sam osobiście ocaliłem albo nawet sam V xD także.... ten no. Fajnie.
 
Last edited:
Generalnie na cmentarzu można znaleźć sporo "grobów" osób z gry. Można powiedzieć, że ulega on updateowi w trakcie naszej rozgrywki.

I taka ciekawostka. Zaraz obok grobu Alt, po lewej, jest grób Roberta Johna Lindera, znanego lepiej jako Johnny Silverhand.
 
Generalnie na cmentarzu można znaleźć sporo "grobów" osób z gry. Można powiedzieć, że ulega on updateowi w trakcie naszej rozgrywki.

I taka ciekawostka. Zaraz obok grobu Alt, po lewej, jest grób Roberta Johna Lindera, znanego lepiej jako Johnny Silverhand.

A to przypadkiem nie jest imię osoby, która przyjęła kulkę za Johnnego?
 
I taka ciekawostka. Zaraz obok grobu Alt, po lewej, jest grób Roberta Johna Lindera, znanego lepiej jako Johnny Silverhand.

Robert John Linder - urodzony 16 listopada 1988 roku, zasłynął już w 2008 roku jako "Silverhand" ... trochę się kłóci z Lore świata "Cyberpunk" gdyż miałby 20 lat w chwili osiągniecia sławy w grupie "Samuraj"... i już byłby po wojnie "środkowoamerykańskiej" do której pewnie poszedł jako nastolatek :) W każdym razie w chwili śmierci, czyli w roku 2020 - miał 32 lata.
 
i już byłby po wojnie "środkowoamerykańskiej" do której pewnie poszedł jako nastolatek

No biorąc pod uwagę fakt że 2 wojna środkowoamerykańska miała miejsce w latach 2003-2010 (w pierwszej nie mógł brać udziału bo miałby 2 do 6 lat), a Samurai zaczyna działać w 2003 roku wychodzi na to że RJL wziął udział w konflikcie na samym jego początku własnie w 2003 roku, mając 15 lat. W tym samym roku wraca do Night City, przyjmuje pseudonim Johnny Silverhand i zakłada Samuraja (z resztą ekipy). Samuraj rozpada się w 2008 roku. Johnny ma wtedy 20 lat.
Ginie w 2023 roku mając 35 lat.

Tak przynajmniej mi to wychodzi biorąc do kupy różne źródła. :)
 
Ginie w 2023 roku mając 35 lat.

Tak przynajmniej mi to wychodzi biorąc do kupy różne źródła. :)
Tak, mój błąd - ginie w 2023 roku mając 35 lat... z czego wynika że tyle własnie ma engram Silverhanda... bo kalendarzowo w 2077 roku ma 89 lat :oops:Ciekawe co Rogue łykała że tak dobrze wygląda :ohstopit:
 
Last edited:
Wow! Strach pomyśleć z czego Ci ludzie w roku 2077 są zbudowani. Patrzysz na piękne ciało ponętnej dziewczyny... a w rzeczywistości to skrzyżowanie Młockarni z dojarką Alfa-Laval :shrug:
 
Rogue jak Rogue, ale co ma powiedzieć Saburo Arasaka - urodzony w 1919 ( o_O ), a obecny w Cyberpunk 2077.

Moim zdaniem RED'zi nieco przegięli przesuwając akcję tak bardzo do przodu w stosunku do pierwowzoru (Cyberpunk 2020) i akcja gry powinna się odbywać w (góra) 2040 roku.
 
Rogue jak Rogue, ale co ma powiedzieć Saburo Arasaka - urodzony w 1919 ( o_O ), a obecny w Cyberpunk 2077.

Moim zdaniem RED'zi nieco przegięli przesuwając akcję tak bardzo do przodu w stosunku do pierwowzoru (Cyberpunk 2020) i akcja gry powinna się odbywać w (góra) 2040 roku.
We wspomnieniach Johniego (z ataku na Arasaka Tower) pojawia się Saburo. I co najciekawsze wygląda dokładnie tak samo jak 50 lat póżniej. Tak więc są dwie możliwości - albo REDom nie chciało się tworzyć "młodego" Saburo Arasaki dla kilkusekundowego ujęcia, albo Saburo już w 2023 roku był cyberkonstruktem :) i dlatego się nie zestarzał do roku 2077.
 
Z tego co widać u innych postaci nie trzeba konstruktów aby długo żyć.

Nasz przyjaciel gitarzysta i wokalista czy sama Rouge

Jak na 70 latków wyglądają świetnie w grze mamy dostęp do paru wszczepów które potężnie zmieniają fizykę człowieka pompy nie pompy więcej same elementy ciał można z nimi robić co się chce Lizzy wizzy... Itd.

Być może Saburo chciał zostać uwieczniony w pozycji starca który ma poważanie itd.

Pozatym to tylko ciało możliwości cyberprzestrzeni złącz neutralnych itd... To mogą być poprostu kolejne ciała sterowane z sieci.

Nie ma sensu doszukiwać się jaki rok najbardziej pasuje 2040 co za różnica 120 lat czy 150 żadna... Na nasze czasy 120 lat jest nieosiągalne.

A Jeżeli miała by to być np. Zamrożona świadomość (Johny opisywał pustka ciemność przez 50 lat)

To różnicy nawet nie zrobi rok 20077 o ile planeta będzie istnieć ale po co się ograniczać Johny po 50 czy po 5000 lat wybudzony ma dalej ta sama świadomość dalej jest wrogiem Arasaki :)

Otwórzmy wyobraźnię i się delektujmy nie trzeba węszyć spisków czy niedociągnięć to zawsze będzie science-FICTION
 
Wracając do wątku tego tematu. To w NC są dwa cmentarze. Jeden Miejski na obrzeżach miasta, a drugi jako memoriał w centrum miasta upamiętniający zamach terrorystyczny Silverhanda.
W tym memoriale ukryta jest "izba pamięci"... za tym to napisem:
izba pamięci 0.jpg

gdzie są dwie ściany z nazwiskami:
izba pamięci 1.jpg

izba pamięci 2.jpg


Jakkolwiek nie mam pomysłu do kogo się odnoszą te nazwiska? Czy są to ludzie "polegli" podczas tworzenia tej gry?
Faktycznie zmarli, czy tylko rozstali się z wytwórnią?
 
Top Bottom