Spadki FPS

+
Może ktoś spotkał się z podobnym problemem.
Gram sobie w Wiedźmina 3 na nowym komputerze, mam ponad 40 godzin na liczniku. Wszystko śmigało idealnie aż do momentu natrafienia na teren między obozem Nilfgaardu a Szepczącym Wzgórzem. Tam po raz pierwszy zauważyłem spadki FPS (z 60 do 50, a nawet 45). Po przejściu szybką podróżą w inny rejon mapy gra potrafiła zaliczyć kolejne spadki płynności.
Innego dnia uruchomiłem grę i wszystko znowu działało świetnie przez ponad godzinę do czasu powrotu na wyżej wymieniony obszar (walka z Wywerną dla kwatermistrza).
Program GeForce Experience wyszukuje ustawienia wydajności na najwyższych (na takich też gram); używałem dla oszczędzania podzespołów programu Game Booster (mam nadzieje że nie zniszczyłem sobie sprzętu używając go, opinie na jego temat są mocno podzielone); specyfikacja komputera
w załączniku.
Byłbym wdzięczny za pochylenie się nad tematem i porady odnośnie możliwych przyczyn jak i sposobach zaradzenia temu.
 

Attachments

  • Bez tytułu.png
    Bez tytułu.png
    21.1 KB · Views: 61
Powiem Ci, że mam wypisz wymaluj taką samą specyfikację komputera a nigdy fps'y nie spadły mi poniżej 60. Na jakiej platformie masz W3?
 
GOG, z tym że gram bez włączonego konta.

Edit, chyba znalazłem przyczynę. Grzebałem w ustawieniach i sytuację drastycznie odmieniło wyłączenie NVIDIA HairWorks (musiało mi się włączyć przy grzebaniu przy NVIDIA Geforce Experience). Dodatkowo dodałem blooma i rozmycie tła i śmiga jak śmigało wcześniej (pozostała irytująca roślinność która nie ma ograniczeń w klatkach na sekundę, ale wolę mieć takie problemy).
 
Last edited:
Top Bottom