Spanie na otwartych lokacjach

+
Spanie na otwartych lokacjach

Mam KOLEJNY juz problem w pracach nad modem.Otóż tym razem jest to kwestia npc na otwartej lokacji.NPC na otwartej lokacji robi czynność stania, rozglądania się i takie tam robi to do 18.O 18 NPC powinien albo ćwiczyć, albo siedzieć na materacu i tu jest problem ON NA LOKACJI OTWARTEJ NIE CHCE ANI SPAĆ ANI SIEDZIEĆ.Na lokacji zamkniętej(karczma,domek itp) NPC nie ma problemu z siedzeniem czy z spaniem na lokacji zamkniętej.Miał ktoś kiedyś taki problem?I jakie jest rozwiązanie?Pozdrawiam
 
Maciek, po pierwsze nie oznaczaj swojego tematu wykrzynikiem, wcale nie jest ważniejszy od pozostałych. Po drugie mogłeś napisać to w TYM istniejącym temacie. Bo załeżenie nowego tematu wcale nie spowoduje, że ktoś szybciej na nie odpowie. ;)Do sedna. Zapewne jest to kwestia źle ustawionego AP (ActionPoint). Może on stykać się z jakimś przedmiotem, etc. Najlepiej w ActionPlaceable ustaw przedmiot, na którym ma być wykonywana akcja. To ci zagwarantuje, że NPC będzie na tym spał/ siedział.
 
prawie jak profesjonalna sygnaturka grupy modderskiej
 
Socchi said:
prawie jak profesjonalna sygnaturka grupy modderskiej
A kiedy Ty się wreszcie weźmiesz za jakąś robotę zamiast co chwila na coś narzekać, hmm? ;) Nasz forumowy malkontencie? ;D
 
godblessfiji said:
godblessfiji said:
prawie jak profesjonalna sygnaturka grupy modderskiej
A kiedy Ty się wreszcie weźmiesz za jakąś robotę zamiast co chwila na coś narzekać, hmm? ;) Nasz forumowy malkontencie? ;D
ironie załapałem, ale odpowiem zupełnie poważnie:naprawdę chciałem skończyć moje opowiadanie, na które tak czekacie, jednakowoż, wciąż nie chce mi się ruszyć do tego dupy,a chwilowo jestem zaabsorbowany poszukiwanie zagubionego cdka :)
godblessfiji said:
Czy to jest temat o sygnaturce?!
Nie sądzę, ale jeśli chcesz, by ludzie zagrali w twojego moda, proponuję to zdjąć. Albo poprosić o pomoc kogoś, kto ma w domu inny program graficzny niż Paint i potrafi go włączyć.e;ależ cyprien kiedy mnie właśnie o to idzie i nie mam zamiaru tego pomijać
 
Kurde no nie ja ją robiłem! ;DPorozmawiajcie se z Adamusem.P.S Skończe tą jałową dyskusję...Ja tu czekam na odpowiedź mojego problemu a tu nagle wszyscy oprócz Deatha zaczynają temat sygnaturki.To jest sprawa na PW AdamusaP.S2 JIMP zrobił lepszą sygnę jak będe miał czas pogrzebać w profilu to zmienie i podeśle Adamusowi
 
Mała rada.To ty, Maćku, odpowiadasz za treść swoich wypowiedzi, jak i wszystko co jest do nich dołączane. Także sygnaturki.To wszystko reprezentuję ciebie i nikogo innego.Informowanie o alternatywnym forum D'jinniego czy dziwna sygnaturka świadczy o tobie, takie są prawa buszu ;)Tyle :)
 
MaciekWitcher said:
Niestety... AP jest dobrze ustawiony...Znam funkcję action plecable ;D
Nie wyczaruję ci rozwiązania. Sprawdź, czy nie ma konfliktu z innymi przedmiotami. :)
 
Niestety, to nie jest możliwe ;DSzanuje tajemnice modyfikacji :DZobaczę jeszcze raz stora, ale chyba wszystko jest good :dead:
 
MaciekWitcher said:
Niestety, to nie jest możliwe ;DSzanuje tajemnice modyfikacji :DZobaczę jeszcze raz stora, ale chyba wszystko jest good :dead:
Zapewniam cię, że Death chce ci tylko pomóc. Nie umieści nigdzie twojej przygody do ściągnięcia, ani nie będzie nikomu rozpowiadał co się w niej znajduje. Nie masz się o co obawiać ;)
 
MaciekWitcher said:
O 18 NPC powinien albo ćwiczyć, albo siedzieć na materacu i tu jest problem ON NA LOKACJI OTWARTEJ NIE CHCE ANI SPAĆ ANI SIEDZIEĆ.Na lokacji zamkniętej(karczma,domek itp) NPC nie ma problemu z siedzeniem czy z spaniem na lokacji zamkniętej.
Siadanie wymaga, żeby za obiektem do siadania było trochę wolnej przestrzeni. Siadać można tylko na stołku i skrzynce (zobacz w już dostępnych modach). Sinus zrobił niewidzialny stołek, wtedy można posadzić postać na wszystkim, ale najpierw radzę posadzić NPC-a na stołku, a potem kombinować z czym innym. Żeby spać, NPC musi sie najpierw polożyć. Kładzie się od ściśle określonej strony. Jeśli AP, jest tak postawione, że łóżko ma przeszkodę od strony gdzie kładzie się postać to nici ze spania. Postaw AP gdzieś na wolnej przestrzeni ze wszystkich stron i wtedy zobacz czy się kładą i siadają.
 
Dzięki Dan_123, miejsce jest, zamiast materacu zrobie stołek, ale ze spaniem na materacu nadal będzie problem? Czy można dać model łóżka?(Nie znam się na tym)
 
MaciekWitcher said:
Dzięki Dan_123, miejsce jest, zamiast materacu zrobie stołek, ale ze spaniem na materacu nadal będzie problem? Czy można dać model łóżka?(Nie znam się na tym)
Co dokładnie chcesz uzyskać. Żeby postać siadała i spała na tym samym materacu? W polu Action Placeable dajesz jakiś model łóżka i postać się położy na nim. W zasadzie jeśli nie bedzie kolizji to chyba nawet w powietrzu się położy.Z tym podesłaniem modułu do obejrzenia, żeby zobaczyć co i jak to jednak dobru pomysł. Zawsze możesz wywalić część rzeczy, zapisać pod nową nazwą i nikt Ci tajemnicy nie skradnie :)
 
Top Bottom