Spis bezużytecznych, słabych, niegranych kart.

+
Ja naiwny liczę, że brak zmian oznacza implementację nowych mechanik do starych kart w paczu po obecnym sezonie. Nadzieja umiera ostatnia...
Ja tak liczyłem na zmiany neutrali od kilku miesięcy.... a tak poważnie to szansa na taką implementację w mojej ocenie jest bliska 0%. Każdy kolejny dodatek to nowa bajka i nigdy nie było tak, żeby mechaniki były przenoszone na stare karty.
 

Gyg

Forum regular
Nie do końca- NR mialo zmienione parę kart pod tarcze, krasnoludy pod pancerz. SK dostało krwawienie. Jak pasuje do archetypu to zmiany są wprowadzane. Może parę driad dostanie symbiozę zamiast harmonii?
 
Angouleme: zostawić to co jest i dodać: jeśli nie stworzy artefaktu stwórz Hulajpartię Szczurów (artefakt, rozkaz: wykonaj rejzę po wrogich rzędach zadając 2pkt obrażeń po jednej jednostce we wrogich rzędach).
To jest w sumie fajny koncept, ale Angouleme nie była szczurzycą. Jak dla mnie powinna powstać karta Mistle albo Giselher i mogłaby mieć opisaną przez Ciebie umiejkę, zas Angouleme mogłaby stworzyć losowy artefakt brązowy/frakcyjny w zależności od rzedu rozmieszczenia. To z kolei wymusiłoby na CDPR zrobić więcej kart artefaktów dla frakcji :)
 
Nie do końca- NR mialo zmienione parę kart pod tarcze, krasnoludy pod pancerz. SK dostało krwawienie. Jak pasuje do archetypu to zmiany są wprowadzane. Może parę driad dostanie symbiozę zamiast harmonii?
Mówisz o reworkowanych kartach, które zostały zmienione długo po wyjściu danego dodatku. To jednak różnica a takich kart i tak było bardzo niewiele.
 

Gyg

Forum regular
@luk757 Z drugiej strony dawno nie było dużych zmian w kartach (krasnoludów nie liczę, bo archetyp niszowy i jeszcze w powijakach [sensownych kart pod Hartowanie słownie jedna, Yarpen, jako finiszer]). Może postanowili poczekać ze zmianami do dodatku? Wielu słusznie wskazuje, że brązy NG inne niż trucizna mogłyby dostać zmiany. Tak samo Harmonia - zamiana paru jednostkom harmonii na symbiozę byłaby dobra. Oczywiście wyjdzie jak wyjdzie. Brak jakichkolwiek zmian w sezonie magii dziwne i rozczarowujące.
 
To jest w sumie fajny koncept, ale Angouleme nie była szczurzycą. Jak dla mnie powinna powstać karta Mistle albo Giselher i mogłaby mieć opisaną przez Ciebie umiejkę

Faktycznie pomyliłem ją z Mistle, mój błąd. To tylko sygnał że czas na odświeżenie sobie książek.
 
Nie chce mi się już produkować przed nadchodzącymi zmianami, ale wataha wilków by świetnie pasowała jako uniwersalne wsparcie pogody.

Propozycja: 3hp - rozmieszczenie: zadaj 1 punkt obrażeń, jeśli wroga jednostka znajduje się w rzędzie z pogodą, zamiast tego zadaj 3 punkty obrażeń.
 
Kolejny luźny pomysł dla nożownika - 4hp- 2 punkty krwawienia, jeśli jednostka ma 2 punkty życia lub mniej, zamiast tego ją zniszcz.

Milicję bym zdecydowanie podczepił pod KP, bardziej tam pasują, myślałem o tym intensywnie, i nie ma zbyt dużo możliwości dla neutralnych kart tego poziomu, wzmacnianie o 2 jest bezsensowne, a w Kpach znalazłyby się ciekawe umiejki, które zagospodarowałyby tę kartę.

Uczony z Oksenfurtu powinien zostać jako neutralna karta, chociażby do eventów z witalnością, ale ten jeden dodatkowy punkt do witalności byłby wskazany.
 
Top Bottom