[SPOILER] Triss Merigold.

+
Nie wydaje Ci się, że "magia" to taka zasłona dymna ? Jakiś rodzaj przeności ? Ja uważam, że czarami nie można było zmienić uczuć, tym bardziej, żeby posiadać aż taką moc która mąci na tyle w ludzkich umysłach na długi okres czasu? Chociaż, kto wie... Idzie to wszystko do domysłu jak wątek w sadze, gdy Geralt i Triss "spędzili lub nie" razem noc

A Fringilla co robiła? Trzymała Geralta w Toussaint całą zimę praktycznie, własnie przy użyciu czarów. Czyli jest to możliwe. Z kolei Triss bym nie potępiał za ten incydent, ot chciała sobie spróbować jak to jest z wiedźminem. Akurat Geralt miał wtedy PRZERWĘ w relacjach z Yennefer to skorzystała. Wątpię czy Geralt miałby do niej o to pretensje.
 
Niby skąd takie wnioski?

Nie mam przy sobie książki, ale głowę dam sobie uciąć, że była tam mowa o uroku. I nie chodzi tu tylko o urok samego miejsca jak to było podkreślane, że Toussaint to pełne uroku miejsce gdzie ludzie gnuśnieją czy coś w ten deseń. Nie mam możliwości przytoczenia fragmentu w chwili obecnej. Wydaje mi się, że jest o tym mowa na zakończenie któregoś rozdziału gdzie Fringilla melduje się Loży.
 
ale głowę dam sobie uciąć, że była tam mowa o uroku
To byś łeb stracił.

---------- Zaktualizowano 22:23 ----------

Nie wydaje Ci się, że "magia" to taka zasłona dymna ? Jakiś rodzaj przeności ? Ja uważam, że czarami nie można było zmienić uczuć, tym bardziej, żeby posiadać aż taką moc która mąci na tyle w ludzkich umysłach na długi okres czasu? Chociaż, kto wie... Idzie to wszystko do domysłu jak wątek w sadze, gdy Geralt i Triss "spędzili lub nie" razem noc
Podejrzewam, że zmiękczyła Geralta na tyle, by łatwiej się jej poddał. Nie chodzi o urok, który by mu zaćmił umysł, bo to nie ma sensu.
 
Nie jest, sprawdzone :)

Fakt, też właśnie sprawdziłem i nie ma nic o tym mowy. Trudno będę żył bez głowy:p

"- Był całkowicie pod moim urokiem, spełniał każde me życzenie - powtórzyła Fringilla. - Robił wszystko, czego od niego zażądałam. Tak było."

Tym fragmentem się zasugerowałem chyba:p No ale nie o taki urok tu chodzi, więc mea culpa.
 
Nie wydaje Ci się, że "magia" to taka zasłona dymna ? Jakiś rodzaj przeności ? Ja uważam, że czarami nie można było zmienić uczuć, tym bardziej, żeby posiadać aż taką moc która mąci na tyle w ludzkich umysłach na długi okres czasu? Chociaż, kto wie... Idzie to wszystko do domysłu jak wątek w sadze, gdy Geralt i Triss "spędzili lub nie" razem noc
Przecież w tekście jest jasno powiedziane, że trafiła na dobry moment, plus czary, obstawiam że w celach łóżkowych i romans się zawiązał. Niekoniecznie od razu związany z jakimiś wielkimi uczuciami.
 
Support dziś odpisał, że zmiany związane z wątkiem Triss nie zostaną wprowadzone wcześniej niż w październiku. Pozostaje czekać

"Zmiany takie raczej nie zostaną wprowadzone wcześniej niż w październiku tego roku, aczkolwiek nie jestem w stanie podać Panu dokładnej daty wydania tych zmian."
 
Last edited:
@eineingarp
Jeżeli jest to prawdziwe, to rzeczywiście bardzo ciekawe.
Powiedziałbym nawet, że nowe dialogi dotyczące Yen i Triss są najmniej interesują częścią tych plików. Pożyjemy- zobaczymy :)
 
Ale skoro wszyscy wiedzieli, że Geralt i Yen umarli, a Geralt znienacka wrócił, to można zakładać, że również Yen żyje. I, będąc jej przyjaciółką - a za takową Triss się miała - przynajmniej sprawdzić taką możliwość. Mogło jej przecież coś grozić, mogła potrzebować pomocy. A tu nic, udajemy, że nie istniała. Słabo, jak na przyjaciółkę i konfraterkę :p

Oglądałem ostatnio różne filmiki z W1(gdzie faktycznie była nierówno napisana) i W2 - po scenie z róża w elfich ruinach Triss mówi coś takiego: ,, za kilka dni odzyskasz pamięć, dowiemy się co, się stało z Yen, możemy jej szukać, jestem to winna tobie i jej i nawet zrozumiem, jesli bedziesz chcial odejść". Można z tego oczywiście wyciagać wnioski, że specjalnie kazała się Letho uprowadzić i Cynthii skompresować, ale raczej po prostu wtedy wyszło inaczej, niż chciała ;). A o Yen w Nilfgaardzie pewnie wiedziały tylko Sheala i Filippa a i one tyle, co im ściemnił Letho.

BTW. O tym, że Yen ma koło setki dowiadujemy sie z rozmowy z kapłanką, a gdzie jest sprecyzowana różnica wieku miedzy Yen a Triss? Szukam w pamięci tego fragmentu i nie mogę go znaleźć.
 
Last edited:
Zauważyłem, że są już zmienione dialogi w 1.08 jeśli Geralt jest z Triss. W Kaer Morhen na "wolnym wieczorku" Lambert mówi o morale w opowieści Eskela o samowile. "Trzymaj się z dala od niebezpiecznych kobiet". Geralt mówi wtedy, że on i Yen nie są już razem i raczej na pewno nie będą, ale on za to jest z Triss. W takim wypadku wymioty Umy ściera z Yennefer Eskel. Geralt jeśli jest z nią, a nie z Triss of course. Więcej nie znalazłem.
 
Zauważyłem, że są już zmienione dialogi w 1.08 jeśli Geralt jest z Triss. W Kaer Morhen na "wolnym wieczorku" Lambert mówi o morale w opowieści Eskela o samowile. "Trzymaj się z dala od niebezpiecznych kobiet". Geralt mówi wtedy, że on i Yen nie są już razem i raczej na pewno nie będą, ale on za to jest z Triss. W takim wypadku wymioty Umy ściera z Yennefer Eskel. Geralt jeśli jest z nią, a nie z Triss of course. Więcej nie znalazłem.
To jest od pierwszego wydania gry ;p btw ktos czy te dialogi sa juz w grze , na eng forum niby ktos juz znalazl w plikach gry
 
Z tego co wiem, to Geralt mówi, że nie są razem z Yen, ale nie przypominam sobie, żeby coś wspominał o Triss.
 
masz racje, o Triss nie ma wzmianki nie doczytałem do końca posta kolegi . Dlatego pytam again czy to jest juz nowy dialog z gry czy kolega Dawar2 dodal od siebie
ale on za to jest z Triss.
wlasnie sciagam patch wiec pytam czy zaczynac gre od nowa ;p
 
To, że jest z Triss to tak, dodałem od siebie. Sprawdziłem, ale to z wymiotami i że Geralt i Yenna nie są razem to nigdy wcześniej się z tym nie spotkałem. Cóż, może moje niedopatrzenie. Wybaczcie pomyłkę.
 
Nie wiadomo więc czy wprowadzone te zmiany nie zostaną wcześniej niż październik skoro jest już wyciek dialogów ( o ile prawdziwych) ;)

Myślę, że jednak poczekają do października, dodadzą to z tym oczekiwanym DLC. Może wtedy będzie to odpowiednio dopracowane i nie będzie żadnych większych problemów wynikających z poprawek.
 
Jednak w tych plikach jest "Klucz otrzymany od Anny Henrietty", co jest trochę dziwne, skoro Krew i Wino wychodzi dopiero w przyszłym roku.
 
Poza tą jedną odpowiedzią Redów, którą ktoś wcześniej cytował, gdzie była mowa o październiku, nie wiemy zbyt wiele,
możliwe, że te pliki (o ile prawdziwe) mogły być z jakiegoś wcześniejszego okresu, z czego później zrezygnowali, albo w ogóle nie chcieli z nich korzystać, a przygotowują coś innego, pozostaje nam tylko czekać
 
Top Bottom