[spoiler] UKRYTE misje poboczne (side-questy) - KOMPENDIUM

+
Nie jestem do końca przekonany czy nie popełniam "faux-pas", ale chciałbym aby powstał temat gdzie będzie można znaleźć kompendium ukrytych side-questów (misji pobocznych) w grze, które normalnie, najczęściej nie są w ogóle oznaczone na mapie Night City lub są np. ograniczone czasowo.
Chciałbym aby każdy w komentarzach poniżej starał się dodać swoje questy, które udało mu się znaleźć podczas eksploracji, a ja na bieżąco będę starał się aktualizować listę:

AKTUALIZOWANA NA BIEŻĄCO LISTA UKRYTYCH MISJI POBOCZNYCH - SIDE-QUESTÓW (akt. 27 stycznia 2021, godz. 11:00 - obecnie 9 zadań + 2 BONUSY + dodane krótkie opisy ich aktywacji)

1. J + J = WNM (The Highwayman)
lokalizacja: Rancho Coronado w Santo Domingo (opuszczony garaż)

Aby aktywować zadanie trzeba konkretnie zainteresować się opuszczonym garażem. W sąsiedztwie garażu jest się m.in. ikona sklepu z bronią. Należy wejść w interakcję z bramą garażową żeby ją podnieść i zbadać oparty o ścianę wrak motocykla...
1.jpg


2. Misja kontener (I can see clearly now)
lokalizacja: Westbrook w Japantown

Po prawej stronie schodów wejściowych do megabloku H8 jest wnęka. W niej stoi automat sprzedający - Brendan. Trzeba z nim porozmawiać co zainicjuje serię mini-questów z nim związanych.
clearly.jpg


3. Pistolet niepowtarzalny (Machine Gun)
lokalizacja: Heywood w dzielnicy Vista del Rey

Misja rozpoczyna się od odnalezienia gadającego pistoletu smart - Skippy. Znajduje się on w zaułku między budynkami, znajdujemy ciało i leżący nieopodal pojemnik w którym leży pistolet - później postępujemy wedle instrukcji.
skippy.png


4. Vertigo (Love Rollercoaster)
lokalizacja: Pacyfika w dzielnicy Costa View

Trzeba porozmawiać z mężczyzną - Jean'em - czekającym przy kolejce górskiej. Później idziemy do panelu z kablami, zaraz za barierką. Wymieniamy kable i poinformuj mężczyznę o działaniu kolejki.
love.jpg


5. Numer Jeden (Big in Japan)
lokalizacja: Watson w dzielnicy Little China

Musimy porozmawiać z Dennisem, którego znajdziemy w Afterlife i przyjąć jego ofertę. Następnie mamy już znacznik i w Kabuki należy znaleźć pojemnik z napisem "No future".
japan.jpg


6. Odwilż (Kold Mirage)
lokalizacja: Badlandy (wschód) - złomowisko

Musimy podjechać w okolice złomowiska - za główną drogę. Po zeskanowaniu otoczenia znajdziemy lodówkę z ciekawą zawartością, a także zwłoki jednej z "ważniejszych postaci gry", które warto przeszukać. Misję możemy aktywować już po zleceniu w ramach którego kradniemy vana z syntetyczną skórą z magazynu firmy kurierskiej w Watson. W środku możemy znaleźć drzazgę z informacją o lodówce, która, ze względu na zaległe opłaty, po wielu latach zostaje, zgodnie z instrukcjami, odesłana na złomowisko, razem z jej koordynatami.
mirage.jpg


7. Osobista odpowiedzialność (Bullets)
lokalizacja: salon odzieżowy Jinguji w Śródmieściu (Downtown)

Akcja w sklepie (napad Cyberpsychola) pojawi się dopiero przy drugiej naszej wizycie w nim. Najpierw trzeba go odwiedzić po raz pierwszy i pogadać ze sprzedawcą (Zane) i jakiś czas później odwiedzić sklep raz jeszcze.
bullets.jpg


8. Ukryta prawda (The Prophet's Song)
lokalizacja: południowa część Watson, Little China (niedaleko kliniki Viktora)

Co ważne właściwa misja aktywuje się dopiero po ukończeniu zadania "Wielki sen", ale warto już OD SAMEGO POCZĄTKU gry rozmawiać i słuchać proroka Garry'ego, który wygłasza swoje teorie spiskowe.
Z Garrym przed aktywacją zadania można porozmawiać w sumie 5 razy (o każdej porze za wyjątkiem przedziału 5:00-10:00 kiedy to śpi).
garry.jpg


9. Ostatnia przysługa (I'll fly away)
lokalizacja: Badlandy w dzielnicy Rocky Ridge

WAŻNE! Misję można wykonać tylko bezpośrednio po ukończeniu zadania "Kto sieje wiatr" (zestrzelenie AV-ki), a PRZED rozpoczęciem zadania Właściwy moment (Queen of the Highway) z wątku Panam.
Misję aktywujemy poprzez rozmowę z Mitchem, który poprosi o pomoc w pogrzebie przyjaciela.
pogrzeb.jpg


+ BONUS #1 - adopcja kota!
lokalizacja:
drzazga: Megablok H10: Atrium. Śmietnik w korytarzu, niepodal mieszkania V (na lewo)
karma: m.in. Arasaka Industrial Park, Santo Domingo w Arroyo (skrzynia Arasaki w magazynie), kuchnia w mieszkaniu 1702 (Heywood, Glen) podczas kontraktu Psychofan i wiele innych...

Jest możliwość posiadania kota w mieszkaniu V. Wszystko co musimy zrobić to zdobyć drzazgę "nakarmcie kota", która znajduje się w śmietniku na korytarzu, na lewo od mieszkania V oraz karmę dla niego. Później pozostaje interakcja z miską i adopcja, ale nie psuję zabawy - grajcie intuicyjnie :)

***

+ BONUS #2 - skrzynia Arasaki w pokoju Adama Smashera
Lokalizacja: doki Northside w Watson, statek Ebunike, zbrojownia Smashera
Wymagania: klucz zdobyty z ciała Adama Smashera

Podczas eksploracji statku Ebunike w dokach możemy znaleźć zakodowane wejście do zbrojowni/pokoju Adama Smashera. W środku jest skrzynia z logo Arasaka, która jest zamknięta aż do zakończenia wątku fabularnego. Z ciała Adama Smashera możemy wyciągnąć klucz, potem wrócić na statek i otworzyć skrzynię. W środku czeka niespodzianka :)
smasher.jpg


CDN

Jeśli macie takowe (udało wam się znaleźć) albo istnieje już kompendium gdzie spisane są wszystkie dajcie znać :)
Będzie to fajne urozmaicenie dla osób, które mają już 100% gry, a z jakiegoś powodu mogły nie znaleźć tych ukrytych zadań.
 
Last edited:
Nie jestem do końca przekonany czy nie popełniam "faux-pas", ale chciałbym aby powstał temat gdzie będzie można znaleźć kompendium ukrytych side-questów (misji pobocznych) w grze, które normalnie nie są oznaczone na mapie Night City.
Podam przykład takiego questa i chciałbym aby każdy starał się dodać swoje questy, które udało mu się znaleźć:
J + J = WNM (The Highwayman)
Lokalizacja: Rancho Coronado w Santo Domingo (garaż)
Nagroda: darmowy motocykl (Arch Nazaré "Itsumade")

View attachment 11151110
Na pewno jest ich więcej - dla przykładu:
- Misja kontener (I can see clearly now)
- Pistolet niepowtarzalny (Machine Gun)
- Vertigo (Love Rollercoaster)
- Numer Jeden (Big in Japan)
etc.
Jeśli macie takowe (udało wam się znaleźć) albo istnieje już kompendium gdzie spisane są wszystkie dajcie znać :)
Będzie to fajne urozmaicenie dla osób, które mają już 100% gry, a z jakiegoś powodu mogły nie znaleźć tych ukrytych zadań.
Przy obecnym zabugowaniu gry ciężko o liste, wielu osobom pojedyncze questy się nie pojawiają, np. mi quest z rollercoasterem nie pojawił się wcale mimo 150h na jednym save :/ 100% gry ukończone i nic
 
Na złomowisku można znaleźć ciało Dexa i rozpocząć w ten sposób ukryty quest dotyczący pierwszego człowieka w NC, który rozwalił internet. :)
Ten quest można rozpocząć jeszcze wcześniej w zleceniu, w ramach którego kradniemy vana z syntetyczną skórą z magazynu firmy kurierskiej w Watson. W środku możemy znaleźć drzazgę z informacją o lodówce, która, ze względu na zaległe opłaty, po wielu latach zostaje, zgodnie z instrukcjami, odesłana na złomowisko, razem z jej koordynatami.
 
Dzięki panowie - o to chodziło - w pierwszym poście od teraz robię listę, która będzie aktualizowana na bieżąco - proszę o podawanie kolejnych zadań jakie udało wam się znaleźć podczas eksploracji miasta!
 
Ukryty quest- the bullets, w trakcie korzystania ze sklepu nagle zaatakuje go cyberpsychol i po chwili do budynku wleci oddział maxtacu którego dowódcą okaże się być pani ze zwiastunu wydanego w 2012/2013.
 
Ukryty quest- the bullets, w trakcie korzystania ze sklepu nagle zaatakuje go cyberpsychol i po chwili do budynku wleci oddział maxtacu którego dowódcą okaże się być pani ze zwiastunu wydanego w 2012/2013.
Warunek jednak który trzeba spełnić do powyższego zadanka:
ta akcja w sklepie pojawi się dopiero przy drugiej naszej wizycie w nim. Chodzi o sklep z ciuchami Jinguji w Centrum. Tak więc najpierw trzeba go odwiedzić, pogadać ze sprzedawcą i jakiś czas później odwiedzić sklep raz jeszcze


Oprócz tego misja "kontener", której nie widac na mapce.
w Japantown po prawej stronie schodów wejściowych do megabloku H8 jest wnęka. W niej stoi automat sprzedający. Okaże się że jest dość "rozmowny" i prosi nas o przysługę. To pierwsze zadanko. Później (z czasem) następują dwa kolejne zadanka podobne do tych z prorokiem Garrym (trzeba sobie pogadać z automatem). Na koniec, ostatnie zadanko, automat znika i trzeba go odnaleźć.
 
Last edited:
Zaktualizowałem listę jeszcze o dwa questy - obecnie 9 + mały bonus z kotem - ale najprawdopodobniej to będzie na tyle (przeglądałem różne strony w poszukiwaniu, ale więcej nie widzę).
Zaznaczam, że mowa tu oczywiście o zadaniach, które są ukryte lub nie od razu pojawiają się jako znacznik na mapie.
Dodałem również krótkie opisy ze sposobem rozpoczęcia zadania bo przebiegu nie ma sensu szczegółowo analizować. Gdyby jakimś cudem ktoś znalazł coś co zostało przeoczone - piszcie śmiało :)
 
Last edited:
Może nie całkiem to czego szukasz, ale...
na jedynm z pomostów pod molo na którym jest cyberpsycho leży ciało, w którym znajdzisz drzazgę z notatką o ukrytum w wodzie skarbie. Nie ma to ikony questowej, ale jak się popłynie w miejsce opisane w treści, to faktycznie jest tam ukryty "skarb"
Skarb jest w cudzysłowie, bo u mnie było to zwykły, generyczny loot
Mimo wszystko taka ciekawostka. Nie wiem czy zamierzona czy liczyć jako bug. A jak zamierzona to czy jedyna taka czy są też inne.
 
Może nie całkiem to czego szukasz, ale...
na jedynm z pomostów pod molo na którym jest cyberpsycho leży ciało, w którym znajdzisz drzazgę z notatką o ukrytum w wodzie skarbie. Nie ma to ikony questowej, ale jak się popłynie w miejsce opisane w treści, to faktycznie jest tam ukryty "skarb"
Skarb jest w cudzysłowie, bo u mnie było to zwykły, generyczny loot
Mimo wszystko taka ciekawostka. Nie wiem czy zamierzona czy liczyć jako bug. A jak zamierzona to czy jedyna taka czy są też inne.

Nie zdecydowałem się umieszczać tego typu sekretów ponieważ ich są dziesiątki, a może nawet setki. Chodzi m.in. o lokalizacje broni legendarnych i tego typu skrzyń z lootem rzadkim, a także drzazg umiejętności i innych podobnych.
Chodzi mi np. o takie zatopione skrzynie, a także ukryte bunkry na badlandach, sekretne lokacje w mieście, wysypisku śmieci etc. etc.
Jeżeli chodzi o Twój post czy chodzi Ci o tą skrzynię ze zgłoszenia przestępstwa NCPD w Little China, Watson i koordynatów z drzazgi (zapis rozmowy Kapitan i Mike)? Pewnie tak.

ALE dodałem drugi BONUS bo jest jeden wyjątek (chodzi mi o czas zdobycia dostępu do skrzyni Arasaki (Smashera) w zbrojowni na Ebunike. Szczegóły w pierwszym poście (zaktualizowałem listę) :)
 
Last edited:
@R_M_B dzięki. Na pewno sprawdzę. :)

Do listy warto dorzucić jeszcze "Only Pain". Niestety nie zanotowałem sobie polskiej nazwy a w dzienniku za cholerę nie mogę znaleźć...
 
Top Bottom