[Spoilery]Sezon burz - nowa powieść Andrzeja Sapkowskiego!

+

[Spoilery]Sezon burz - nowa powieść Andrzeja Sapkowskiego!


  • Total voters
    177
książkę miałem przeczytaną następnego dnia po przedpremierze.
dzisiaj nie pamiętam, o co tam chodziło, oprócz tego, ze coś o mieczach i że wszystko dobrze się skończyło. i że się krzywiłem momentami, a czasem upewniałem, czy na pewno pisał to sapkowski i nie zrobiono mnie w konia.

ukłony dla tego, kto zaznaczył "kiepska" - ja ze względu na głupie sentymenty mogłem dać tylko 'średniawa'

Można powiedzieć że Pan Sapkowski wyszedł trochę z wprawy, ale temat z mieczami nawet fajny i tajemniczy(Przynajmniej dla mnie) a najlepsza scena w pierwszych roździałach była z tą klepką, jaskrem i bandytami a potem wymiana zdań z tym kuzynem Jaskra czy kto to jest(pamiętam że to był ktoś z rodziny Jaskra i że był kimś ważnym w mieście), o tym że Geralt zbyt brutalnie załatwił się z bandytami, a jeden z napastników to nawet popuścił(Współczuje) :p.


BTW. Ten kto zaznaczył ,,Kiepska" nie dał rady przejść Próby Traw i się wyżywa :p. A.S cię znajdzie drogi użytkowniku :p.
 
Ocena "Sezonu Burz" będzie zależała od tego, czy będziemy ją oceniać w oderwaniu od innych utworów Sapkowskiego (wtedy wyjdzie całkiem nieźle), czy "przykleimy" ją do Sagi. Zakładając, że Saga przyjmowałaby dwie pierwsze oceny z góry skali, to faktycznie, w porównaniu z wcześniejszymi książkami o Geralcie "Sezon" może być średniawy. Mimo wszystko czytało mi się świetnie, nie żałuję wydanych pieniędzy, więc zaznaczyłem "Bardzo dobra, mogłaby być lepsza".
 
Jak wiadomo w necie można kupić e-booka: "Sezon Burz - Edycja Rozszerzona". Jak wiadomo jako gratis jest tam art book z "Wiedźmina 2" i muzyka inspirowana grą zespołu "Percival".
Ale najciekawszym dodatkiem jest wstęp do książki napisany przez Andrzeja Sapkowskiego.
Może ktoś streścić ten wstęp? Tak w ogólnych zarysach :)
 
Ileś tam stron wstecz pisałem co jest w tym wstępie jak znajdę to wstawię cytat ;)

Edit:
Ok, mam.

W sumie nic ciekawego pisze m.in że po 13 latach wraca do tematyki białowłosego zabójcy potworów. Dalej trochę mówi o czym będzie książka. Sezon Burz nie jest prequelem ani sequelem, tylko rzeczą zupełnie osobną i był planowany od bardzo dawna. W książce pojawią się znane nam postaci Geralt, Jaskier, Yennefer, ludzie, nieludzie oraz magiczne bestie. Później nawiązuje o umiejscowieniu czasoprzestrzennym książki, zdradza tylko tyle, że żaden przybysz z północy nie odczarował jeszcze grasującej w Wyzimie strzygi, a wąż Uroboros nie zatopił zębów we własnym ogonie. Mówi też o królewskich i czarodziejskich intrygach, że Geralt nie może narzekać na brak zajęcia bo gdzie spojrzysz, tam bobołaki plugawe, trolle i mściwe aguary. W/g AS sama postać Geralta się nie zmieniła, jest taki sam jakim go stworzył na początku. Ma białe włosy i czasem uśmiecha się paskudnie. Gustuje w pięknych kobietach. Cyniczny, ale w normie. Widzi w ciemności, jest nieprawdopodobnie szybki i silny. Jak kot – nieufny i nieprzystępny. Chadzający własnymi drogami. To mutant, odmieniec wyszkolony w Kaer Morhen, Wiedźmińskim Siedliszczu. Na końcu wspomina o wiedźmiskich mieczach coś podobnego do tego co znajduje się na odwrocie książki. Całość kończy się zdaniem: Opowieść trwa. Historia nie kończy się nigdy. I podpis AS.


Sam artbook dołączony do ebooka jest chyba tym z mrocznej edycji na Xboxa bo zawiera m.in. postaci których w papierowym wydaniu nie ma.
 
Last edited:
Przedmówcy zachwalają temat aguary, który mi też się podobał ale chciałem zwrócić uwagę na otoczkę historii... W trakcie żeglugi czułem się jak na bagnach Everglades a nie jak w świecie wiedźmina w drodze do Novigradu.
 
Hmm? Jak dla mnie, podróż "Prorokiem" była jak najbardziej klimatyczna. Jedynie aligator kapkę nie pasował, ale...
 
SB str. 257 " Wśród brzegowego drzewostanu zaczęły zdecydowanie przeważać cypryśniki (plus pneumatofory równa się cypryśnik błotny), u mnie w Szczecinie wiem gdzie jest jeden, ale to raczej rzadkość, dlatego mówię że ten rozdział to jakaś w moim wyobrażeniu Floryda czy Luiziana ;)
 
Witam panowie wiedźmini i wiedźminki! :)

Сhcę zawiadomić was że wreszcie skończyliśmy przekład "Sezonu burz" na rosyjski, hura! Tak że zdążyliśmy pierwszymi :victory: ^_^

Komu ciekawie poczytać go można tu http://www.sapkowski.su/modules.php?name=News&file=view&sid=121
A tu pobierać we fb2 i epub http://flibusta.net/b/355093
Dziękuję duże wszystkim kto pomógł mi tu z moimi durnymi pytaniami :)

Ależ jedna kwestia została - cóż takie jest "po Odrodzeniu" (anno post Resurrectionem)??? Tak i nie zrozumiale... Chyba naprawdę Koniunkcja Sfer?
 
Last edited:
Hmm? Jak dla mnie, podróż "Prorokiem" była jak najbardziej klimatyczna. Jedynie aligator kapkę nie pasował, ale...

Ukłon w stronę przygodowych filmów grozy (w rodzaju "Anakondy"). Czytając tę część książki miałem niezłą zabawę odczytując schematy fabuły (sprawiedliwi przeżyli, źli zginęli, jeden pozostał na posterunku).

:)
 
Jeśli ktoś nie wydrukował sobie alternatywnej okładki by Tzigi, to w te pędy kupować kwietniową Nową Fantastykę. Jest tam wkładka z okładką. Nic tylko wyciąć i obłożyć książkę. Są nawet dwie wersje tej okładki.
:hai:
A tekst na zgięciach mnie rozwalił. :p
 
Last edited:
Jeśli ktoś nie wydrukował sobie alternatywnej okładki by Tzigi, to w te pędy kupować kwietniową Nową Fantastykę. Jest tam wkładka z okładką. Nic tylko wyciąć i obłożyć książkę. Są nawet dwie wersje tej okładki.
:hai:
A tekst na zgięciach mnie rozwalił. :p

Prócz okładki jest coś ciekawego?
Ostatnio bardzo rzadko kupuję NF.
 
Czytam z okładki:
- Kevin Feige - wywiad z szefem Marvel Studios
- Żołnierze przyszłości - być jak Kapitan Ameryka
- Jaka piękna katastrofa - nasjwiększe ekranowe wpadki
- opowiadania: Kyrcz Jr., M alinowski, Zańko, Wheeler, Moraine
- opko Scotta Lyncha "Maszyna sterowana zdalnie" na samej górze okładki jako główna polecanka.
Jest coś o Funkym Kovalu, o Grze o Tron, Felietony Kosika i Wattsa...
Niczego jeszcze nie czytałem. Zaznajomię się z treścia dopiero jutro. :)
-
 
Last edited:
Jeśli ktoś nie wydrukował sobie alternatywnej okładki by Tzigi, to w te pędy kupować kwietniową Nową Fantastykę. Jest tam wkładka z okładką. Nic tylko wyciąć i obłożyć książkę. Są nawet dwie wersje tej okładki.
:hai:
A tekst na zgięciach mnie rozwalił. :p

Pokażesz Waść jakieś zdjątko poglądowe? :)
 

Attachments

  • 20140328_143708.jpg
    20140328_143708.jpg
    95.8 KB · Views: 80
  • 20140328_143649.jpg
    20140328_143649.jpg
    94.7 KB · Views: 237
  • 20140328_143700.jpg
    20140328_143700.jpg
    95.5 KB · Views: 136
Last edited:
Tzigi nasza forumowa pracuje w NF? Nie chwaliła się, no popatrz :)

Okładki zacne, i pasują do obu wydań. Miodnie :D
 
Top Bottom