[SPOILERY] Wiedźmin 3 - Humor, satyra i easter eggi

+
Mi się marzy Easter Egg z Breaking Bad :D
Np. Zamiast metamfetaminy byłby fisstech a niedaleko miejsca usłyszenia rozmowy na ten temat, byłaby jakaś lokacja (najlepiej jaskinia) z całą aparaturą i niebieskim towarem....
W Novigradzie mogłyby chodzić pogłoski o nowym królu podziemia :D
Albo chociaż jakiś młodzik krzyczący: "Nauka, szmato !"

jak przeczytałem ten post to mi się skojarzyło z z jednym miejscem na uboczu Velen. Jest tam jaskinia której pilnuje jakiś golem i tam właśnie produkowali fisstech :))
 
Abbé Faria ("ojciec Faria") - więzień, który uciekł z Deireadh w zadaniu Wielka ucieczka, to nawiązanie do tak samo nazywającej się postaci-bohatera powieści Hrabia Monte Cristo, będącego ufikcjonalizowaną wersją ojca José Custódio de Farii (1756-1819), goańskiego zakonnika, pioniera naukowych badań nad hipnozą, uczestnika rewolucji francuskiej.
 
Nikt nie wspomniał o nawiązaniu do jednego z trailerów W3 - Killing Monsters. W momencie, gdy idziemy z Lambertem do Kręgu Żywiołów, o ile dobrze pamiętam Geralt pyta co u Lamberta, ten mu odpowiada, ze słyszał o jego wyczynach z Vesemirem i słynnym "zabijam potwory", a Geralt - "wiem, trochę mnie poniosło".

Mnie ten easter egg rozśmieszył bardzo :D

Oprócz tego, wiele innych już wspomnianych :)
 
Przechadzając się po Oxenfurcie, można usłyszeć gwizdaną wersję melodii z "Jak rozpętałem II wojnę światową" :D
 
Pamiętacie typków we Flotsam, którzy dawali nam do wypicia mutagen?

http://i.imgur.com/XIEBrRh.png

jeśli kogoś interesuje ta kartka to
jest ona do znalezienia w oxenfurcie niedaleko zamkniętego wejścia na uniwersytet. trzeba się troszkę pokręcić koło strażników palących ksiązki i powinna gdzieś tam leżeć, już nie pamiętam dokładnie w którym miejscu
 
Ponownie spotykamy Zdenka, niestety zostaje zamordowany przez bandytów. Przy jego zwłokach znajdziemy papier potwierdzający udział w nielegalnych walkach. Dzięki niemu możemy się poszyć pod Nieboszczyka.
 
Spora dawka cytatów z klasycznych polskich komedii - albo bezpośrednie, albo parafrazy:
- Mój mąż z zawodu jest dyrektorem (Poszukiwany poszukiwana) jedna z dam na balu maskowym
- W tych pięknych okolicznościach przyrody (Rejs) pijaczki w Novigradzie
- Ciemność widzę, ciemność! (Seksmisja) pijaczki w Novigradzie
- Zeszłą razą... Nie mówi się zeszłą razą...(parafraza z Vabank - następną razą - nie będzie następnej razy) - wędkarska popijawa w misji Niebezpieczna Gra

z innych tekstów:
- Jak żyć wiedźminie?!
- Czemu zawsze rumu brak (Jack Sparrow) pijaczki w tawernie "Złocisty Jesiotr"
(sama nazwa wydaje się nawiązywać do Hydrozagadki - Doktor Plama i Maharadża są pod Złotym Leszczem")

W dokach Novigradu gdański Żuraw i w tle pokrzykiwania dokerów albo marynarzy żywcem wzięte z "Sid Meyer's Pirates!"

Na tablicy ogłoszeniowej przerobiony na modłę uniwersum Wiedźmina wiersz Tuwima "Całujcie mnie wszyscy w d#@%"

Troll śpiewa żurawiejkę "Nilfgardczyka goń goń goń", "Jak to na wojence ładnie" i "Przyjedź mamo na przysięgę" :)

Ulicznice mawiają "Żyjemy w materialnym świecie a ja jestem materialistką" - Madonna, We're livin' in a material world and I'm a material girl
 
Last edited:
W porcie w Oxenfurcie, możemy spotkać strażnika który śpiewa: "Widziałem Orła Cień".
 
Nie jest to może jakiś element humorystyczny i ledwo można to nazwać easter eggiem, ale w pokoju Ciri u Barona można znaleźć przepis na makijaż, którego używa do oczu.

EDIT:

Oraz bardzo fajny sposób na poradzenie sobie z niesławnym exploitem na krowach w Białym Sadzie (dodane w patchu 1.05):

 
Last edited:
Na wschod od Oxenfurtu jest zadanie "Nasza szkapa", które polega na odbiciu odzyskaniu odpowiedniego konia i przyprowadzeniu go właścicielowi.
 
Przy karczmie Gęsia Pipa znalazłem ogłoszenie krasnoluda Thorina Stalowej Dzidy :).
 

Guest 3829580

Guest
Jeszcze jedno odnoszące się do Gry o Tron - na Skellige można czasem usłyszeć od strażniczek "Służymy tej, która jest Dziewicą, Matką i Staruchą" (w domyśle Freji) :)
 
W Novitarze na rynku podczas deszczu można usłyszeć, jak ktoś wygwizduje melodię z "Czterech pancernych..." - "Deszcze niespokojne..."
Śmiechłem.
Ogólnie jestem zachwycony dubbingiem.
 
Top Bottom