[SPOILERY] Wiedźmin 3 - Humor, satyra i easter eggi

+
Możliwe nawiązanie do serii Assassin's Creed:
Sposób, w jaki Triss zabija Caleba Mengego - bardzo przypomina (szczególnie ujęciem kamery) zabójstwo za pomocą ukrytego ostrza ("cutscenkowe", wobec wybranych postaci w AC).
 
Tak mi wpadło w oko/ucho - studenci niszczący kapliczki mówią cytatami z Karola Marksa a na ścianie w pokoju Corine Tilly wisi portret stylizowany na zdjęcie Zygmunta Freuda. Obydwa eggi jak najbardziej na miejscu.
 
Przy rozwiązywaniu zadania "Sąsiedzka sprzeczka" w Kaer Morhen, w jaskinii możemy znaleźć list Azara Javeda dotyczący ataku na Kaer Morhen - ukłon dla graczy grających w W1
 
Niziołki na wschód od Novigradu mówią coś w stylu "Tylko nie mów do mnie Bagosz". Oczywiście nawiązanie do niesławnego tłumaczenia "Hobbita" z dawnych lat.
 
cthulhu!

Jest na jednej z wysepek Skellige, na zachodzie. Jest tam zamek pelen bandytow i lochy.

View attachment 17209
 

Attachments

  • cthulhu.jpg
    cthulhu.jpg
    181.7 KB · Views: 221
Mistrz nad mistrzami w walce na pięści nazywa się Asiak Akłydaw, w wymowie bardzo podobnie do Mahmeda Khalidova z MMA
 
Było też przemówienie odnośnie honoru (gdzieś na Skellige bodajże, chyba Crach wypowiadał tę kwestię), które jest oczywistym nawiązaniem do przemówienia Becka z 5 maja 1939 z Sejmu, (chyba nawet słowo w słowo było wykorzystane).

My na Skellige nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę.

Aż mi się przypomniało cytowanie Napoleona przez Foltesta w prologu dwójki.
 
Po wykonaniu zlecenia "nawiedzony dom", po powróceniu do owego domu w dzień można zastać już ludzi, jeden z nich który pracuje w środku po interakcji gwiżdże w rytm muzyki z filmu 'dawno temu w ameryce' w której główną rolę grał Robert De Niro :p
 
Witam
W wiosce Arinbjorn na skellige usłyszałem, niestety tylko końcówkę, rozmowy . Nie chiało mi się już chodzić i czekac aż jeszcze raz będą rozmawiać. Ale szło to mniej wiecej tak.
- ... 30 baranów zjadłem, w tym 3 śmierdzące, i żyje.

to oczywiście tekst z janosika.
 
Wampir, którego trzeba usiec w ramach questa "Tajemnica wsi Stegny" nazywa się Sarasti - możliwe, że jest to nawiązanie do "Ślepowidzenia" Petera Wattsa. Piszę "możliwe", ponieważ mogło się zdarzyć, że to sięga głębiej i oba wampiry mają ten sam, starszy pierwowzór. No i w powieści Wattsa wampiry były superinteligentnymi drapieżnikami, wymarłym w plejstocenie gatunkiem wskrzeszonym przez ludzi, a w Wiedźminie - tylko krwiożerczą ekimmą.
 
A to widzieliście? Ja dopiero przy 2gim gameplayu wpadłem na pewne zapiski uczonych. Powiem wam, że świat może się spodziewać przyrostu populacji wiedźminów a Geraltowi szczena opadnie ;)

View attachment 17670
View attachment 17671


Akcent zabawny i pobudzajacy wyobraznie, chociaz malo realny :)
 

Attachments

  • witcher3 2015-06-23 22-18-52-89.jpg
    witcher3 2015-06-23 22-18-52-89.jpg
    152.5 KB · Views: 152
  • witcher3 2015-06-23 22-18-58-10.jpg
    witcher3 2015-06-23 22-18-58-10.jpg
    142.8 KB · Views: 167
Last edited:
Ja wczoraj trafiłem na Easter Egga nawiązującego do Samych Swoich:
Jak to Witia młodą Jadźkę obserwował - Bo jak się na nią napatrze to jej tak nienawidzę.

Identyczny tekst jest w rozmowie dwóch chłopek na Skellige, gdzie mąż jednej z nich wziął jakąś Nilfgardkę w brankę, i tłumaczy sie do żony że tylko sobie na nią patrzy, bo jak się na nią napatrzy to jej tak nienawidzi....
 
Wydaje mi się, że jeszcze tego tu nie było, aż dziwne, że nikt nie wyłapał - nawiązanie do pewnej bardzo popularnej ostatnio trylogii...
Gdy rozmawiamy z Zoltanem o "przyjaciółkach" Jaskra dowiadujemy się, że w pewnym momencie znajomości z Marabellą zaczęła ona nazywać trubadura Chrisitianem, a siebie Anastazją - są to imiona głównych bohaterów "50 twarzy Greya". ;)
 
Chyba nikt tego jeszcze nie zauważył. Nie jest to easter egg, ale "humor" - jak najbardziej. Być może Redzi przegrali z kimś zakład, który miał w ich wykonaniu polegać na stworzeniu zlecenia z najwyższą nagrodą w całej grze na najsłabszego potwora z istniejących.

Największa nagroda w Wiedźminie 3 była za Hagubmana, czyli takiego troszkę większego, ale wciąż... nekkera. Wytargowałem za niego jakieś 500 koron, podczas gdy pozostałe zlecenia z górnej półki oscylowały wokół 300.
 
Top Bottom